7. ROČNÍK OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK ZÍSKAL ZÁŠTITU MINISTERSTVA PRŮMYSLU A OBCHODU

Michal Hutta
11. Září 2014
Čtenost článku je: [?]

Ministerstvo průmyslu a obchodu udělilo záštitu sedmého ročníku projektu OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK. Osobně to potvrdil i ministr průmysl a obchodu Jan Mládek.

Ocenění podnikatelek již sedmým rokem podporuje české ženy podnikatelky a ukazuje širokému okolí, v jak různorodých oblastech ženy podnikají. Projekt oceňuje jejich práci, vyjadřuje uznání a přináší radost i novou spolupráci, inspiraci a pocit zdravé hrdosti nad dosaženými výsledky. 

Z výzkumů auditora projektu NSG Morison dlouhodobě vyplývá, že právě ženy, které ve své práci kladou více důraz na osobní přístup, mají vynikající úspěch v řízení svých firem. Projevují schopnost dobře řídit rodinné podniky a jejich hlavním cílem je vhodně kloubit pracovní a rodinný život. To přináší do občanské společnosti výrazný podíl stability a ženy tak kultivují podnikatelské prostředí. Tento výzkum potvrdil i odborný garant projekt CRIF Czech Credit Bureau.

Oproti předchozímu roku vzrostl počet Češek, které jsou 100% majitelkami společnosti, téměř o 40%, to je skoro 19000 nových podnikatelek. Tento nárůst si hlavní partner projektu, společnost Microsoft, vysvětluje i tím, že právě ženy jsou více otevřené mobilním světu práce a technologiím, které umožňují skloubit práci a péči o rodinu.

V průběhu 7 let porota vybírala celkem ze 72 018 podnikatelek, kdy se semifinále pak zúčastnilo na 1747 žen. Z nich nakonec za 6 let vzešlo celkově 170 finalistek a následně 52 vítězek s nejlepšími ekonomickými výsledky, kdy některé z firem dosahovaly obratu až 3,6 miliard korun.

Kritéria hodnocení:

 

Do OCENĚNÍ ČESKÝCH PODNIKATELEK – OCP se mohou podnikatelky přihlásit na doporučení odborného garanta, který jejich firmu doporučil na základě analýzy, která zohledňuje dostupnost účetních závěrek za roky 2010-2012, minimální roční obrat firem od 10 milionů Kč (tržby roku 2012) a hodnocení iRating ve stupních 1-11. Splňovat musí pravidlo 100% vlastnictví a českého občanství. Doba podnikání musí být minimálně 4 roky.

Soutěžní kategorie:

„Česká podnikatelka, která podnik vlastní a řídí“

- Udělují se ceny za první až třetí místo v podkategoriích Malá společnost (roční obrat 10 – 30 milionů Kč), Střední společnost (roční obrat 30-80 miliónů Kč) a Velká společnost (roční obrat 80 miliónů Kč a více).

 „Výjimečná podnikatelka“

- Hodnotí se vliv na obohacení trhu nebo společnosti, zohlednění sociálních a jiných aspektů její činnosti.

„Cena za inovativní řešení“ je udělována pod patronací Allianz

- Hodnotí se inovativní přístup firmy za poslední tři sledované roky bez ohledu na kategorii, ve které je firma zařazena.

 „Výjimečný růst firmy“ je udělována pod patronací Microsoft

- Hodnotí se výjimečný růst činnosti firmy za poslední tři sledované roky bez ohledu na kategorii, ve které je firma zařazena.

 

Patronkou sedmého ročníku je Libuše Šmuclerová, generální ředitelka Ringier Axel Springer  CZ. Vyhlášení vítězů proběhne na slavnostním vyhlášení 6. 11. 2014 v prostorách Kongresového centra v Praze. Bezplatné on-line přihlášení do soutěže je možné do 25. 9. 2014 do 12. hodin na:

www.oceneniceskychpodnikatelek.cz

 Další partneři 7. ročníku Ocenění Českých Podnikatelek – OCP jsou:

DHL Express – přepravní partner

MasterCard – partner

T-Mobile – partner

CEMI – partner

Verdi Capital – partner

Marionnaud Parfumeries– partner

Ogilvy Public Relations – partner

Miele – partner

AMSP ČR – partner

NEWTON Media – partner

Léčebné lázně Jáchymov – partner

Zátiší Group – partner

Buddha-Bar Hotel Prague – partner

DILMAH – partner

Esthé – Klinika plastické chirurgie – partner

Häagen – Dazs – partner

AGENTURA HELAS

Galerie

  • 0

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

AGENTURA HELAS

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže