Události

E.g., 23.7.2016
23.7.2016 - 23.7.2016
Proboštská jezera, Stará Boleslav, 250 01 (mapa)

Další ročník legendárního srazu amerických aut a motorek se letos uskuteční v sobotu 23. 7. 2016 od 10:00 hod. opět na Probošťských jezerech. V unikátním autokempu u Brandýsa nad Labem, s hlídaným parkováním návštěvníků, budete moci obdivovat americké vozy všech značek i ročníků. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program, včetně vystoupení několika živých kapel, možností nákupů doplňků, ukázky tetování, milovníci psů si přijdou na své při ukázce výcviku amerických pitbullteriérů v soutěžích jako skok do výšky, táhnutí těžkého břemene a podobně. Jídlo, pití, koupání a vše potřebné pro to, abyste si další ročník užili stejně dobře, jako předchozí. Letos se také budete moci proletět nad celým areálem vrtulníkem, pořídit netradiční fotky, ale hlavně zažít pohled, který se jen tak nenaskytne.

18.6.2016 - 26.7.2016
Smetanova síň Obecního domu, Náměstí Republiky 5, Praha 1 (mapa)

Už 18. června odstartuje letošní ročník festivalu Prague Proms 2016. Každoroční oslava se špičkami mezinárodní hudební scény letos vůbec poprvé spojila svou prezentaci i s uvedením 24. abonentní sezóny Českého národního symfonického orchestru. V ní se slavné tuzemské těleso objeví i na mimořádných koncertech u nás i v zahraničí. Proms odstartují svůj program 18. června koncertem Musics by Frank Zappa: Orchestra En Regalia, ve kterém připomenou genialitu a provokativní orchestriální hudbu známého autora. Festival začínající zmíněným vystoupením v Rudolfinu, bude však většinu svých koncertů divákům servírovat ze svého "základní tábora", kterým se již opakovaně pyšní Obecní dům. Vstupenky zakoupíte online na www.pragueproms.cz.

30.6.2016 - 31.7.2016

Láska si tě najde i tam, kde to nejmíň čekáš. Filmová adaptace slavného knižního románu od autorky Jojo Moyesové s názvem Než jsem tě poznala, dorazí do českých kin na konci června. V hlavních rolích filmové adaptace romantického bestselleru se představí Emilia Clarke, jako Louisa, která je spokojená se svým obyčejným životem na hranici malého města, který by za nic nevyměnila a Sam Claflin známý ze série Hunger Games. Příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět, bude uveden do kin 30.června.

16.6.2016 - 31.7.2016
Poděbradova 1291/12, 702 00 Ostrava (mapa)

Výstava představí architektonické objekty sloužící na počátcích turistickému ruchu na chorvatském pobřeží. Jedná se o hotely, vily, úpravy nábřeží, či pláží, které navrhli čeští, anebo s českými zeměmi úzce spjati architekti pro oblast chorvatského Jadranu. Návštěvník výstavy se tak seznámí s díly autorů, mezi nimiž jistě zaujmou taková jména jako Jan Kotěra, Carl Seidl, Emil Králíček, Josef Schulz, Adolf Loos, Josef Hoffmann a další. Expozice je zajímavá tím, že jsou zde poprvé takto souhrnně a společně vystaveny projekty, jež pro chorvatskou pobřežní oblast navrhli architekti z českých zemí a výstava tak přinejmenším osvětluje nemalý význam a přínos českých architektů pro rozvoj cestovního ruchu na Jadranu. Otevírací doba: úterý - neděle od 10 do 18 hodin.

15.7.2016 - 6.8.2016
Pivovarská, 381 01 Český Krumlov (mapa)

Jedna z největších operních hvězd současnosti, peruánský tenorista Juan Diego Flórez, vystoupí se svým operním recitálem den po zahájení 25. ročníku MHF Český Krumlov, 16. 7. 2016, pod širým nebem v Pivovarské zahradě. V rámci MHF Český Krumlov 2016 je naplánováno dvaadvacet koncertů, které se kromě tradičních festivalových lokací (Pivovarská zahrada, Zahrada Kooperativy, Zámecká jízdárna, Maškarní sál) budou konat i na dalších atraktivních místech Českého Krumlova, jako jsou např. zámecká kaple či kostel a zahrada nově opraveného kláštera. 25. ročník MHF Český Krumlov se koná od 15. července do 6. srpna 2016. Exkluzivním prodejcem vstupenek je předprodejní síť Ticketstream.

13.7.2016 - 7.8.2016
Stavovské divadlo Železná ulice / Ovocný trh, Praha 1 (mapa)

Excelentní dobové zpracování světové premiéry z roku 1787 v autentickém divadle. Kompletní opera v celé původní délce, s velkým orchestrem a sborem. Letní kulturní život v Praze, s nímž je pevně svázána tvorba i život hudebního génia W. A. Mozarta, vyvrcholí již 20. ročníkem tradiční stagiony Opery Mozart ve Stavovském divadle. Po triumfálním úspěchu uvede Opera Mozart opět remake původní světové premiéry nejslavnější opery všech dob. Nenechte si ujít excelentní představení s působivou scénografií, historickými kostýmy a špičkovým mezinárodním obsazením, neboť pouze Praha Vám může nabídnout tuto „operu všech oper“ v autentickém divadle, kde ji sám velký Maestro osobně dirigoval v roce 1787.

15.6.2016 - 28.8.2016
Karlínské nám.225/8, Praha (mapa)

Poctivé řemeslo, bohémský styl a nadčasový design… To všechno najdete hezky pohromadě na jednom místě – v prodejně originálního nábytku a doplňků. Přijměte pozvání na výstavu interiérových prvků ve stylu bohémské renesance v prostorách showroomu v Concept Store Karlín. Otevnřeno Po - Pá 10:00 - 18:00, So 9:30 - 15:00.

23.6.2016 - 31.8.2016
Václavské nám. 802/56, 110 00 Praha 1 (mapa)

13. ročník METROpolitního léta hereckých osobností letos proběhne od 23.června do 31.srpna na Letní scéně Vyšehrad a v divadle Studio DVA. Tradiční přehlídku na Letní scéně Vyšehrad obohatí světová premiéra letní komedie Patrika Hartla 4 sestry, v hlavních rolích s Ivanou Chýlkovou, Annou Šiškovou, Janou Strykovou, Berenikou Kohoutovou a Romanem Štabrňákem. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let. Již pošesté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Chybět nebude ani Dan Bárta, Lenka Filipová, Věra Špinarová a Adam Pavlík Band nebo Petra Janů & Amsterdam či sourozenci Ulrychovi se skupinou JAVORY.

13.5.2016 - 31.8.2016
Umělecká galerii Moser, Staroměstské náměstí 15, Praha (mapa)

Profesor Milan Knížák a sklárna Moser si Vás dovolují pozvat na výstavu „Softhard“. Výstava je přehlídkou aktuální tvorby významného českého umělce - výtvarníka a performera, který vytvořil jedinečné křišťálové objekty pro sklárnu Moser. Kolekci váz prostupují jemné pastelové barvy a tóny křišťálu Moser v kontrastu výrazných ostrých křivek a linií, tak charakteristických pro tvorbu Milana Knížáka. Rozsah a pestrost autorovy tvorby dokládá instalace keramických soch, autorský mobiliář a další unikátní solitéry, které potvrzují výjimečnost tohoto umělce.

1.7.2016 - 3.9.2016
Nejvyšší purkrabství Pražského hradu, Praha 1 (mapa)

„Žije-li láska z hudby, hrajte dál!“ Shakespearův Večer tříkrálový je komedie spjatá s oslavami, se svátečním převráceným světem příznačným pro středověké a renesanční svátky bláznů. A blázny a jejich rozvernými kousky se tato komedie hemží. Výstřední a elitářský Orsino, opojený hudbou a svými city, zamilovaný do podobně sebestředné krásky Olivie a mezi nimi Viola, trosečnice převlečená za muže, která touží po Orsinovi a přitom je sama předmětem Oliviiny slepé touhy. Věčně rozjařený Tobiáš Říhal tahá peníze z Ondřeje Třasořitky a slibuje mu svou neteř Olivii. Se služkou Marií a bláznem z povolání jménem Feste strojí vtipné a dost kruté léčky na samolibého Malvolia, který, podobně jako ostatní, podlehl klamnému příslibu lásky. Vstupenky koupíte v síti TICKETPORTAL. Předprodej začíná 26.4.2016.

27.1.2016 - 5.9.2016
8. avenue du Mahatma Gandhi 16. obvod, Bois de Boulogne (mapa)

Od ledna 2016 do 5. září 2016 se Fondation Louis Vuitton zaměří na čínskou uměleckou scénu. Veřejnosti se brzy otevře výstava umělců z kontinentální Číny, která představí výběr děl čínských umělců ze sbírek Fondation Louis Vuitton. Součástí programu budou i různé multidisciplinární akce. 1. Výstava: Bentu, Čínští umělci v dobách turbulence a transformace od 27. ledna do dubna 2016. 2. Sbírky:Výběr z čínských uměleckých děl od 27. ledna do 5. září 2016. 3. Multidisciplinární kulturní akce:Hudba, film, divadlo, poezie od 27. ledna do 5. září 2016. Otevřeno je pondělí-středa-čtvrtek 12 - 19 hod, pátek 12 - 23 hod, sobota a neděle 11 - 20 hod. Vstupné 14 eur, děti do 3 let zdarma, do 18 let 5 eur, do 26 let 10 eur, rodinné vstupné 32 eur (1-2 dospělí a max 4 děti do 18 let), vstupenka platí i do Jardin d´Acclimatation.

24.5.2016 - 11.9.2016
Museum Kampa,U Sovových mlýnů 2, Praha 1 (mapa)

Výstava věnovaná zobrazení lidského těla v letech 1890–1921 navazuje na sérii studijních výstav věnovaných tvorbě Františka Kupky, např. výstava Vanoucí modře analyzující Kupkovo pojetí modré barvy a jejího významu. V této výstavě se zaměřujeme na období, v němž Kupka opouští secesní stylizaci a skrze zobrazení figury, na níž si ověřuje různé výtvarné postupy, zejména otázku barvy a jejích formálních i psychologických vlastností, se postupně soustředí na cestu k abstraktnímu vyjádření. Pro ukázání dobového kontextu vedle Kupky se představí i další autoři, kteří procházeli podobně hledačským procesem. Vystavená díla Edvarda Muncha, Oskara Kokoschky, Františka Kupky, Jana Štursy, Auguste Rodina, Miloše Jiránka, Bohumila Kubišty a dalších představují tělesnost na pomezí konce secesní stylizace a přelomových modernistických tendencí před nástupem avantgardy. Na rozdíl od akademického ideálu krásy hledají vážnou přirozenou neromantickou podobu lidského těla jako východisko nového umění negující mytologická a idealistická témata.

2.6.2016 - 11.9.2016
Kensington Gardens, Hyde Park, London, England (mapa)

Každoroční série živých uměleckých vystoupení z oblasti hudby, filmu, architektury, literatury a tance s program běží již od června do září 2016 a odehrává se v Serpentine Pavilionu. Originální performance budou k vidění během letních nocí a jako každým rokem se stanou skvělým programem na páteční večer. Pokud se v létě chystáte do Londýna, určitě si návštěvu Serpentine´s Park Nights nenechte ujít. K tomuto originálnímu projektu společnost COS představila limitovanou edici triček pro ženy a muže, která jsou k dostání ve vybraných obchodech COS a v Serpentine Galleries v Londýně, a v online obchodě cosstores.com, který zasílá i do ČR. Výtěžek z prodeje bude věnován charitativní nadaci Serpentine Trust.

14.5.2016 - 28.9.2016
Pražský hrad, Císařská konírna, 119 08 Praha 1 (mapa)

Na Pražském hradě se 13. května 2016 otevře cyklus výstav, které budou uvedeny u příležitosti 700. výročí narození císaře a krále Karla IV. Jádrem bude šest expozic. Potrvají do 28. září 2016. Výstava bude zaměřena na bezmála tisíciletou historii korunovací českých králů, jejichž závazný řád určil Karel IV. v polovině 14. století. Hlavním exponátem výstavy bude nejvýznamnější odznak české královské moci – Svatováclavská koruna, která se již v době svého vzniku (před 1346) stala státním a zároveň sakrálním symbolem. Mezi nejvzácnějšími exponáty bude možno shlédnout i další předměty související s korunovacemi českých králů, zejména oba zemské relikviářové kříže a tzv. Zlatý veraikon, kultovní obraz Kristovy tváře, pocházející z českého královského pokladu budovaného Karlem IV. na Karlštejně. Výstava dále přiblíží Korunovační řád Karla IV. a vznik a vývoj korunovačního rituálu od 11. do 19. století, který, ač se odehrával stále na stejném půdoryse, přesto se měnil. Bude vysvětlena úloha Svatováclavské kaple a její výzdoby v kontextu českých královských korunovací a budování české panovnické moci. Nezapomeneme ani na historii a popis vybavení korunní komory a osudů českých korunovačních klenotů ve středověku i novověku.

8.6.2016 - 20.10.2016
O2 Aréna,Českomoravská 2345/17, Praha 9 (mapa)

Město zrcadel startuje! Zahajovací koncert v O2 Aréně 8. června, který je bezesporu očekávanou událostí právě vrcholící kulturní sezóny, navštíví i potomek slavného Stradivariho, Luca de Michelli Stradivari. Město zrcadel je multižánrovou show světových parametrů, oproti loňskému roku obohacenou o nejmodernější speciální efekty, nové 3D animace a velkoplošné 3D projekce. Lehce mrazivý příběh o nadějích a ztrátách geniálního barokního skladatele Antonia Lucia Vivaldiho je vyprávěn prostřednictvím hudby i moderního tance. Mimořádné kvality „barokního dramatu s rockovou energií“ potvrzuje nejen značný zájem diváků všech generací, ale také největších evropských koncertních agentur a americké William Morris Endeavor Entertainment. VIVALDIANNO – Město zrcadel World Tour 2016/2017 tak postupně navštíví všechny kontinenty.
Halové koncerty
08. 06. 2016, 20:00 – Praha, O2 Arena

Koncertní vystoupení – Česká republika
04. 06. 2016, 20:00 – Festival Jamrock
17. 10. 2016, 19:00 – Pardubice, VČD
18. 10. 2016, 19:00 – Ústí n. Labem, SČD
19. 10. 2016, 19:00 – Kolín, MD
20. 10. 2016, 19:00 – Jablonec n. Nisou, MD

5.6.2016 - 30.10.2016
Barborská 51, 53 284 01 Kutná Hora (mapa)

Mladé designérsko-architektonické trio - bratři Adam a Samuel Ciglerovi a Světlana Koženova vystupující od roku 2013 pod značkou Vjemy se ve své užité tvorbě zabývají navrhováním interiérů, především nábytkem na míru, bytovými doplňky spolu s porcelánem inspirovaným českým kubismem a islámským uměním dekoru. Studio Vjemy připravuje pro galerijní prostor Whitebox projekt Stříbro inspirovaný slavnou historií Kutné Hory vázanou na těžbu tohoto drahého kovu. Pokusí se prostřednictvím zmnožení svých trojrozměrných porcelánových produktů vytvořit iluzivní metaforu nekonečného prostoru těžební štoly. Multiplikace abstraktních vzorů a pocit propadu do hlubin bude umocněn nakloněnými zrcadly a specifickým nasvícením. Celou instalaci podpoří i doprovodné pachové vjemy. V rámci výstavy vznikne limitovaná pokovená edice mís, jež bude posléze nabízena v Designshopu galerie GASK.

27.1.2016 - 31.12.2016
Plzeň 2015, Pražská 19, 301 00 Plzeň (mapa)

Čestmír Suška rozsvěcí Restart. Unikátní sochy slavného umělce se ve spolupráci se světelným výtvarníkem Petrem Puflerem, rozsvítí na nádvoří prostoru DEPO2015 v Plzni dne 27. ledna v 19 hodin.
Výstava známého sochaře s názvem RESTART vyrostla v nové kreativní zóně DEPO2015 v Plzni v loňském roce. Pro velký úspěch ji návštěvníci mohou zhlédnout až do konce roku 2016. Expozice se rozléhá v interiéru jedné z industriálních hal a na nádvoří o rozloze 3000 m2. Součástí akce bude výstava s prodejem fotografií z Nejdelšího fotoalba 2015.
Největším dílem výstavy je Rozhledna III (háčkovaná ocel, 1500x300 cm, 15t)

25.3.2016 - 31.12.2016
Film Legends Muzeum, nám.JIřího z Poděrad 36, Poděbrady (mapa)

Pokud máte rádi filmové, komiksovéa akční hrdiny či legendy stříbrného plátna, pak je pro vás Film Legends Muzeum ta správná volba. Přijďte navštívit unikátní expozici plnou hollywoodských pohádkových postaviček. V muzeu uvidíte exponáty z filmů jako je Avatar, E.T., Star Wars, Indiana Jones, Pán Prstenů, ale také Vetřelec, Predátor, Terminátor. Samozřejmě nechybí ani slavní komiksoví hrdinové Batman, Iron Man, Spider-man, Avengers a další...Na své si přijdou i ti nejmenší, pro které je určena samostatná výstava pohádkových postaviček od Walta Disneyho. Cena rodinné vstupenky je 490 Kč.

3.6.2016 - 31.12.2019
U Lípy 302, 687 06 Velehrad (mapa)

Měsíc před cyrilometodějskou poutí, na začátku června 2016, zahájí obec Velehrad tříletou výstavní expozici o sochaři Otmaru Olivovi, který zde žije a více než tři desetiletí tvoří ve svém ateliéru. V prostorech Turistického centra Velehrad se budou moci návštěvníci seznámit nejen s uměleckým dílem, ale také s důležitými momenty poutního místa, se kterým je jeho tvorba nerozlučně spjata. Návštěvníci výstavy, nad níž převzala záštitu místopředsedkyně Výboru pro kulturu a vzdělávání Evropského parlamentu Michaela Šojdrová, mohou obdivovat dvě desítky plastik, ale také se v expozici seznámit s dosavadním životním příběhem umělce a jednoho z jeho prvních děl, a to oltáře velehradské baziliky z roku 1985. Za pomoci videoprezentací se návštěvníci seznámí i se složitým procesem vzniku uměleckého díla od prvního nápadu až po konečnou realizaci z bronzu.