ŠKOLY & VZDěLáNí

Ohlédnutí za Nobelovou cenou loňského roku

3.1.2017

Nobelova cena je ocenění každoročně udělované za zásadní vědecký výzkum, technické objevy či za přínos lidské společnosti. Nobelova cena je udělována za fyziku, chemii, lékařství, literaturu a mír. Začátkem prosince byly předány ty poslední, tak Vám již můžeme přinést článek, v němž se dozvíte všechny její laureáty.

Gabriela Křivánková, Jana Merunková, Petra Vosecká se synem a Lenka Sálová, ředitelka Nadačního fondu Lasvit

OCENĚNÍ BÍLÁ VRÁNA JIŽ POTŘETÍ

28.11.2016

V Břevnovském klášteře proběhlo v říjnu slavnostní vyhlášení 3. ročníku Ocenění Bílá Vrána, které uděluje obecně prospěšná společnost yourchance. Udělování této ceny je součástí partnerského projektu společnosti yourchance a Nadace DRFG Začni správně.

Karlova Univerzita je opět mezi 300 nejlepšími univerzitami světa

14.9.2016

Také letos, stejně jako v uplynulých letech, vyšel tzv. šanghajský žebříček vysokých škol. A i pro letošek zůstává nejprestižnější českou vysokou školou Univerzita Karlova, která je v žebříčku jediným zástupcem z Tuzemska. Také její umístění je v porovnání s minulými lety stejné – obsadila sdílené 201. až 300. místo z celkového počtu 500.

Institut Le Rosey je nejdražší soukromou školou na světě

1.9.2016

Švýcarsko je pověstné svými soukromými školami, na které mohou poslat studovat své potomky jen ti nejbohatší. Institut Le Rosey založený roku 1880 je nejstarší a největší z internátních škol v této horské zemi. Přezdívá se jí „škola králů“, jelikož se tu vzdělávají princové a princezny.

Co obnáší studium na Harvardu - nejstarší univerzitě v USA?

6.6.2016

O výjimečnosti a prestiži Harvardovy univerzity se sídlem v městě Cambridge u Bostonu není pochyb. Studium na ní skýtá téměř neomezené možnosti. Je tou správnou volbou, ať už se chcete stát právníkem, doktorem, učitelem, ekonomem, diplomatem či architektem. Z řad jejích absolventů vzešlo mnoho prezidentů, vůdců či nositelů Nobelovy ceny.

zleva Sheikha, Jana Ryšlinková, Adriana Krnáčová, Laura Gucci a Olga Girstlová

V PRAZE PROBĚHLA KONFERENCE ŽEN SVĚTOVÉHO BYZNYSU FCEM

18.4.2016

Praha hostila celosvětové zasedání FCEM - Femmes Chefs d‘Entreprises Mondiales (Světové sdružení podnikatelek) v Praze v hotelu Corinthia. Konference se zúčastnily ženy z řad podnikatelek a manažerek z celého světa, stejně jako z České republiky Konference probíhala pod záštitou MZV ČR, MPO ČR, MMR ČR.

Subscribe to RSS - Školy & Vzdělání