Benefice TOMÁŠE KLUSE přinesla téměř 180 000 Kč na pomoc obětem domácího násilí

Redakce Luxus.cz
16. Květen 2017
Písničkář, textař a skladatel Tomáš Klus byl hlavní hvězdou slavnostního večera k 20. výročí centra ACORUS. Tento jedinečný koncert plný improvizace, který se uskutečnil 3. května 2017 ve zcela vyprodané Pražské křižovatce, vynesl téměř 180 000 Kč. "Částku použijeme na odbornou pomoc, kterou poskytujeme osobám ohroženým domácím násilím v azylovém domě a v poradně ACORUSu", říká za pořadatele koncertu Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky ACORUSu.

Na pódiu také jako speciální host vystoupila paní Zuzana Baudyšová, senátorka, ředitelka Nadace Naše dítě, jež ACORUS finančně podporuje. Jako předkapela vystoupili The Conditionals - hudební skupina složená z učitelů Pražské britské školy (Prague British School), která ACORUS již řadu let podporuje. Hlavním partnerem koncertu se stala kosmetická firma Mary Kay.

Neziskové centrum ACORUS poskytuje komplexní odbornou pomoc obětem domácího násilí již dvacátým rokem. "Za tu dobu vyhledalo naši pomoc více než 5000 osob ohrožených domácím násilím, které využily služeb ambulantní poradny, dovolaly se na krizovou non-stop linku či nalezly útočiště v utajeném azylovém domě," popisuje I. Wollerová. Historie jarních benefičních koncertů pro ACORUS v Pražské křižovatce - prostoru, který spravuje Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 - se začala psát v roce 2015.

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor