Klára Spilková se raduje z prvního titulu LET v kariéře

25. Duben 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14090

16. dubna se stala Klára Spilková první českou golfistkou, která vyhrála na turnaji nejvyšší profesionální kategorie. Klára je ambasadorkou KPMG a v letošní sezóně Ladies European Tour vyhrála Lalla Meryem Cup, který se konal v Maroku.

Nejen při tomto turnaji byla oblečena do značky Bogner, jejíž tváří již několik let Klára je. Před tím, než začala nová sezóna, Klára světu oznámila, že vyměnila svůj tým. Jejím novým trenérem se stal Lukáš Martinec. Spolu s ním tuto sezónu skvěle odstartovala.

Ve finále v Rabatu, jež se konalo na hřišti Royal Golf Dar Es Salam, se po každém kole držela v TOP 10, až ztrátu čtyř bodů vymazala. Nakonec porazila Norku Suzann Pettersen, největší favoritku turnaje, a to o pouhý jeden úder. Skvělé je, že tímto vítězstvím si pojistila i další účast na Ladies European Tour až do konce sezony v roce 2019.

Klára Spilková se prvním vítězstvím kariéry automaticky kvalifikovala na oba evropské turnaje kategorie major, srpnový Women´s British Open a zářijový Evian Championship.