NEWS & ARTICLES

Amaro Montenegro a jeho fenomenální úspěch v San Franciscu

ARTICLE BY
Amaro Montenegro - vítěz World Spirits Competitions

Jako již každoročně se v kalifornském San Franciscu konala prestižní soutěž World Spirits Competitions. Ceny se udělovaly v mnoha kategoriích a kvalitního pití bylo k vidění a ochutnávání více než dost. Celkový vítěz může být ale jen jeden. A letos jím byl bez nejmenších pochyb známý italský bylinný likér Amaro Montenegro, který ovládl chuťové pohárky poroty i hlavní soutěžní kategorie.

Likér je populární v Itálii i ve světě

Tradice likéru Amaro Montenegro sahá do roku 1885, kdy jej vytvořil Stanislao Cobianchi, šlechtic z Boloni na útěku před kněžskou kariérou. Jeho tajemství spočívá ve čtyřech desítkách bylin z celého světa, které mu dávají nezaměnitelnou chuť, která tak mocně uhranula kalifornskou porotu. V každém doušku tak můžete cítit pomerančovou kůru, koriandr, třešně, stejně jako okurky či černý čaj pekoe. Servíruje se nejčastěji s ledem a plátkem citrónu.

Na zmíněné soutěži San Francisco World Spirits Competitions dosáhl likér Amaro Montenegro celkem na tři vysoké ocenění. Jednalo se o cenu „Best in Show Liquers“ a také cenu pro nejlepší bylinný likér. Jelikož se navíc porotci v kategorii bylinných likérů shodli na vítězi naproto jednomyslně, Amaro Montenegro si odnáší i unikátní Zlatou medaili udělovanou právě jen a pouze v těchto výjimečných případech.

Čtyřicet bylin, 23 % alkoholu a 130 let tradice, to je Amaro Montenegro, na zdraví!


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Montenegro S.r.l.
+39 0516170411
info@montenegro.it
Via Enrico Fermi, 4 40069 Zola Predosa Bologna

Firemní články

Amaro Montenegro - vítěz World Spirits Competitions

Amaro Montenegro a jeho fenomenální úspěch v San Franciscu

16.5.2018

Jako již každoročně se v kalifornském San Franciscu konala prestižní soutěž World Spirits Competitions. Ceny se udělovaly v mnoha kategoriích a kvalitního pití bylo k vidění a ochutnávání více než dost. Celkový vítěz může být ale jen jeden.