Co nabídne květnová aukce v Mánesu?

Antonín Hudeček
11. Duben 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13421

Aukční síň Adolf Loos Apartment and Gallery pořádá v neděli 14. května od 14 hodin další ze svých oblíbených aukcí. Nabídne velké množství kvalitních uměleckých děl, přes práci na papíře, plastiku až k olejomalbě. Až 100 položek budou mít návštěvníci možnost zhlédnout v rámci předaukční výstavy ve velké výstavní síni v Mánesu, od 3. do 13. května. Předaukční výstava a poté aukce nabídne výběrová díla z období od 18. století až po současnost.

František Kupka

František Kupka

Aukce této aukční síně patří již tradičně k těm nejoblíbenějším v České republice. Mezi nejcennější díla květnové aukce určitě patří obraz Prisme od Františka Kupky. Počátky vzniku obrazu sahají do období před první světovou válkou. Dokončení obrazu Prisme je datováno rokem 1947. Kupkův významný obraz Prisme jde do aukce s vyvolávací cenou 49.000.000 Kč.

Antonín Slavíček

Antonín Slavíček

Mezi další významná umělecká díla, která květnová aukce v Mánesu nabídne, patří dva unikátní oleje od Antonína Slavíčka a Antonína Hudečka. Slavíčkův obraz Na okořském potoce, dokončený již před rokem 1900, jde do aukce s vyvolávací cenou 4.900.000 Kč. Antonín Hudeček bude zastoupen obrazem U potoka (z Okoře) z roku 1899 s vyvolávací cenou 2.900.000 Kč.

Emil Filla

Emil Filla

Kvalitně bude také zastoupeno české sochařství od 19. století až po současnost. Do aukce se podařilo získat unikátní a zcela výjimečnou kamennou hlavu od Emila Filly. Plastika z opuky pochází z roku 1935 a jde o variantu plastiky, která je uložena ve sbírkách Národní Galerie v Praze. Natolik výjimečné sochařské dílo Emila Filly se doposud na českém aukčním trhu nedražilo. Varianta z opuky jde do aukce s vyvolávací cenou 600.000 Kč.

Georg Kars

Georg Kars

V aukční nabídce se také objeví vynikající obraz Kubistické zátiší od významného představitele pražských židovských malířů George Karse. Unikátní díla v aukci budou také od Vincence Beneše či Alfréda Justitze. Mezi nejcennější vzácné práce na papíře patří lept na japanu s názvem Tři nahé ženy od Pabla Picassa. Významné umělecké dílo pochází z roku 1927. Dalším lákadlem aukce je kolorovaný tisk z roku 1979 od Joana Miróa s názvem Personatge/Estels V.

Václav Boštík

Václav Boštík

Pozornost sběratelů jistě přitáhnou také skvělá umělecká díla z rukou moderních umělců, jako např. Karel Nepraš, Vladislav Mirvald, Vladimír Kompánek, Zdeněk Sklenář, Michael Rittstein a další.

Galerie

František Kupka
Antonín Slavíček
Emil Filla
Georg Kars
Václav Boštík

Mohlo by vás také zajímat