24. února 2018 rozezní sál Sonocentra písně jedné z legend 60. let – The Animals and Friends

Hana Benešová
14. Prosinec 2017
Skupina The Animals je vedle The Beatles, The Rolling Stones a The Yardbirds řazena mezi klenoty britské hudby. Znalcům se jistě hned vybavují písně jako "We Gotta Get Out Of This Place", „The House of the Rising Sun“ či „Don't Let Me Be Misunderstood“. The Animals je původně rhythm&blues a rocková kapela ze 60. Let, která původně vznikla jako skupina Alan Price Combo v Newcastelu. Své jméno změnila roku 1964, kdy už s ní zpíval Eric Burdon. Mnoho hitů kapely obsadilo přední místa anglické i americké hitparády. Po dvou albech - The Animals (1964) a Animals Track (1965) – Alan Price soubor v květnu 1965 opustil.

Následovala řada personálních změn, a také vydání singlů Inside Looking Out, Don't Bring Me Down a alba Animalism pod hlavičkou Dec. V září 1966 Burdon neočekávaně skupinu rozpustil, koncem téhož roku však zformoval tzv. New Animals. Soubor se začal přiklánět k rock´n´rollu a folk rocku a slavil úspěchy hlavně v USA, kam přesídlil. V roce 1969 Burdon kapelu rozpustil, aby se věnoval sólové dráze.

Od roku 2003 koncertuje formace pod názvem The Animals and Friends a tvoří ji dva původní členové John Steel, který je též spoluzakladatelem původního bandu, a Mickey Gallagher a jsou doplněni o Danny Handleyho a Roberto Ruize. Nenechte si ujít koncert v Sonocentru v Brně 24.2.2018. Předprodej vstupenek startuje v síti Ticketpro.

Firemní články