Česká námořní rallye – Mistrovství ČR v námořním jachtingu má své vítěze

23. Listopad 2016 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 16377

Vrcholem letošního roku bylo pro naše námořní jachtaře mistrovství republiky one design, které se jelo jako Česká námořní rallye. Nejlépe si vedl tým RODOP vedený Martinem Kulíkem, s Lukášem Neumannem za kormidlem. Stříbro vybojoval Morgan Sailing Team a bronz patřil loňskému vítězi Hyveco.

Závod se jako obvykle odehrával v Chorvatsku, mezi ostrovem Murter a souostrovím Kornati. Pro závodníky jsou to již dobře známé vody, pro laika jde občas o matoucí labyrint.

Jubilejnímu 20. ročníku České námořní rallye příliš nepřálo počasí. V málo větrných podmínkách bylo občas velmi obtížné postavit trať, ale nakonec se díky zkušenostem pořadatelů podařilo připravit výborný závod.

O zlaté medaili se rozhodlo již předposlední den, ale souboj o další dva cenné kovy byl otevřený až do poslední rozjížďky. Na její start se kvůli slabému větru dlouho čekalo, ale nakonec se rozfoukalo až na 15 uzlů a rozjížďka patřila k nejkrásnějším na letošní rallye. Svoji pozici opět potvrdil tým RODOP, který byl na čele již po prvním kole a ve druhém své vedení s přehledem uhájil. Druhý projel cílem Morgan a třetí tým Hyveco.

Závodu se zúčastnila také třída lodí Elan 350, která byla součástí Mezinárodního poháru České asociace námořního jachtingu. Ve třídě Elan 350 si v jediné navigačce dojel pro vítězství s velkým náskokem tým Art4promotion.

Tým NOT FOR SAIL se druhým místem dotáhl na do té doby vedoucí Aloha. Tyto dva týmy měly náskok šesti bodů na bronzový Rolling Bottles. V následujících dvou rozjížďkách si NOT FOR SAIL dojel pro dvě vítězství a posunul se o dva body do vedení. Poslední den stačilo NOT FOR SAIL kontrolovat druhý tým Aloha. To se Milanu Tomkovi povedlo a navzdory pátému místu si dojel pro zlato. Druhý skončil tým Aloha a třetí Rolling Bottles.