Airbus 380 společnosti CSA nabízí soukromé apartmány a designové vybavení

Hana Benešová
05. Říjen 2017

Čína je nejlidnatější zemí světa. Není proto divu, že čínský dopravce China Southern Airlines (CSA) provozuje největší jumbo jet světa - Airbus 380. CSA sídlí v Guangzhou. Jedná se o relativně mladou leteckou společnost, která byla založena roku 1988. V jejím vozovém parku je nyní 536 letadel, které přepravují 110 milionů cestujících. Kromě mnoha jiných nabízí jednu z nejexkluzivnějších tras Los Angeles – Guangzhou, a to právě na palubě A380. 10 000 mil trvá tomuto letadlu 15,5 hodiny.

A380 jakožto největší světové dvojpodlažní celoplošné proudové letadlo nabízí o 40 % větší kapacitu pro cestující, než ostatní letadla. Při vzletu dosahuje jeho hmotnost 560 tun. Stejně pozoruhodné je, že tento letoun nabízí jeden z nejtišších zážitků z letu na světě.

Podrobnosti jsou působivé. Celková plocha dvou kabin je tak velká, jako tři tenisové kurty. První třída nabízí osm soukromých apartmánů s postelí, z nichž každá má posuvné dveře, které zajišťují samostatný prostor a které jsou jakýmsi děličem mezi přilehlými místy k sezení. Dále jsou zde osobní úložné skříně s hesly a speciálním systémem osvětlení. Ten umožňuje cestujícím změnit osvětlení boxu, aby vyhovovalo jedné ze šesti nálad.

Sedadla třídy Business mají kruhový tvar, který odděluje cestující od předních a zadních sousedů, a vytváří tak samostatný, soukromý prostor. Všechny třídy mají systém filtrace čerstvého vzduchu. Pokud by cestující chtěl využít čas na práci, je zde plný kancelářský software pro práci s aplikacemi Word, Excel a dalšími běžnými programy. Pak pro pasažéra, jehož cílem je rozptýlení, nabízí palubní zábavní systém více než 600 hodin programování s 1 200 kanály.