AUDEMARS PIGUET PŘICHÁZÍ S LIMITOVANOU EDICÍ ROYAL OAK FROSTED GOLD

Hana Benešová
14. Listopad 2017
V listopadu roku 2016 byl na trh uveden model Royal Oak Frosted Gold, který byl velmi úspěšný. Proto nyní značka Audemars Piguet představuje nový model hodinek, limitovanou edici Royal Oak Frosted Gold. V rámci ní bude k prodeji pouze 200 kusů.

Model má následující vlastnosti: pouzdro s řemínkem z 18karátového bílého zlata, sklo ze safírového křišťálu s antireflexní funkcí, modrý ciferník se vzorem „Grande Tapisserie“ a ručičky Royal Oak s luminiscenčním potahem.

Na povrchu hodinek je úprava založená na florentinské zlatotepecké technice. Jedná se o texturované zdobení povrchu vzácných kovů, které bylo vynalezeno před mnoha desetiletími. Začnete-li opracovávat zlato ostrým diamantovým nástrojem, vytvoří se na povrchu jemné prohlubně, které mu dodávají jiskrný efekt podobný tomu na drahých kamenech - diamantový prach.

Výzvou pro řemeslníky značky Audemars Piguet bylo uplatnit tuto techniku povrchové úpravy při výrobě pouzdra a řemínku hodinek, aniž by se narušila čistá linie, která je pro značku Royal Oak tak charakteristická.

Poté si tato původní specifická výroba řemínku vyžádala, aby bylo přehodnoceno pořadí, v jakém se zbývající dokončovací práce (leštění a saténová úprava) provádějí. Jedná se o nesmírně delikátní alchymii: nic nepřidat, nic neubrat, a přesto hodinky zcela změnit.