LETADLA

Emirates Suites – cestování pro náročné

19.7.2017

Po dlouhou dobu byla letecká doprava symbolem luxusu a života na vysoké úrovni. Mohlo by se zdát, že v dnešní době, kdy se létání stalo běžnou součástí našich životů, se z něj luxus již zcela vytratil. V mnoha případech tomu tak jistě je, neplatí to ale zcela. I dnes lze létat tak, že sama cesta se stane cílem.

Lídrem v odvětví lehkých sportovních letadel je Czech Sport Aircraft

9.6.2017

Společnost Czech Sport Aircraft vznikla v roce 2009. Svým vznikem navázala na dlouholetou tradici letectví v Kunovicích. Hlavními produkty kunovické firmy jsou letouny PS-28 Cruiser a SportCruiser. Jedná se o letadla, která mají stejný design, výkon i letové vlastnosti, odlišné jsou ale typem certifikace a uplatněním na trhu.

Letoun Falcon 7X, nekorunovaný princ mezi privátními jety

20.9.2016

Falcon 7X byl představen v roce 2005 jako vlajkový letoun společnosti Dassault Aviation. Letadlo disponuje velkými kabinami a zajišťuje také dálkové tryskové business lety. Falcon 7X, který byl zkonstruován ve Francii, stále platí za fantastický a kvalitní stroj. V současné době je v provozu asi 200 těchto letadel v celkem 32 zemích světa.

Hybridní vzducholoď Airlander 10 poprvé v oblacích

2.9.2016

Největším létajícím strojem současnosti je vzducholoď Aerostat Airlander 10, která se v půlce srpna poprvé vznesla do výšky. Jde o hybridní vzducholoď, jejímž výrobcem je britský Hybrid Air Vehicles (HAV). Vzducholoď vzlétla z letiště v anglickém Cardingtonu, ve vzduchu strávila asi půl hodiny.

Nejlepší „bizjety“? Ty od Boeingu a Airbusu!

24.8.2016

Nejprodávanějším soukromým tryskáčem, neboli „bizjetem“ je Embraer Phenom 300. V loňském roce se jich po celém světě prodalo 70. Jedná se o lehký proudový letoun s maximální vzletovou hmotností 8150 kg, který pojme až desítku cestujících Jeho dolet je 3650 kilometrů. S cenou asi čtvrt miliardy korun se však řadí do spodní hranice nabídky.

Subscribe to RSS - Letadla