NEWS & ARTICLES

Festka for Nespresso: exkluzivní dráhové kolo z použitých kávových kapslí

ARTICLE BY

Značka Festka je česká technologická firma orientovaná na zakázkovou výrobu exkluzivních silničních kol a rámů, která neustále ukazuje, že se nebojí nových výzev a ve svých výrobních postupech dokáže nacházet nové směry.

Letos měla Festka možnost vytvořit velmi neočekávanou kombinaci vycházející z úspěšného modelu Festka Doppler. Není žádným tajemstvím, že cyklisté milují dokonalou kávu stejně jako svá kola. Proto není překvapením, že dvě značky Festka a Nespresso navzdory zřejmé odlišnosti mají hodně společného.

K zachování dokonalé chuti si Nespresso zvolilo jediný možný obal, který zaručuje vždy stejně dokonalou kávu. Hliníkové kapsle zachovávají kávu perfektně čerstvou, a navíc jsou 100% recyklovatelné a jedná se tedy o ekologicky šetrný způsob balení kávy.

Systém recyklace je pro Nespresso velkou prioritou a právě recyklační proces se stal základní myšlenkou pro společný projekt Festky a Nespressa. Projekt se podařilo dotáhnout do konce i díky nadšení firmy AL-Solid Tomáše Gruse, který ve své slévárně roztavil použité kapsle z Nespressa a do píkových forem odlil potřebné trubky.

Ty pak Festka opracovala do stavu potřebného pro výrobu cyklistického rámu. Trubky vyrobené pro rám obsahují 995 použitých kapslí a proces výroby kola trval celkem tři měsíce. Dráhová verze kola Festka Doppler je unikátní i díky designu. Všechny použité komponenty vytvářejí harmonický celek. Na designu disku zadního kola je použito 21 barev, které symbolizují všech 21 druhů chutí kávy Nespresso.

Stejně jako dostal druhou šanci hliník z kapslí Nespresso, dostalo i kolo šanci pomoci, a to Nadaci Terezy Maxové, bylo totiž v sobotu 18. března vydraženo v rámci charitativního večera během Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Kolo vydražil finančník Roman Jasenovec ze společnosti Fincentrum a na konto nadace přispěl částkou 160 tisíc korun.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

NESPRESSO
222315182
club@nespresso.com
Pařížská 10/1068 , Praha

Firemní články

Festka for Nespresso: exkluzivní dráhové kolo z použitých kávových kapslí

27.3.2017

Značka Festka je česká technologická firma orientovaná na zakázkovou výrobu exkluzivních silničních kol a rámů, která neustále ukazuje, že se nebojí nových výzev a ve svých výrobních postupech dokáže nacházet nové směry.

Limitovaná edice Selection Vintage: první vyzrálá káva od Nepressa

18.1.2017

Nespresso ve své nejnovější limitované edici SELECTION VINTAGE 2014 poprvé nabízí znalcům kávy možnost ochutnat vyzrálou kávu.

Za exkluzivními kávovými zážitky do Pařížské Nespresso otevírá Experience Center

28.11.2016

Nespresso není jen značka lahodné kávy, je to zároveň synonymum pro příběh, pro nezapomenutelné okamžiky, je to vstupenka do světa špičkových kávových zážitků.

Designblok: Jan Plecháč a Henry Wielgus nabídli netradiční pohled na prémiovou kávu

9.11.2016

Káva je jedním z fenoménů dnešní doby a produktem netušených možností. Lidé se učí poznávat kvalitní zrna a rozeznávat i ty nejjemnější chuťové nuance. Pro mnohé se kvalitní káva stala nedílnou součástí životního stylu. Designéři Jan Plecháč a Henry Wielgus představili osobitou instalaci v rámci 18.

Nevíte, čím obdarovat své blízké, milovníky kávy? Inspirujte se u Nespressa

2.11.2016

S blížícími se vánočními svátky vám Nespresso přináší kolekci, která vás vrátí do dětství a připomene okamžiky spojené s těmito vzácnými svátky. Tento rok se inspirovalo tradicí a elegancí rakouské Vídně a vytvořilo tři limitované edice káv Variations, každou s příjemným a lahodným aroma, které rozechvěje srdce každého milovníka kávy.

Nespresso se podruhé stává oficiálním partnerem Mercedes Benz Prague Fashion Weeku

12.8.2016

Nespresso je značka, jejíž jméno je synonymem nejen pro kávu špičkové kvality, ale také pro neotřelý a moderní design. Také z toho důvodu se na jaře stala partnerem Mercedes Benz Prague Fashion Weeku a nyní na úspěšnou spolupráci navazuje.

Nespresso Café přímo v centru dění 51. ročníku Filmového festivalu v Karlových Varech

12.7.2016

Letošní ročník světově proslulého a námi oblíbeného festivalu filmu v Karlových Varech je za námi. S ním přichází ohlédnutí za tím, co se zajímavého dělo v Nespresso Café, jenž stálo v centru samotného dění. Bylo místem nádherného odpočinku, kde se setkávaly známé a významné osobnosti z různých oborů.

OŽIVTE SVÁ RÁNA S NOVÝM ENVIVO LUNGO OD NESPRESSO

23.6.2016

První doušek kávy po ránu je šťastnou chvilkou čiré radosti. Aby si mohli milovníci kávy na celém světě tuto chvilku vychutnávat o něco déle, rozšířili kávoví odborníci Nespresso repertoár značky o novou stálou kávovou směs – Envivo Lungo.

Nespresso je již po třetí oficiální kávou filmového festivalu!

20.6.2016

I letos se na začátku července Karlovy Vary promění v ráj všech filmových nadšenců, od 1. do 9. července 2016 zde totiž bude probíhat již 51. ročník tradičního Mezinárodního filmového festivalu. A i letos budou moci jeho návštěvníci mezi jednotlivými snímky načerpat novou energii díky lahodné kávě Nespresso.

DÁT SI RÁNO DOBROU KÁVU NA ZASTÁVCE?

22.4.2016

Milovníci kávy jistě jásají, společnost Nespresso nedávno představila novinku kávovaru Prodigio, který se dá ovládat na dálku z pohodlí pohovky.

PRVNÍ CHYTRÝ KÁVOVAR PRODIGIO OD NESPRESSA

21.3.2016

Mezi průkopníky v segmentu porcované kávy se dlouhodobě řadí společnost Nespresso. Ta přichází v současné době na trh se svoji poslední novinkou, kterou je kávovar Prodigio. Společnost tak reaguje na stále větší poptávku spotřebitelů po větším pohodlí a personalizaci produktů.

LIMITOVANÁ EDICE NESPRESSO PŘEDSTAVUJE KÁVU Z RWANDY A MEXIKA

22.1.2016

Nová limitovaná edice výjimečné kávy Nespresso se letos zaměřila na kávu z oblasti u jezera Kivu ve Rwandě a z oblasti Chiapas v Mexiku. Obě kávy nesou název „srdce“ v jazycích, ze kterých pocházejí: „UMUTIMA wa Lake Kivu“
a „TANIM de Chiapas“.

VÁNOČNÍ CHUTĚ V NOVÉ EDICI NESPRESSO VARIATIONS

4.12.2015

Limitovaná edice Nespresso Variations byla inspirována svátečním obdobím a představuje dokonalou harmonii sladkých, kořeněných a sušenkových chutí a vůní.
Sladké mandle, tmavá čokoláda, aromatický kardamon a výrazný zázvor rozehřeje Vaše smysly a potěší Vaše chuťové pohárky.

VÍTEJTE V NOVÉM NESPRESSO BOUTIQUE V BRNĚ

10.11.2015

Po dvou buticích v Praze nyní společnost Nespresso otevřela svůj třetí butik, tentokrát v Brně na nám. Svobody.

NESPRESSO JE ZDE S NOVOU LIMITOVANOU EDICÍ OSLAVUJÍCÍ PALERMO A MILÁNO

8.9.2015

Oslavte s Nespressem rozmanitost italské kávové kultury díky nové Limitované Edici Tribute to Milano a Tribute to Palermo.

Official Press Release

DOBROU LETNÍ CHUŤ VÁM PŘEJE NESPRESSO!

22.7.2015

Nespresso je káva, která chutná. Sehrála jednu z hlavních rolí mezi nápoji na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a mnohým návštěvníkům zpříjemnila někdy hektické chvilky, patřící občas ke každému festivalu.

Official Press Release

ZNAČKA NESPRESSO PODPOŘILA NA MFF CHARITATIVNÍ AKCI

13.7.2015

Oficiálním partnerem MFF 2015 byla značka Nespresso. Každý, kdo na tuto společenskou událost zavítal, cítil její přítomnost doslova na každém kroku.

Official Press Release

NESPRESSO SE OPĚT PŘEDVEDE NA MFF V KARLOVÝCH VARECH JAKO OFICIÁLNÍ KÁVA FESTIVALU

16.6.2015

Společnost Nespresso je jedním z hlavních sponzorů filmového festivalu v Cannes. Nyní se stává také oficiální kávou Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který letos bude opravdu velký. Bude slavit již 50. výročí!

Official Press Release

NESPRESSO PŘICHÁZÍ S LIMITOVANOU EDICÍ KÁVY Z PERU

18.5.2015

Nespresso, lídr na poli prémiové porcované kávy, přichází s další exkluzivní limitovanou edicí Pure Origin Grand Cru - Perú Secreto. Jedná se o unikátní kávu pocházející z peruánských odlehlých farem, která svou chutí překvapí a potěší všechny milovníky tohoto nápoje.

Official Press Release

NESPRESSO, NOVÁ LIMITOVANÁ ŘADA MONSOON MALABAR

22.4.2015

Společnost Nespresso vynakládá své veškeré síly, aby svým zákazníkům mohlanabízet stále nové a nové kávové zážitky. Velmi žádaná Grand Cru z limitované řady jsou proto navrhována tak, aby členy Clubu a milovníky kávy ustavičně překvapovala a těšila je novými vůněmi a chutěmi.

Official Press Release

NESPRESSO MÁ NOVOU KOLEKCI BEZKOFEINOVÝCH KÁV GRAND CRU DECAFFEINATO

22.1.2015

Nová káva Grand Cru Decaffeinato je určena milovníkům kávy, kteří si chtějí dopřát charakter i aroma svých oblíbených káv Nespresso Grand Cru, avšak bez kofeinu.

Official Press Release

SPOLEČNOST NESPRESSO VE SPOLUPRÁCI SE ZNAČKOU RIEDEL ZDOKONALILA ZÁŽITEK Z CHUTI

26.11.2014

Aby zážitek z chuti byl dokonalý, je k tomu zapotřebí mít i správně zvolenu sklenici, a to obzvláště u exkluzivních druhů káv. Dovolí se nápoji plně rozvinout.

Vychutnejte si spolu s nám dokonale navržené sklenice. V kombinaci s Nespresso Grand Cru se tak dostanete na zcela novou úroveň potěšení.

Official Press Release

NOVÁ KAMPAŇ NESPRESSA JE OPĚT S ÚŽASNÝM CHARISMATICKÝM GEORGEM CLOONEYM

12.11.2014

George Clooney, ambasador značky Nespresso, spolu s francouzským hercem a nositelem Oskara - Jeanem Dujardinem v nové kampani Nespresso “What Else?”.

Official Press Release

SPOLEČNOST NESPRESSO PŘEDSTAVÍ V ŘADĚ VARIATIONS NEODOLATELNÉ CHUTĚ INSPIROVANÉ DEZERTY

10.11.2014

Společnost Nespresso je kreativní, a proto se neustále snaží překvapovat. Svým zákazníkům přináší nové a nové potěšení s jejich výjimečnými kávovými zážitky.

 
A s čím přišla nyní?
 
 
 

Official Press Release

CENTRUM ČERNÝ MOST PŘIVÍTALO NOVOU JEDINEČNOU PRODEJNU ZNAČKY NESPRESSO

25.9.2014

Centrum Černý Most široké veřejnosti představila nový kávový Nespresso Boutique s ochutnávkovou zónou „Iconiq lamp shade“, jenž bude v tuzemském nákupním centru uveden zcela poprvé.

Official Press Release

NOVÁ LIMITOVANÁ EDICE KÁVY NESPRESSO GRAND CRU CUBANÍA

8.9.2014

 Nespresso vzdává hold kubánské kávové tradici Kávoví experti společnosti Nespresso se nechali inspirovat kubánským způsobem života a jejich ikonickým kávovým rituálem. A právě dle této inspirace pak představili novou limitovanou edici kávy Grand Cru Cubanía.

Official Press Release

NOVÝ KÁVOVAR NESPRESSO LATTISSIMA PRO – UMĚNÍ PŘÍPRAVY KÁVY NIKDY NEBYLO TAK JEDNODUCHÉ

7.7.2014

Společnost pro všechny milovníky kávy připravila další novinku. Jedná se o elegantní přístroj, s jehož designem se nechali tvůrci inspirovat profesionálními kávovary.

Official Press Release

NESPRESSO MILUJE HVĚZDY, HVĚZDY MILUJÍ NESPRESSO!

30.6.2014

Společnost Nespresso je již dlouhá léta hlavním sponzorem filmového festivalu v Cannes. Káva Nespresso je všeobecně s filmovým průmyslem propojena již dlouhá léta. Letos se však vůbec poprvé stává i oficiální a hlavní kávou letošního již 49. ročníku Mezinárodního festivalu v Karlových Varech.

Official Press Release

FORTISSIO LUNGO GRAND CRU PŘEDSTAVUJE SYMFONII CHUTI A VŮNI V NOVÉM A INTENZIVNĚJŠÍM PODÁNÍ

18.6.2014

Vychutnejte si novou inovativní verzi Grand Cru Fortissio Lungo od Nespressa. Tělo Fortissia Lunga je ještě silnější, než jeho předchůdce, protože má intenzitu 8. Pro stejný důvod je celkově výraznější i jeho chuť. 

Official Press Release

NESPRESSO NA ZELENÉ VLNĚ

28.5.2014

Máte rádi kávu espresso, nebo máte raději latte macchiato? Ať už je to to, či ono, patříte-li mezi milovníky kávy, dozajista jste již objevili to nezaměnitelné aroma kávy společnosti Nespresso! Jejich stylové kávovary s kapslovým systémem v kombinaci s kvalitními kávovými zrny přinášejí vskutku gurmánské zážitky.

Official Press Release

INISSIA OD SPOLEČNOSTI NESPRESSO. PALETA HRAVÝCH BAREV PŘINÁŠÍ JEDINEČNÉ POTĚŠENÍ

9.4.2014

 
Vaše první zkušenost s Nespresso bude nezapomenutelná
 

Official Press Release

DVĚ OBLASTI, DVOJÍ CHARAKTER, NEČEKANÝ PŘÍBĚH LIMITOVANÉ EDICE KÁV NESPRESSO GRAND CRU PRO JARO 2014

19.3.2014

Společnost Nespresso na jaře představí limitovanou edici Colombian Terroirs, která nabídne dvě obzvláště aromatické kávy, Grand Cru Cauca s intenzitou 6 a Grand Cru Santander s intenzitou 7. Obě tak na několik týdnů rozšiřují oblíbenou řadu jednodruhových káv Nespresso Pure Origin.

Official Press Release

PRAŽSKÁ RESTAURACE KATR NABÍZÍ OSM DRUHŮ KÁV NESPRESSO GRAND CRU

6.1.2014

Katr restaurant ve Vězeňské ulici nedaleko Staroměstského náměstí se zaměřuje na moderní českou i světovou gastronomii. Originální koncepce restaurace, která je inspirována New Yorkem, si zakládá především na kvalitě, špičkovém servisu a spokojených zákaznících.

Official Press Release

NESPRESSO PIXIE: OBLÍBENÝ KÁVOVAR V NOVÉM ELEGANTNÍM DESIGNU

5.8.2013

Kávovar PIXIE se představil v novém kabátě. Jak je u této značky zvykem, na první pohled zde upoutá prvotřídní design, jednoduchost a účelnost. Nová verze PIXIE Stainless Steel se řídí zásadou, že méně je více, což ovšem nic neubírá na kráse a umu…

Official Press Release

SPECIÁLNÍ KÁVA NESPRESSO KE DNI MATEK

29.4.2013

Značka Nespresso připravila u příležitosti Dne matek speciální balení tří káv řady Grand Cru – Volluto, Dulsão do Brasil a snídaňové kávy Linizio Lungo. Toto svátečních balení je k dostání od 25. dubna 2013 po omezenou dobu za cenu 312 Kč.

Official Press Release

DOBRÉ RÁNO S KÁVOU LINIZIO

17.2.2013

Společnost Nespresso obohatila stálou nabídku káv Grand Cru o novou kávu, jejíž název je odvozen z italského slova „inizio“, což znamená začátek či zahájení. Novinkou Linizio Lungo vzdává Nespresso hold rannímu probuzení smyslů s kávou jemné a harmonické chuti.