Básnický dvojboj v červenci na Blu-Ray

Štěpán, Kendy a Karas - ústřední trojice posledních dvou "básnických" dílů
Martin Straka
09. Červenec 2018

Již více než 35 let sledujeme osudy Štěpána Šafránka, jeho kamaráda Kendyho i dalších postav v hexalogii režiséra Dušana Kleina. Od roku 1982 uběhlo mnoho času, Štěpán dokončil gymnázium i studia medicíny, z několika stran poznal realitu před i po-revolučního zdravotnictví a především – nalézal a opět ztrácel své lásky. Dva poslední díly jedné z nejvýznamnějších sérií naší domácí kinematografie nyní vychází společně na Blu-Ray a my si tak můžeme znovu vychutnat laskavý humor a opět se setkat s mnohými známými postavami, možná se v některých z nich sami poznáte.

5. a 6. díl hexalogie vychází nyní na Blu-Ray

5. a 6. díl hexalogie vychází nyní na Blu-Ray

Blu-Ray disk, který vychází nyní v červenci, obsahuje díly c čísly 5 a 6, „Jak básníci neztrácejí naději“ a „Jak básníci čekají na zázrak“, z let 2004 a 2016. V prvním z nich se Štěpánovi začne rozpadat vztah s lékárnicí Ute a novou básnickou inspiraci pro něj představuje sympatická Anička. V tom druhém se Štěpán musí vyrovnat s Aniččinou smrtí a postarat se o svého syna na prahu puberty. I v této situaci se však v pravou chvíli objeví nová múza: „Zlatá rybka“ v podání půvabné Lindy Rybové.

Štěpán Šafránek je básníkem i lékařem

Štěpán Šafránek je básníkem i lékařem

Mnoho z nás provází „básnické“ příběhy již čtvrtou dekádu a pokud k nim máte kladný vztah, je na místě vyjádřit jim úctu a vzdát hold i pořízením tohoto disku. 115, resp. 97 minut s Pavlem Křížem, Davidem Matáskem, Lukášem Vaculíkem, Evou Jeníčkovou a dalšími rozhodně nebude ztraceným časem.

Firemní články

2018

2017

Seznam událostí

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor