4. ROČNÍK DNE ROVNOSTI PLATŮ V ČR

Official Press Release
Redakce
09. Duben 2013
Čtenost článku je: 14347 [?]
Den rovnosti platů (Equal Pay Day) je celosvětovou akcí s dlouholetou tradicí v řadě evropských zemí. Tato akce se v České republice bude konat již počtvrté, a to 24.4. 2013 v pražském hotelu Clarion. Symbolem, který poukazuje na rozdíly v příjmech, se stala červená kabelka, taška či peněženka. Barvu zvolily organizátorky podle toho, že červená v účetnictví znamená ztrátu. Ženy v České republice totiž vydělávají za stejnou práci o více než 26 % méně než muži a tento rozdíl se neustále zvětšuje.
Official Press Release

Official Press Release

„Cílem akce, která se letos bude konat 24.4. 2013 v Clarion Congress Hotel Prague, je vyvolat veřejnou diskuzi nad příčinami tak velkého rozdílu mezi platy právě u nás a také příležitost motivovat ženy k jejich dalšímu osobnímu rozvoji. Svůj život máme ve svých rukách,“ uvádí Ing. Lenka Šťastná, prezidentka organizace Business and Professional Women Praha II.
Official Press Release

Official Press Release

Equal Pay Day přináší cenné informace a praktické rady, které jsou uplatnitelné při budování a posilování kariéry. Významné manažerky a podnikatelky formou mentoringu poradí ženám, jak postupovat při cestě k úspěchu a k ekonomické nezávislosti. Mentoring je forma poradenství a podpory poskytovaná zkušenou osobou (mentorem), což je někdo, kdo ví, jak na to a je ochotný se o informace podělit. Smysluplné diskuze povedou mentorky - ženy, které mají co říct, uspěly ve svých oborech a zastávají vysoké manažerské pozice jak ve státní, tak v podnikatelské sféře.
Official Press Release

Official Press Release

Akci podporuje řada úspěšných žen, například Dana Bérová, ředitelka pro rozvoj obchodu analytické společnosti Gartner a soukromá investorka, nebo Marcela Hrubošová, ředitelka úseku vymáhání pohledávek SSCS a.s. a autorka a zakladatelka vzdělávacího portálu Finance pro radost.

EQUAL PAY DAY