Bell na Heli-Expo 2018 představil nový vrtulník Bell 407GXi

Redakce
07. Březen 2018
Společnost Bell na leteckém veletrhu Heli-Expo v americkém Las Vegas uvedla nový model Bell 407GXi. Model Bell 407GXi má zbrusu novou avioniku, modernizovaný motor a inovativní design interiéru.

„Vždy vyhledáváme cesty jak inovovat naše letouny, abychom našim zákazníkům nabízeli nejlepší, nejspolehlivější a technologicky nejvyspělejší stroje na trhu,“ říká Susan Griffin, výkonná viceprezidentka pro komerční obchod, „Bell 407GXi nabízí zlepšené podmínky pro pilota, precizní navigaci, lepší kontrolu motoru a rozšířenou konektivitu.“

Vrtulník má integrovanou palubní desku G1000H NXi od společnosti Garmin, která je vybavena displeji s vysokým rozlišením a rychlejšími procesory, které přináší vyšší jas, čistotu obrazu, rychlejší spuštění a vykreslování mapy, stejně jako možnost připojení k tabletům či smartphonům. Vylepšení modelu Bell 407GXi zahrnuje také dvouhlavý motor FADEC s plně automatickým chodem a vylepšené mechanismy kontroly letové situace prostřednictvím systému G1000H NXi.

Bell 407GXi je poháněn novým motorem FADEC s turbodmychadlem typu Rolls-Royce M250-C47E/4. Má skvělý výkon, nízkou spotřebu paliva a schopnost letu rychlostí 246 km/h. Interiér, včetně funkční pětisedadlové kabiny, je modernizovaného vzhledu. Další rozšíření nabízí systém Garmin FlightStream 510 (pro nahrání letových plánů z dalších zařízení), systém Garmin SurfaceWatch (s technologií identifikace a upozornění o vzletové a přistávací dráze) a v neposlední řadě Health Usage Monitoring System (HUMS), jenž zaznamenává stav kritických systémů a součástí vrtulníků pro komplexní diagnostiku. Dodávka vrtulníku Bell 407GXi je naplánována již na jaro tohoto roku.