22. míle

Redakce Luxus.cz
20. Únor 2019

22. míle je americký akční film s Markem Wahlbergem v hlavní roli. Režíroval ho Peter Berg, který má na svědomí i film Na život a na smrt. Nyní je tato zběsilá podívaná, v níž se lámou kosti a tříští sklo, k dostání ve formátu Blu-ray.

Magic Box

Magic Box

Ve strhujícím, 95minutovém thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. Tenhle film „vás svou akcí doslova přibije do sedadla“ (Steve Weintraub, Collider). Dále hrají Lauren Cohan, Ronda Rousey a John Malkovich.
 

Zajímavostí je, že film měl být natáčen v asijských městech, ale nakonec byl natočen v Bogotě v Kolumbii. Byla odvedena velmi dobrá práce, která skrývala pravou identitu města, ale v jedné scéně lze spatřit kolumbijskou vlajku a názvy ochodů ve španělštině. Během natáčení se v Kolumbii objevil i kolumbijský prezident Juan Manuel Santos. Režisér Peter Berg mu nabídl, zda s ním nenatočí jednu akční scénu. Prezident však odmítl, škoda. 

 

Magic Box