Art Lines zve na výstavu 11 výrazných britských umělců

Ella Guru: Shore Leave
Redakce
16. Březen 2018
Od 28. února do 1. dubna je v galerii Černá labuť ke zhlédnutí unikátní výstava s výstižným názvem Současné britské umění / Contemporary British Art. Výstava, kterou pořádá společnost Art Lines, představuje jedenáct současných výrazných britských umělců - pozoruhodných solitérů i vážených a ceněných osobností. Velká Británie odedávna hraje ve výtvarném umění stěžejní úlohu. Ne jinak je tomu v současnosti, kdy dochází k obnovené vlně zájmu o malbu, jež je doprovázená intenzivní revizí starších uměleckých postupů.
Anna Keen

Anna Keen

Vedle zdejšímu publiku již dobře známých Charlese Thompsona, Paula Harveyho nebo Joea Machinea se návštěvníci galerie seznámí s dalšími umělci, zejména s těmi, kteří originálně těží z reflexe fotografie a předválečného surrealismu. Zcela jistě diváky zaujmou krajiny Anny Keen, díla Jonathona X. Coudrilla, či ceněná portrétní tvorba Raoofa Haghighiho. Na tradiční proud britské figurální malby navazuje William Balthazar Rose, ironické komentáře předválečné avantgardy najdeme v díle Eamona Everalla. Mimo kategorie stojí technicky fascinující abstrakce Chrise Parkse.

Ondřej Škarka, partner Art Lines, říká: "Jsem rád, že se Art Lines podařilo uspořádat tuto výstavu ve spolupráci s předním britským uměleckým kritikem, teoretikem i aktivním umělcem Edwardem Lucie-Smithem, který je zároveň autorem více než 150 knih, včetně ceněné publikace Art Today.“
Edward Lucie-Smith: Rome Foro Italico

Edward Lucie-Smith: Rome Foro Italico

Kurátorem výstavy, která je otevřená každý den od 14 do 18 hodin, je PhDr. MgA. Josef Záruba-Pfeffermann, Ph.D. Více informací naleznete na www.artlines.cz a www.cernalabut.cz.