ARTHOUSE HEJTMÁNEK POŘÁDÁ ZAHRADNÍ AUKCI

Galerista Tomáš Hejtmánek s obrazem Lesní cesta
30. Květen 2016 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12701

Do zahradní aukce v Arthouse Hejtmánek jde kolekce cenných starožitností, výtvarných děl i designu. Výjimečná je sekce historických zbraní. Během aukce, která probíhá v malebné zahradě Arthouse Hejtmánek v Bubenči v Praze, se sběratelé a milovníci umění budou moci utkat o celkem 311 položek z období od 13. do 21. století. Čelní místo zaujímá komorní Lesní cesta Julia Mařáka za vyvolávací cenu 450 000 korun.

Autoportrét Otakar Kubín

Autoportrét Otakar Kubín

Zcela mimořádným skvostem letošní aukce je Autoportrét Otakara Kubína (1913-14), pocházející z autorova raného pařížského období, jehož vyvolávací cena bude 1 800 000 korun.

Kapesní sluneční hodiny

Kapesní sluneční hodiny

Mezi nejstarší a vzácně se vyskytující položky patří německá aquamanile - bronzová nádoba na vodu ve tvaru lva - ze 13. století (250 000 korun). Ze 16. století, rovněž z Německa, pocházejí sluneční hodiny s kompasem (220 000 korun).

Osmanská šavle

Osmanská šavle

Naprostým unikátem mezi starožitnostmi je honosná osmanská šavle pocházející patrně z bitvy u Vídně v roce 1683 v ceně 900 000 korun. Zbraň v pozlacené stříbrné montáži je zdobena jadeitem a tyrkysy. Sběratelé a zájemci o palné zbraně a dokonalé umělecké řemeslo ocení též francouzskou pušku Henry LePage z 19. století, která se nabízí v kazetě s veškerým příslušenstvímna údržbu zbraně a odlévání kulí. To vše se bude dražit ve čtvrtek 2. června od 16 hodin v už tradiční zahradní aukci galerie Arthouse Hejtmánek. Ta se jako jedna z mála u nás orientuje nejen na klasickou aukční nabídku umění, ale nabízí vždy zajímavé kusy nábytku, neobvyklé umělecko- řemeslné předměty i díla méně známých autorů, kteří si zaslouží být objeveni.

Galerie

Autoportrét Otakar Kubín
Kapesní sluneční hodiny
Osmanská šavle