NEWS & ARTICLES

VŠECHNO NEBO NIC: komedie o dvou majitelkách knihkupectví a jejich eskapádách s muži

ARTICLE BY

Linda a Vanda jsou nerozlučné kamarádky. Mají po třicítce, jsou spolumajitelky malého knihkupectví v centru města, ale jinak jsou každá jiná. Linda (Táňa Pauhofová) je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti. Ten naopak chybí svobodné, veselé, nezávislé Vandě (Klára Issová), která sice přitahuje muže jako magnet, ale její živelnosti žádný nestačí. A tak hledá toho pravého. Aktivně. V obchodě s nimi pracuje kamarád Edo (Luboš Kostelný), který touží po lásce na věky věků, ale jako plachý, citlivý a introvertní gay to má těžké.

Životy téhle trojice zamotá hned několik mužů. Lindě přijde do cesty charismatický developer Jakub (Michal Žebrowski), který není tím, kým se zdá být. Vandě bývalý profesor z vysoké školy Aladar (Krysztof Tyniec), jehož je ochotná si vzít, „protože ji má rád". A Edo se už zase přizpůsobuje dalšímu příteli, Leovi (Petr Vaněk). Nakonec ale všechno dopadne úplně jinak, než všichni čekali…

Do života hlavní trojice zasáhnou také postavy, které hrají Ondřej Sokol, Pawel Delag, Petra Hřebíčková, Zuzana Kronerová, v menších rolích se pak objeví Luděk Sobota, Jan Budař, Vlastina Svátková, Václav Upír Krejčí, Leoš Mareš, Amélie Pokorná a další.

Film na námět první z řady velmi úspěšných knih nejprodávanější slovenské autorky současnosti Evity Urbaníkové je vztahovou komedií, která cílí především na ženy. I proto se režie ujala spoluautorka scénáře, režisérka Marta Ferencová. „Chceme, aby to byl svěží, vtipný, současný film, máme skvělé herce, kostýmy i lokace,“ přiblížila komedii režisérka. „Jde o poměrně unikátní projekt. Vznikl podle knížky, které se jen na Slovensku prodalo 200 tisíc kusů. Ty nejvhodnější herce jsme hledali ve více státech,“ doplnil producent Igor Konyukov.

A kdy že přijde tento romantický příběh do kin? Již 12. ledna!


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

BIOSCOP
221436325
pospisilova@bioscop.cz
Kunětická 2534/2, Praha

Firemní články

Dlouho očekáváný film Mlčení Martina Scorseseho již brzy vstoupí do českých kin

10.2.2017

Film Mlčení, v originále Silence, oscarového režiséra Martina Scorseseho vstoupí do českých kin už 16. února. Historický velkofilm vypráví o pronásledování křesťanů v Japonsku v 17. století.

VŠECHNO NEBO NIC: komedie o dvou majitelkách knihkupectví a jejich eskapádách s muži

1.1.2017

Linda a Vanda jsou nerozlučné kamarádky. Mají po třicítce, jsou spolumajitelky malého knihkupectví v centru města, ale jinak jsou každá jiná. Linda (Táňa Pauhofová) je rozvedená, vzdělaná, praktická, má malou dceru a pocit zodpovědnosti.

Karel Roden

Film MASARYK má nový plakát a knihu a další ukázku vztahu k slavnému otci

13.12.2016

Nový snímek režiséra Julia Ševčíka MASARYK, věnovaný jednomu životnímu období diplomata a politika Jana Masaryka vstoupí do kin 9. března 2017, kam jej doprovodí nová verze plakátu s představitelem titulní role Karlem Rodenem.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny je neobyčejný příběh o odvaze a obětavosti, který se stal legendou

8.12.2016

Film Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, oscarového režiséra Mela Gibsona, je inspirovaný skutečným příběhem muže, který se během války stal hrdinou bez jediného výstřelu. Film získal 7 nominací Critics’ Choice Award, včetně nominace za nejlepší film, nejlepšího herce a nejlepší režii.

Hořkosladký příběh Cafe Society je dalším vydařeným kouskem Woody Allena

6.10.2016

Woody Allen se filmem Café Society ponořil do světa třpytivého pozlátka Hollywoodské smetánky i gangsterského nočního života New Yorku třicátých let. Allenovo scenáristické i režisérské umění doplňuje hvězdná herecká sestava: Jesse Eisenberg, Kristen Stewart, Steve Carell Blake Lively či Corey Stoll.

Já, kocour je zábavný mix rodinné komedie s magickými kouzly a prvky grotesky

5.10.2016

Mimo to přináší možnost vidět jednoho z nejtalentovanějších herců současnosti obývat tělo rozkošného kocoura jménem pan Chlupáč. „Pro mě byl tenhle film velká příležitost, protože moc rád točím komedie,“ říká dvojnásobný držitel Oscara, Kevin Spacey. „Lidé mě často díky mým rolím vnímají jako temného, spíše padoucha.

MUZIKÁL ANEB CESTY KE ŠTĚSTÍ V KINECH JIŽ V LEDNU

28.12.2015

Jako poklona legendárnímu muzikálu Starci na chmelu vzniknul nový hudební film MUZIKÁL aneb Cesty ke štěstí. Ve filmu jsou použity písně ze Starců na chmelu, nejedná se však o jeho remake.

Official Press Release

DALŠÍ FILM WOODYHO ALLENA JDE DO KIN – IRACIONÁLNÍ MUŽ

21.7.2015

Máte rádi filmy Woodyho Allena? Můžete se těšit na další, jehož premiéra je stanovena na 30.7. V hlavní roli bude excelovat svůdná Emma Stone, která si zahrála v Birdmanovi a Joaquin Phoenix, který získal Zlatý Glóbus za roli ve filmu Walk the line.

Official Press Release

KAREL RODEN VE FILMU IRENY PAVLÁSKOVÉ - FOTOGRAF

5.1.2015

Již za 3 dny proběhne velká premiéra dlouho očekávaného filmu, v němž hlavní slovo má Karel Roden, Marie Málková, Vilma Cibulková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil, Marika Procházková, Patrik Děrgel, Jitka Sedláčková, Igor Orozovič, Vanda Konečná, Jenovéfa Boková a další.

Official Press Release

STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA

11.5.2014

Nenechte si ujít naprosto jedinečný filmový příběh o dvojici Zikmund a Hanzelka, jež odkryje celou řadu doposud nezveřejněných skutečností.

Official Press Release

POZVÁNKA DO KINA: STOLETÝ STAŘÍK, KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL

29.4.2014

15. 5. 2014 přichází k nám do kin švédský dobrodružný i komediální film nevšedního zaměření. Hlavnímu hrdinovi, Allanu Karlssonovi, je 100 let a žije v domově důchodců, kde by měl strávit svůj zbývající čas na tomto světě. Tam také pro něj ale chystají velkou oslavu k jeho kulatým narozeninám.

Official Press Release

TIP NA FILM: YVES SAINT LAUREN

6.3.2014

Originální, provokativní, výstřední, inspirativní. Plachý, samotářský, nevyrovnaný, uzavřený. To byl jeden z nejtalentovanějších návrhářů světa módy. To byl Yves Saint Laurent. Toto je jeho příběh…
 

Official Press Release

KANDIDÁT - SKUTEČNÝ PŘÍBĚH, KTERÝ SE NESTAL…

20.2.2014

 
Kndidát je nový celoveční koprodukční film CZ - SK. Film byl zpracován na motivy stejnojmenné knihy Maroše Hečka a Michala Havrana, kteří ho spolu se scénáristou Peterem Balkem převedli do moderního filmového jazyka a vypráví o pozadí a zákulisí kampaně na prezidenta.

Official Press Release

NOVÝ FILM RIVALOVÉ (RUSH): NIKI LAUDA A JAMES HUNT - VĚČNÍ RIVALOVÉ, PREMIÉRA 3. ŘÍJNA 2013

24.9.2013

Dokonalý profesionál versus neodolatelný playboy. Jedno však mají společné: nezkrotnou touhu po vítězství v závodech plných zvratů, nebezpečí a blízkosti smrti.

Official Press Release

KRÁLOVSKÝ VÍKEND, BRITSKÁ KOMEDIE MÁ PREMIÉRU 21.ÚNORA 2013

15.2.2013

Každý občas potřebuje rozptýlení od každodenních starostí. I prezident.