Události

E.g., 22.10.2016
15.10.2016 - 22.10.2016
Chorvatsko (mapa)

Česká námořní rallye oslaví letos svůj již 20. ročník. Pojede se v termínu od 15. do 22. října už po desáté jako Mistrovství České republiky. Statut MČR ONE DESIGN je vypsán pro třídu FIRST 35, ve které bude startovat 20 lodí. Třída ELAN 350 se pojede jako Mezinárodní pohárový závod ČANY, jehož se zúčastní 12 lodí.
Česká námořní rallye je nejstarší tradiční regatou pořádanou pro české jachtaře. Myšlenka uspořádat námořní závod se zrodila již v létě roku 1996 ve spolupráci s vydavatelem magazínu Yacht Danem Guryčou. Od roku 1997 jej firma TPS centrum pořádá každý rok. Jedná se o sedmidenní etapový závod námořních plachetnic, který se koná vždy na závěr sezony. Pro závod si pořadatel vybral pobřežní vody Chorvatska.
Postupně se závodilo se na několika lodích Elan 31, 33, 333, 340 a 350. Loni přibyly také lodě FIRST 35 – plnomořské, tovární a sportovně laděné lodě, které jsou pro 6-8 člennou posádku. Regata je vždy zajištěna 4-5 doprovodnými loděmi, jež slouží organizačnímu týmu. Ten se skládá z pořadatelů, rozhodčích, lékařů, servisního týmu, zástupců sponzorů a médií.
Mnohokrát se závod jel jako Mistrovství České republiky, ale každý rok je na startu několik posádek ze zahraničí. Kombinace okruhových a navigačních rozjížděk zakončených každý večer v oficiální maríně, zkušený 20 členný tým organizátorů a ty nejlepší závodní posádky jsou každý rok předpokladem pro skvělou sportovní a společenskou akci.

22.10.2016 - 22.10.2016
O2 Aréna,Českomoravská 2345/17, Praha 9 (mapa)

The Cure příští rok odehrají v 17 evropských zemích 30 koncertů. Půjde o první koncertní sérii od posledního turné z roku 2008, které navštívilo i Českou republiku. V rámci "THE CURE TOUR 2016" se představí Robert Smith (zpěv / kytara), Simon Gallup (basa), Jason Cooper (bicí), Roger O'Donnell (klávesy) a Reeves Gabrels (kytara). Zazní skladby sedmatřicetileté kariéry The Cure, směs hitů, rarit, skladeb oblíbených i dosud nevydaných ve zbrusu nové pódiové prezentaci, která slibuje, že tahle show bude jednou z koncertních událostí příštího roku. Předkapelou na všech koncertních zastávkách budou The Twilight Sad. Předprodej bude od 26.11.2015 od 10:00 hod.

22.10.2016 - 22.10.2016
O2 arena, Praha (mapa)

The Cure příští rok na podzim odehrají v 17 evropských zemích 30 koncertů; půjde o první koncertní sérii od posledního turné z roku 2008, které navštívilo i Českou republiku.

Během posledních sedmi let kapela odehrála řadu prestižních koncertů v Londýně a patřila mezi hlavní hvězdy předních evropských festivalů jako Roskilde, Werchter, Reading & Leeds, Pinkpop, Hurricane & Southside, Paleo, Vieilles Charrues, BBK, Belfort, Optimus Alive!, Primavera, Frequency, Electric Picnic a Bestival…

V rámci "THE CURE TOUR 2016" se představí Robert Smith (zpěv / kytara), Simon Gallup (basa), Jason Cooper (bicí), Roger O'Donnell (klávesy) a Reeves Gabrels (kytara). Zazní skladby sedmatřicetileté kariéry The Cure, směs hitů, rarit, skladeb oblíbených i dosud nevydaných ve zbrusu nové pódiové prezentaci, která slibuje, že tahle show bude jednou z koncertních událostí příštího roku.

Předkapelou na všech koncertních zastávkách budou The Twilight Sad.

22.10.2016 - 22.10.2016
Lucerna Music Bar (mapa)

SLADE /UK/

Speciální host: Turbo /CZ/ – 35 let na scéně

20.10.2016 od 19:00 Sonocentrum, Veveří 113, Brno

22.10.2016 od 20:00 Lucerna Velký sál, Štěpánská 61, Praha

www.brnokoncert.cz

Předprodej: Ticketpro (www.ticketpro.cz) a SMSTICKET (www.smsticket.cz)

Slade, bezpochyby jedna z nejznámějších britských kapel, přijede na podzim do Česka! Ve

čtvrtek 20.10.2016 v brněnském Sonocentru, které vyniká skvělým ozvučením a akustikou, a

v sobotu 22.10.2016 ve Velkém sále Lucerny v Praze potěší a pobaví své zdejší fanoušky

svou klasickou směsí pop-rock'n'rollu. Slade si vydobyli popularitu po celém světě, o čemž

svědčí i fakt, že 23 písní z jejich repertoáru se v čase svého vydání brázdilo hitparády Top 20

a šest z nich dokonce obsadilo příčky nejvyšší. Jejich písně "Cum On Feel The Noize" a

"Coz I Luv You" jsou dodnes velmi hrané v rozhlasovém éteru i využívány v televizních

reklamách.

Kapela Slade se na hudební scéně pohybuje od roku 1966, kdy byla založena pod názvem

N´Betweens. Zakládajícími členy byli Dave Hill a Don Powell, kteří ve formaci působí

dodnes. Později si název změnili na Ambroze Slade, což nakonec zkrátili na Slade. Z data

tedy vyplývá, že skupina letos slaví 50 let na scéně!

Skupina byla pověstná svými bouřlivými živými koncerty a živou komunikací s publikem a to

stejné od nich můžete čekat i na jejich koncertech v Česku. V popularitě překonala všechny

své glamrockové souputníky Wizzard, Sweet, T. Rex, Suzi Quatro, Smokie, Gary Glittera i

Davida Bowieho. Tvorba Slade významně ovlivnila další vývoj rockové hudby. Přestože se v

USA příliš neprosadili, řada kapel přiznává inspiraci právě u Slade (za všechny jmenujme

slavné KISS).

V Česku Slade vystoupí v aktuální sestavě: Dave Hill (kytara, zpěv, baskytara), Don Powell

(bubny, perkuse), John Berry (baskytara, vokály), Mal McNulty (vokály, kytara).

Tuto glamrockovou legendu podpoří tuzemská poprocková formace Turbo, která letos slaví

35 let na scéně. Vystoupí v sestavě: Mirek Chrástka (kytary, zpěv), Martin Laul (klávesy,

vokál), Jirka Lang (bicí, zpěv) a Petr „Bob“ Šťastný (basa, vokál) a odehrají průřez hity za

celou svou kariéru. V playlistu jistě nebudou chybět známé hity jako Tak na co čekáš, Fénix

z popela vstává, Krásným dívkám, Na křídlech racků, Hráč, Chtěl jsem mít a mnohé další.

5.6.2016 - 30.10.2016
Barborská 51, 53 284 01 Kutná Hora (mapa)

Mladé designérsko-architektonické trio - bratři Adam a Samuel Ciglerovi a Světlana Koženova vystupující od roku 2013 pod značkou Vjemy se ve své užité tvorbě zabývají navrhováním interiérů, především nábytkem na míru, bytovými doplňky spolu s porcelánem inspirovaným českým kubismem a islámským uměním dekoru. Studio Vjemy připravuje pro galerijní prostor Whitebox projekt Stříbro inspirovaný slavnou historií Kutné Hory vázanou na těžbu tohoto drahého kovu. Pokusí se prostřednictvím zmnožení svých trojrozměrných porcelánových produktů vytvořit iluzivní metaforu nekonečného prostoru těžební štoly. Multiplikace abstraktních vzorů a pocit propadu do hlubin bude umocněn nakloněnými zrcadly a specifickým nasvícením. Celou instalaci podpoří i doprovodné pachové vjemy. V rámci výstavy vznikne limitovaná pokovená edice mís, jež bude posléze nabízena v Designshopu galerie GASK.

27.1.2016 - 31.12.2016
Plzeň 2015, Pražská 19, 301 00 Plzeň (mapa)

Čestmír Suška rozsvěcí Restart. Unikátní sochy slavného umělce se ve spolupráci se světelným výtvarníkem Petrem Puflerem, rozsvítí na nádvoří prostoru DEPO2015 v Plzni dne 27. ledna v 19 hodin.
Výstava známého sochaře s názvem RESTART vyrostla v nové kreativní zóně DEPO2015 v Plzni v loňském roce. Pro velký úspěch ji návštěvníci mohou zhlédnout až do konce roku 2016. Expozice se rozléhá v interiéru jedné z industriálních hal a na nádvoří o rozloze 3000 m2. Součástí akce bude výstava s prodejem fotografií z Nejdelšího fotoalba 2015.
Největším dílem výstavy je Rozhledna III (háčkovaná ocel, 1500x300 cm, 15t)

25.3.2016 - 31.12.2016
Film Legends Muzeum, nám.JIřího z Poděrad 36, Poděbrady (mapa)

Pokud máte rádi filmové, komiksovéa akční hrdiny či legendy stříbrného plátna, pak je pro vás Film Legends Muzeum ta správná volba. Přijďte navštívit unikátní expozici plnou hollywoodských pohádkových postaviček. V muzeu uvidíte exponáty z filmů jako je Avatar, E.T., Star Wars, Indiana Jones, Pán Prstenů, ale také Vetřelec, Predátor, Terminátor. Samozřejmě nechybí ani slavní komiksoví hrdinové Batman, Iron Man, Spider-man, Avengers a další...Na své si přijdou i ti nejmenší, pro které je určena samostatná výstava pohádkových postaviček od Walta Disneyho. Cena rodinné vstupenky je 490 Kč.

27.9.2016 - 8.1.2017
Poděbradova 1291/12 702 00 Ostrava (mapa)

Rozsáhlý výtvarný projekt Karla Srpa opět zaplní ostravský Dům umění

Galerie výtvarného umění v Ostravě, příspěvková organizace Moravskoslezského kraje, připravila ve spolupráci s Národní galerií v Praze a předními českými kurátory prestižní výstavní projekt s názvem V novém světě / Podmínky modernity 1917–1927. Výstava naváže na expozice Sváry zření a Černá slunce a uzavře Srpovo inovativní mapování českého umění první poloviny 20. století.

Ostrava – 27. září bude v Galerii výtvarného umění v Ostravě zahájen další exkluzivní výstavní projekt kurátora Karla Srpa s názvem V novém světě / Podmínky modernity 1917–1927, který je třetí doplňující částí předchozích výstav Sváry zření / Poklady českého výtvarného umění přelomu 19. a 20. století a Černá slunce / Odvrácená strana modernity 1927 - 1945. Expozice, která bude koncipovaná přímo pro prostory ostravského Domu umění ostravskými i pražskými kurátory, bude k vidění do 8. ledna 2017.

„Cílem projektu je představit umělecké dění na pozadí sociálního a politického klima v období, které úzce předcházelo vzniku samostatného Československa, a následně dobu takzvané první republiky, jež byla svým způsobem ojedinělá a v rámci českého umění neopakovatelná,“ uvedl Karel Srp, vedoucí kurátorského týmu.

Výstava představí více než padesát autorů, kteří budou zastoupeni více než dvěma stovkami uměleckých děl. Jedinečnost, vysoká umělecká i odborná úroveň výstavy spočívá v tom, že nebudou prezentováni pouze představitelé hlavního proudu, jako byli Josef Čapek, František Drtikol, Toyen, Emil Fila ale prostor dostanou i zástupci regionálního umění, jako například Ferdiš Duša, Břetislav Bartoš, Alois Zapletal a autoři, kteří byli dosud spíše opomíjeni, mezi něž patří i Georg Kars. Vystaveni budou také umělci, kteří byli v období socialismu zcela vyloučeni z uměleckého světa, jako například Richard Schrötter nebo Julius Pfeiffer.

„Jednoznačným přínosem výstavy je propojení umělecké různorodosti autorské i formální. Prezentováno bude sochařství, malířství, fotografie i umělecká média obecně,“ doplňuje Srp, a pokračuje „Autorský kaleidoskop bude procházet napříč společenskými i výtvarnými proudy. Dotkne se filozofie i problému modernity, která zasáhla umělecký svět. Samostatné sekce budou věnovány Ostravě a Paříži.“

Nedílnou součástí expozice se stanou i stručné životopisy autorů a přehledy událostí, které se zaměří na dosud nepublikované dobové materiály, jako jsou fotografie, katalogy výstav nebo plakáty. Exponáty zapůjčí galerie z celé České republiky a nebudou chybět ani skvosty ze soukromých sbírek.

„Logisticky jsou výstavy podobného charakteru velmi náročné. Připravit a realizovat takový projekt trvá i dva roky. Nejvíce času zabere výběr exponátů. Nevybírá se totiž jen z publikací a dostupných fotografií, ale také formou osobních prohlídek u sběratelů po celé republice,“ vysvětluje Jiří Jůza, ředitel galerie, a pokračuje „Pak následuje dlouhá administrativní etapa, kdy galerie oficiálně žádá o zapůjčení vybraných artefaktů. Získat odpovědi není vždy jednoduché. Někdy přijde kladná odpověď hned a jindy jsme odmítnuti například z důvodu restaurování, nebo prezentace obrazu na jiných projektech.“

Při příležitosti výstavy GVUO vydá ve spolupráci s nakladatelstvím Arbor vitae výpravnou publikaci. Galerie také připraví výtvarné dílny pro školy i veřejnost a komentované prohlídky s kurátory výstavy.

Expozice, která završuje oslavy 90. výročí od otevření ostravského Domu umění veřejnosti, naváže na časovou proluku úspěšných výstavních projektů minulých let typu Sváry zření a Černá slunce, které k Ostravě přitáhly pozornost nejen odborné, ale i laické veřejnosti. Galerie i nyní očekává velký zájem veřejnosti, který jistě přesáhne hranici dvaceti tisíc návštěvníků z České republiky i zahraničí. V Domě umění GVUO bude výstava otevřena denně krom pondělí od 10 do 18 hodin. Plné vstupné bude činit 100 korun a zlevněné 50 korun, volný vstup v neděli zůstane zachován.

3.6.2016 - 31.12.2019
U Lípy 302, 687 06 Velehrad (mapa)

Měsíc před cyrilometodějskou poutí, na začátku června 2016, zahájí obec Velehrad tříletou výstavní expozici o sochaři Otmaru Olivovi, který zde žije a více než tři desetiletí tvoří ve svém ateliéru. V prostorech Turistického centra Velehrad se budou moci návštěvníci seznámit nejen s uměleckým dílem, ale také s důležitými momenty poutního místa, se kterým je jeho tvorba nerozlučně spjata. Návštěvníci výstavy, nad níž převzala záštitu místopředsedkyně Výboru pro kulturu a vzdělávání Evropského parlamentu Michaela Šojdrová, mohou obdivovat dvě desítky plastik, ale také se v expozici seznámit s dosavadním životním příběhem umělce a jednoho z jeho prvních děl, a to oltáře velehradské baziliky z roku 1985. Za pomoci videoprezentací se návštěvníci seznámí i se složitým procesem vzniku uměleckého díla od prvního nápadu až po konečnou realizaci z bronzu.