Události

E.g., 19.2.2017
18.2.2017 - 19.2.2017
Dlouhá Jízda 1254, 405 02 Děčín (mapa)

Dne 18. února se bude na zámku Děčín konat Zámecký ples. K tanci bude hrát od 20 do 02 hodin orchestr Boom Band, který doprovází naše největší hvězdy popové scény – Hanu Zagorovou, Karla Gotta, Lucii Bílou a další. Zámecký ples je letos v pořadí již šestý. Protože plesová sezóna se rozjíždí už před tímto plesem, a ne každý si je jistý v krocích, připravili na zámku v Děčíně na leden ještě Taneční polepšovnu, kde budou mít zájemci možnost připomenout si a vyzkoušet klasické i latinské tance, aby se nemuseli ostýchat tančit. Taneční polepšovna umožní polepšit se v tanečním umění.

18.2.2017 - 19.2.2017
Dlouhá Jízda 1254, 405 02 Děčín (mapa)

Dne 18. února se bude na zámku Děčín konat Zámecký ples. K tanci bude hrát od 20 do 02 hodin orchestr Boom Band, který doprovází naše největší hvězdy popové scény – Hanu Zagorovou, Karla Gotta, Lucii Bílou a další. Zámecký ples je letos v pořadí již šestý. Protože plesová sezóna se rozjíždí už před tímto plesem, a ne každý si je jistý v krocích, připravili na zámku v Děčíně na leden ještě Taneční polepšovnu, kde budou mít zájemci možnost připomenout si a vyzkoušet klasické i latinské tance, aby se nemuseli ostýchat tančit. Taneční polepšovna umožní polepšit se v tanečním umění.

17.2.2017 - 19.2.2017

Při příležitosti Jizerské 50, jejíž jubilejní 50. ročník se poběží ve dnech 17.-19.2.2017, ANIMAL EYE chystá charitativní dražbu dresů reprezentace v ČR v běžeckém lyžování a biatlonu. Akci zajišťuje členka a spoluzakladatelka ANIMAL EYE Martina Chrástková, která je bývalou úspěšnou reprezentantkou ČR právě v běhu na lyžích.

8.12.2016 - 26.2.2017
Centrum současného umění DOX Poupětova 1, Praha 7 (mapa)

Bratrská dvojice Filip a Lukáš Houdkovi původem z Nového Boru hledající nová uplatnění pro tradiční sklářské prvky představí v design shopu DOX by Qubus nejen světelné objekty překračující hranice designu i volného umění.

Oba bratry spojuje nejen sklářské vzdělání, ale především snaha posouvat hranice oboru, který je považován za národní poklad. Sklářskou tradici nepovažují za nedotknutelnou modlu ani za přežitek, je pro ně velkou inspirací a východiskem, aniž by je omezovala.
Lukáš Houdek, mladší z dvojice bratrů je neotřele smýšlející sklář, který do svých produktů promítá typicky český humor, nadhled i kontextuální hříčky. Sklo využívá k zobrazování humoru a hledání nových souvislostí. Ke sklářské tvorbě ho dovedl starší bratr Filip.

Filip Houdek je designér s širokou praxí, který se věnuje především návrhům svítidel. Ve své tvorbě se zaměřuje na spojení kovu a skla, zdůraznění hladkých linií ve spojení s nerezovou ocelí. Často s využitím volného zpracování skla s důrazem na detail.

Jejich tvorba je příznačná výrobním, technickým, výtvarným a intelektuálním zázemím novoborské značky HG ATELIER DESIGN, která se zaměřuje především na design a výrobu svítidel, skleněných produktů i solitérních artefaktů. Své návrhy si zde také sami realizují.

2.1.2017 - 31.3.2017
Zengrova 22, Praha 6 (mapa)

Vstupte s námi do světa módy a dámských oděvů. KUrz Moc ti to sluší Vás naučí jak se mnohem lépe oblékat a jak vytvořit stylový a vzájemně kombinovatelný šatník. V šesti dílech se dozvíte tajemství šesti návrhářek a stylistek. Vyslechnete si jejich nápady, triky, rady a doporučení, vytvoříte si tak šatník vyšší úrovni. Naučíte se, jak sladit barvy, jaké oděvy jsou ty základní a jak se kombinují. KUrzem Vás provede sedm významných českých návrhářek a stylistek, které oděvům opravdu rozumí a pomohou vám. Můžete se těšit na Daniela Šmída, Natali Ruden, Petru Pilařovou, Lucii Kutálkovou, Kláru Nademlýnskou, Mirku Talavaškovou a Táňu Havlíčkovou. 6 dílů moc ti to sluší bude odvisíláno na webu od ledna do března 2017. V případě, že se nebudete moci zúčastnit živě, budete mít možnost si záznam spustit později.

29.1.2017 - 28.5.2017
Zengrova 22, Praha 6 (mapa)

Kurz o víně pro neprofesionály. Zajímavosti, degustace, párování s jídlem, apod. V pěti živě vysílaných večerech Vám nejlepší čeští sommelieři a kuchaři předají své zkušenosti.
Můžete se těšit na Víta Hepnara a Miroslava Kalinu, Kalina cuisine & vins nebo na Iva Dvořáka a Jana Punčocháře, Grand Cru Restaurant & Bar či Jakuba Přibyla a Tomáše Levého, Deer Prague. Účinkovat budou rovněž Jiří Markuzzi a Matteo De Carli, Casa De Carli a Barbora Cihlářová a Petr Brňák, MaSa by Hervé Rodriguez. Odborný dohled nad vším zastane Regina Rázlová.
Kurz jak milovat víno Vám v pěti vysílacích večerech pomůže se orientovat ve světě vína. Nejlepší čeští sommelieři a kuchaři Vám předají své zkušenosti, navrhnou, která vína se hodí ke kterým receptům a představí doposud málo známý systém členění vín, který je dělí do každému pochopitelných kategorií.
Živé vysílání bude probíhat od ledna do květva 2017, vždy poslední neděli v měsíci od 19:00. V případě, že se nebudete moci zúčastnit živě, budete mít možnost si záznam spustit později. Během kurzu získáte takové znalosti o víně, že už nikdy nebudete muset tápat jaké víno si v odchodě, nebo restauraci vybrat. Součástí každého večera bude i degustace. Získáte doživotní přístup ke všem materiálům kurzu a diplom "znalec vína" po absolvování kurzu.

1.6.2016 - 30.6.2017
Juárezova 2, Praha 6 (mapa)

Jeden z nejznámějších českých historiků, profesor Petr Čornej, vás v deseti večerech seznámí s naší historií. Jednoduchou a pochopitelnou formou vás provede všemi důležitými milníky českých dějin. Celý cyklus českých dějin rozhodně není pojat encyklopedicky, ale především jako snaha o pochopení toho nejdůležitějšího v našich dějinách. Je vysílán živě, takže po skončení tématu je vždy prostor pro vaše otázky, na které vám pan Čornej rovnou odpoví. Společně budeme hledat odpovědi na to:

• Kdo jsme a odkud jsme přišli
• Jak jsme si stáli v různých historických obdobích vůči okolnímu světu
• Odkud přišly největší vlivy a inspirace
• Kde jsou kořeny a jaký je vlastně náš vztah s Němci
• Máme nějakou specifickou historickou charakteristiku
• Co jsou naše největší historická stigmata a jak se jich můžeme zbavit?
• A klíčová otázka: „Patříme na západ nebo na východ?“

Desetidílný kurz českých dějin probíhá od června 2016 do června 2017. To znamená, že na vás již pět dílů čeká v uzavřené členské sekci na našem webu a v následujícím období vždy zveřejníme každý měsíc další. Samozřejmě včetně prezentací, mapek a dalších materiálů. A pokud na to někdy nebudete mít čas, tak nezoufejte. Přístup do našeho kurzu vám totiž zůstane doživotně. Kdykoliv si ho můžete přehrát znovu.

3.6.2016 - 31.12.2019
U Lípy 302, 687 06 Velehrad (mapa)

Měsíc před cyrilometodějskou poutí, na začátku června 2016, zahájí obec Velehrad tříletou výstavní expozici o sochaři Otmaru Olivovi, který zde žije a více než tři desetiletí tvoří ve svém ateliéru. V prostorech Turistického centra Velehrad se budou moci návštěvníci seznámit nejen s uměleckým dílem, ale také s důležitými momenty poutního místa, se kterým je jeho tvorba nerozlučně spjata. Návštěvníci výstavy, nad níž převzala záštitu místopředsedkyně Výboru pro kulturu a vzdělávání Evropského parlamentu Michaela Šojdrová, mohou obdivovat dvě desítky plastik, ale také se v expozici seznámit s dosavadním životním příběhem umělce a jednoho z jeho prvních děl, a to oltáře velehradské baziliky z roku 1985. Za pomoci videoprezentací se návštěvníci seznámí i se složitým procesem vzniku uměleckého díla od prvního nápadu až po konečnou realizaci z bronzu.