NEWS & ARTICLES

NEJSLAVNĚJŠÍ PÁNSKÝ MÓDNÍ DŮM ERMENEGILDO ZEGNA

ARTICLE BY

Historie pánského světového módního domu Ermenegildo Zegna sahá do druhé poloviny 19. století, kdy Angelo Zegna začal s tkaním vlny na 4 stavech.
Z jeho 10 dětí to byl ten poslední, Ermenegildo, narozen v roce 1892, který firmu převzal a udělal ji jednu z nejzámějších a dynamicky se rozvíjejících rodinných firem v Itálii.

Když bylo Ermenegildovi 18 let, založil Lanificio Zenga (mlýn na vlnu) v italském městě Trivero, které se nachází na úpatí Alp poblíž města Biella. Začal produkovat látky při používání 4 stavů. Podle jeho slov to měly být „ty nejkrásnější tkaniny na světě“. A dnes jsou látky Zegna stále jedním z nejuznávanějších italských exportů, které lze identifikovat díky mezinárodní červené pečeti.

Ermenegildo měl vizi, která sahala daleko za hranice Itálie. Svými myšlenkami, které měnil ve skutky, předběhl svou dobu – zdrojem látek mu byly přírodní vlákna přímo z místa jejich původu, čímž také propagoval svou značku. Tato vize položila základy pro to, aby se firma Ermenegildo Zegna stala jendou z nejsilnějších a nejuznávanějších italských firem.
Netrvalo dlouho a jeho strategie se ukázala jako úspěšná. Jeho mezinárodní vize vedla k vývozu látek až do Ameriky v roce 1938. V roce 1945 se Zegnovo látky prodávaly ve více než 40 zemích světa.

Ermenegildo měl brilantní smysl pro obchod, a proto se neomezoval pouze na oblast průmyslu. Pochopil, že kvalita, kterou hledal a našel pro své výrobky, nemůže být oddělena od pozitivního vztahu s místním územím a komunitou.
Pochopil, že krása okolní přírody a dobře naladění lidé – a to nejen jeho zaměstnanci – jsou nezbytné pro společnost, která chce mít dlouhodobý úspěch.

A tak v roce 1932 mělo město Trivero společenský sál, knihovnu, posilovnu, kino, divadlo i veřejný bazén. Během několika let postavil lékařské centrum a mateřskou školu. V mezičase se věnoval místnímu prostředí a krajině, vysázel tisíce stromů a nechal zbudovat „Panoramica Zegna“ - silnici dlouhou 14 km, která spojovala Trivero a Bielmonte, turistické letovisko 1500 metrů nad mořem.

Gildo Zegna

Když Ermenegildo v roce 1966 zemřel, převzal po něm firmu jeho synové. A 2 roky po otcově smrti začali s šitím obleků ready-to-wear, které se produkovaly v Zegna továrně ve městě Novara. Další továrna byla postavena v roce 1977 ve Švýcarsku. A postupně v dalších evropských i mimoevropských městech. Přestože je mnoho obleků Zegna ušitých v továrně, nejvíce prémiových obleků je ušito na zakázku.
První butik byl otevřen v Paříži v roce 1980, následovalo Miláno a v roce 2010 se číslo vyšplhalo na 560 butiků, z nichž je 300 vedeno společností.
V roce 2000 se po smrti bratra stal jediným presidentem společnosti Gildo Zegna. V současné době je Ermenegildo Zegna největší pánská značka na světě.

Co se týče produktů, Ermenegildo Zegna zahrnuje látky, obleky, kravaty, pletené zboží a sportovní oblečení. Ročně vyprodukuje přes 2,3 milionů metrů látek, 600 000 unikátních obleků, 1,6 milionů kusů sportovního oblečení a 1,7 milionů textilních doplňků.

Kromě oblečení vlastní značky vyrábí obleky pro značky jako Gucci, Yves Saint Laurent, Dunhill a Tom Ford. Jako jeden z největších globálních producentů luxusních látek, Zegna aktivně propaguje mnohá vylepšení v oblasti produkce vlny po celém světě.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

ERMENEGILDO ZEGNA
224 210 083
zegna@lbm.cz
Pařížská 18, 110 00 Praha 1

Firemní články

NEJSLAVNĚJŠÍ PÁNSKÝ MÓDNÍ DŮM ERMENEGILDO ZEGNA

29.12.2015

Historie pánského světového módního domu Ermenegildo Zegna sahá do druhé poloviny 19. století, kdy Angelo Zegna začal s tkaním vlny na 4 stavech.
Z jeho 10 dětí to byl ten poslední, Ermenegildo, narozen v roce 1892, který firmu převzal a udělal ji jednu z nejzámějších a dynamicky se rozvíjejících rodinných firem v Itálii.

PÁNSKÁ ITALSKÁ LUXUSNÍ ZNAČKA ERMENEGILDO ZEGNA NABÍZÍ TU NEJVYŠŠÍ KVALITU

4.9.2015

Elegantní pánskou módu včetně doplňků nabízí italský luxusní módní dům Ermenegildo Zegna.
Rodinná módní společnost Ermenegildo Zegna byla založena v roce 1910. Vyrábí kromě kvalitních obleků své značky, také pánské oblečení pro známé značky jako je Gucci, Yves Saint Laurent nebo Tom Ford.

Official Press Release

ERMENEGILDO ZEGNA, MÓDA PRO SKUTEČNÉ MUŽE

19.2.2015

Pod celkem krkolomným názvem se skrývá jméno návrháře, který v roce 1910 v italském Triveru založil stylový módní dům zaměřený výhradně na pánskou luxusní módu. Firma do dnešních dnů patří rodině, která úspěch značky dovedla do absolutního maxima.

Official Press Release

ERMENEGILDO ZEGNA - PÁNSKÁ KOLEKCE PODZIM A ZIMA 2014/2015

4.12.2014

Nejnovější kolekci pánského oblečení značky Zegna propůjčil tvář britský herec Sam Riley, jenž se proslavil rolí v životopisném filmu z roku 2007 Control. Film pojednával o životě Iana Curtise. Nyní se tento herec objevil jako tvář podzimní a zimní kampaně pro rok 2014/2015.

Official Press Release

LUXUSNÍ PÁNSKÁ MÓDA OD ERMENEGILDO ZEGNA

12.3.2014

Značka byla založena již v roce 1910 v italském Trivero (místo vysoko v Alpách u Turína) a již po čtyři generace vyrábí luxusní pánské obleky. I přes více než stoletou historii stále zůstává v rodinném vlastnictví. V současnosti na tradici značky navázal vnuk Gildo Zegna, který se rozhodl tradici rozptýlit inovativním přístupem.