LETADLA

Letoun Falcon 7X, nekorunovaný princ mezi privátními jety

20.9.2016

Falcon 7X byl představen v roce 2005 jako vlajkový letoun společnosti Dassault Aviation. Letadlo disponuje velkými kabinami a zajišťuje také dálkové tryskové business lety. Falcon 7X, který byl zkonstruován ve Francii, stále platí za fantastický a kvalitní stroj. V současné době je v provozu asi 200 těchto letadel v celkem 32 zemích světa.

Hybridní vzducholoď Airlander 10 poprvé v oblacích

2.9.2016

Největším létajícím strojem současnosti je vzducholoď Aerostat Airlander 10, která se v půlce srpna poprvé vznesla do výšky. Jde o hybridní vzducholoď, jejímž výrobcem je britský Hybrid Air Vehicles (HAV). Vzducholoď vzlétla z letiště v anglickém Cardingtonu, ve vzduchu strávila asi půl hodiny.

Nejlepší „bizjety“? Ty od Boeingu a Airbusu!

24.8.2016

Nejprodávanějším soukromým tryskáčem, neboli „bizjetem“ je Embraer Phenom 300. V loňském roce se jich po celém světě prodalo 70. Jedná se o lehký proudový letoun s maximální vzletovou hmotností 8150 kg, který pojme až desítku cestujících Jeho dolet je 3650 kilometrů. S cenou asi čtvrt miliardy korun se však řadí do spodní hranice nabídky.

Embraer nastavuje nový standard pro soukromá letadla

4.8.2016

Brazilský výrobce letadel Embraer přináší revoluci do soukromé letecké dopravy. Navrhl novou designovou koncepci Kyoto Airship, která je určena k zabudování do prototypu svého oslavovaného letadla Lineage 1000E. Kyoto je vybaveno vertikálními okny a světlíky.

Lillium je osobním letadlem budoucnosti

16.6.2016

Evropská kosmická agentura podpořila projekt elektroletadla, které by prý v budoucnu mohlo nahradit osobní automobil. Pod názvem Lillium se vyvíjí v Německu na Mnichovské technické univerzitě. Je vejčitého tvaru, má elektrický pohon s otočnými motory o výkonu 435 koní. Svým inovativním technickým zázemím otevírá dveře nové éře letadel.

Letadlo pro miliardáře - Airbus ACJ 319

9.6.2016

Společnost Airbus na aviatické konferenci v Šanghaji představila nejnovější verzi toho nejlepšího ze své produkce – Airbus Corporate Jets ACJ 319. Tuto variantu rodiny Airbusů A 320 v Čechách známe, dva kusy má v provozu Armáda České republiky. Letadlo nabízí společnost Comlux The Aviation Group, která o něm mluví jako o nové dimenzi luxusu.

Subscribe to RSS - Letadla