Audi Sport Racing Bike – kolo s geny dravce

Audi Sport Bike
Redakce
26. Duben 2018
Značku Audi rozhodně není třeba představovat, neboť je pro každého příznivce automobilů symbolem průniku luxusní elegance s německou precizností a ultimátní kvalitou výroby. Čas od času se ale Audi vydá mimo svoje obvyklé pole působnosti a zabrousí i do jiných oblastí. Přesně to se stalo i ve chvíli, kdy se v Audi ve spolupráci s firmou CarbonSports rozhodli pro výrobu dokonalého závodního kola. A protože posedlost detailem, nekompromisní přístup ke kvalitě a láska k eleganci jsou obecně platné hodnoty, Audi Sport Racing Bike je na poli jízdních kol doslova uměleckým dílem.
Audi Sport Bike

Audi Sport Bike

Audi není mezi automobilkami na poli superkol zdaleka osamoceno, svá kola mají Lamborghini, Porsche, Mercedes, Aston Martin, McLaren i další. Exkluzivitu tomuto bicyklu od slavné německé automobilky představenému na 85. mezinárodním autosalonu v Ženevě však dodává fakt, že vyrobeno je pouze 50 kusů a samozřejmě také jeho technické parametry, které jsou vskutku unikátní.
Audi Sport Bike

Audi Sport Bike

Rám a vidlice jsou vyrobeny ze speciálního karbonu T1000, tedy materiálu, který je použit např. i v interiéru Audi R18 e-tron Quattro. Hmotnost rámu je jen stěží uvěřitelných 790 g a celková hmotnost 5,8 kilogramů je dokonce o jeden kilogram nižší, než kolik činí minimální hmotnost závodních kol při profesionálních závodech, Tour de France na něm tak neodjedete, leda byste si na něj pověsili závaží.

Za zmínku stojí i luxusní sedlo pokryté exkluzivní kůží Nappa, která má podobně jako zmíněný materiál rámu původ u modelu Audi R8. Kolo Audi Sport Racing je skutečně výjimečným kouskem, po kterém budou jistě toužit mnozí fanoušci cyklistiky. I v jeho sedle se budou cítit privilegovaně. Luxusní, červenočerná kombinace barev vypadá nesmírně elegantně a z hlediska designu je to dílo více než zdařené, stejně jako z hlediska funkčního. Audi Sport Racing Bike je výjimečné kolo.

Kontakty