ART BASEL V MIAMI BEACH PŘEDSTAVÍ DÍLA OD 4000 UMĚLCŮ Z CELÉHO SVĚTA

Eva Bicanová
27. Říjen 2015
Art Basel je veletrh předního světového moderního a současného umění, který se koná každoročně postupně na 3 kontinentech. V evropeské Basileji, na americké Miami Beach, a v asijském Hong Kongu.

Art Basel poskytuje platformu pro galerie, které se tak dostanou k mezinárodním sběratelům, ředitelům muzeí a kurátorům. Veletrh přiláká lidi, kteří oceňují moderní a současné umění a berou Art Basel jako výjimečnou kulturní událost.

V letošním roce proběhne Art Basel v Miami Beach a to od 3. do 6. prosince. V Hong Kongu bude probíhat 24. až 26. března 2016 a v Basileji potrvá od 16. do 19. června 2016.

Cílem Art Basel je spojovat mezinárodní uměleckou komunitu. V Americe, kde se koná výstava nejdříve, proběhne její čtrnáctý ročník a ukážou se zde přední mezinárodní galerie, které zastupují umění ze zemí po celé Severní a Jižní Americe, Evropě, Asii a Africe. Přiláká tak hlavní sběratele, kurátory, ale režiséry a kritiky z celého světa.

Na americkém Art Baselu se představí 267 předních galeriích ze Severní Ameriky, Latinské Ameriky, Evropy, Asie a Afriky, které představí významné práce mistrů moderního a současného umění, jakož i novou generaci vznikajících hvězd.

K vidění budou obrazy, sochy, instalace, fotografie, digitální umění a filmy od 4000 umělců. Díla nejvyšší kvality budou ukázány na displeji v hlavním výstavním sále.

Ambiciózní rozsáhlá umělecká díla, filmy a představení se stanou součástí městské venkovní krajiny v nedalekém Collins Park. Výstavní sektory Art Basel jsou pečlivě definovány tak, aby poskytly návštěvníkům možnost vidět mnoho různých typů významných děl, od těch historických až po práce nejmladší generace umělců. Použité fotografie jsou z předešlých ročníků.