NEWS & ARTICLES

Benefice TOMÁŠE KLUSE přinesla téměř 180 000 Kč na pomoc obětem domácího násilí

ARTICLE BY

Písničkář, textař a skladatel Tomáš Klus byl hlavní hvězdou slavnostního večera k 20. výročí centra ACORUS. Tento jedinečný koncert plný improvizace, který se uskutečnil 3. května 2017 ve zcela vyprodané Pražské křižovatce, vynesl téměř 180 000 Kč. "Částku použijeme na odbornou pomoc, kterou poskytujeme osobám ohroženým domácím násilím v azylovém domě a v poradně ACORUSu", říká za pořadatele koncertu Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky ACORUSu.

Na pódiu také jako speciální host vystoupila paní Zuzana Baudyšová, senátorka, ředitelka Nadace Naše dítě, jež ACORUS finančně podporuje. Jako předkapela vystoupili The Conditionals - hudební skupina složená z učitelů Pražské britské školy (Prague British School), která ACORUS již řadu let podporuje. Hlavním partnerem koncertu se stala kosmetická firma Mary Kay.

Neziskové centrum ACORUS poskytuje komplexní odbornou pomoc obětem domácího násilí již dvacátým rokem. "Za tu dobu vyhledalo naši pomoc více než 5000 osob ohrožených domácím násilím, které využily služeb ambulantní poradny, dovolaly se na krizovou non-stop linku či nalezly útočiště v utajeném azylovém domě," popisuje I. Wollerová.
Historie jarních benefičních koncertů pro ACORUS v Pražské křižovatce - prostoru, který spravuje Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 - se začala psát v roce 2015.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

ACORUS
283892772
info@acorus.cz
Dělnická 213/12, Praha

Firemní články

ACORUS obdrží výtěžek z dobročinného vánočního trhu IWAP

7.12.2017

Centrum ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí, se letos stává příjemcem výtěžku charitativního vánočního trhu. Trh již poosmé pořádá IWAP - Mezinárodní asociace žen v Praze, jejímž hlavním posláním je sdružovat ženy z různých zemí, seznamovat je s českou kulturou a získávat finanční prostředky pro vybrané charity v České republice.

Na pomoc obětem domácího násilí se během charitativního pochodu vybralo 40 930 korun

4.10.2017

Domácí násilí přestává být tabu – to dokazují téměř 3 tisíce kilometrů, které zdolali účastníci 4. ročníku charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty. Ten se konal v sobotu 23. září v Divoké Šárce.

Pochodem v Šárce NE domácímu násilí

8.9.2017

"Snažíme se ukazovat, že domácí násilí není tabu", říká Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky neziskového centra ACORUS, které pořádá charitativní pochod „ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY“.

PODPOŘTE BOJ PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ POCHODEM V ŠÁRCE

18.8.2017

Domácí násilí není tabu, dokazují pořadatelé čtvrtého ročníku pochodu Šlapeme násilí na paty, kterého se můžete zúčastnit i vy v SOBOTU 23. ZÁŘÍ. Jde o dobročinnou akci na podporu obětí domácího násilí, jejím patronem je herec David Matásek. Na start v kempu Džbán se lze postavit kdykoliv mezi 11. a 13. hodinou.

Benefice TOMÁŠE KLUSE přinesla téměř 180 000 Kč na pomoc obětem domácího násilí

16.5.2017

Písničkář, textař a skladatel Tomáš Klus byl hlavní hvězdou slavnostního večera k 20. výročí centra ACORUS. Tento jedinečný koncert plný improvizace, který se uskutečnil 3. května 2017 ve zcela vyprodané Pražské křižovatce, vynesl téměř 180 000 Kč.

Tomáš Klus vystoupí na pomoc obětem domácího násilí

3.4.2017

Ve středu 3. května 2017 od 19 hodin se uskuteční další z řady benefičních koncertů pro ACORUS v Pražské křižovatce - prostoru, jež spravuje Nadace VIZE 97 Dagmar a Václava Havlových. Hvězdou slavnostního večera bude TOMÁŠ KLUS a jeho Cílová skupina. Výtěžek benefice půjde na pomoc obětem domácího násilí.

V Divoké Šárce se již potřetí řeklo pochodem „NE“ DOMÁCÍMU NÁSILÍ

19.10.2016

Domácí násilí není lidem lhostejné - jak dokazuje 2 850 km „ušlých“ proti domácímu násilí. Tolik kilometrů nachodili účastníci v rámci 3. ročníku charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty, který se konal v sobotu 24. 9. v Divoké Šárce na Praze 6.

JIŽ ZÍTRA SE BUDE ŠLAPAT NÁSILÍ NA PATY

23.9.2016

V sobotu 24. září v Divoké Šárce na Praze 6 se bude konat již 3. ročník charitativního pochodu "Šlapeme násilí na paty". Jde o benefiční akci na podporu obětí domácího násilí. Minimální startovné je 150,- Kč, děti zdarma. Na start se v kempu Džbán můžete postavit kdykoliv mezi 11. a 13. hodinou.

V Šárce se bude šlapat domácímu násilí na paty

2.8.2016

Všichni, kdo mají rádi procházky přírodou a chtějí přispět na dobrou věc, se mohou v sobotu 24. září vydat údolím Divoké Šárky na 3. ročník charitativního pochodu proti domácímu násilí. „Šlapeme násilí na paty“ je sportovně-společenská akce na podporu obětí domácího násilí.

100 000 KORUN PRO ACORUS, PŘINESL KONCERT DAVIDA KOLLERA

29.4.2016

Další z řady benefičních koncertů pro centrum Acorus, který pomáhá obětem domácího násilí, se uskutečnil 19. Dubna v Pražské křižovatce, kostele sv. Anny.

BENEFIČNÍ KONCERT DAVIDA KOLLERA PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ

13.4.2016

Přední český rockový hudebník David Koller, vystoupí na podporu boje proti domácímu násilí. "Násilí je absolutně neospravedlnitelné a na slabším pohlaví a dětech obzvláště opovrženíhodné," komentuje Koller svoji spolupráci s centrem ACORUS, které pomáhá obětem domácího náslilí již 19 let.

KONCERT DAVIDA KOLLERA PRO ACORUS

30.3.2016

David Koller podpoří společnost Acorus na benefičním koncertu, který se koná v úterý 19. dubna 2016 v Praze. Tradiční benefici pořádá ACORUS, centrum pro osoby ohrožené domácím násilím. Centrum ACORUS provozuje poradnu i azylový dům. A pomáhá také dětem.

PŘI CHARITATIVNÍM POCHODU ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY BYLO VYBRÁNO SKORO 70000 KČ

20.10.2015

19. září se konal druhý ročník charitativního pochodu s názvem ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY. Zúčastnilo se ho celkem 400 chodců, kteří dohromady napochodovali celkem 2 508 kilometrů a celkový výtěžek činil 67 105 Kč. Skládal se ze startovného a příspěvku firmy ECCO, která dala za každý ujitý kilometr 8 Kč.

CHARITATIVNÍ POCHOD V ŠÁRCE PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ ODSTARTUJE V SOBOTU

18.9.2015

2. ročník charitativního pochodu ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY odstartuje v sobotu 19. září v Divoké Šárce mezi 11. a 13. hodinou a celkem bude mít 6 km. Zúčastnit se ho může každý, kdo má rád procházky a chce pomoci dobré věci.

POCHOD PROTI NÁSILÍ VYCHÁZÍ Z KEMPU DŽBÁN JIŽ PŘÍŠTÍ SOBOTU

8.9.2015

Problematika domácího násilí je velmi složitá a citlivá a pro oběti není jednoduché o svém problému hovořit.
Cílem pochod Šlapeme násilí na paty je upozornit veřejnost na fenomém domácího násilí.
Výtěžek akce bude věnován občanskému sdružení ACORUS, centru pro osoby ohrožené domácím násilím.

Official Press Release

PODPOŘTE CHARITATIVNÍ POCHOD ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY

3.7.2015

Do druhého ročníku tohoto pochodu se může zapojit každý, kdo by rád podpořil charitativní projekt na podporu služeb pro ochranu osob ohrožených domácím násilím. Peníze z akce budou použity na financování těchto projektů.

Official Press Release

BENEFIČNÍ KONCERT LUCIE BÍLÉ PRO ACORUS

10.3.2015

Šlapeme násilí na paty! Domácí násilí nesmí mít u nás šanci!
Po loňském úspěšném benefičním pochodu Šlapeme násilí na paty Centrum pro osoby ohrožené domácím násilím ACORUS pořádá Benefiční koncert pro ACORUS. Koncert se rozhodla podpořit i Lucie Bílá. Přijďte i vy!

Official Press Release

PŘES 300 LIDÍ ŠLAPALO NA PATY NÁSILÍ

2.10.2014

V sobotu 20. 9. 2014 odstartoval z kempu Džbán v Divoké Šárce v Praze první ročník charitativního pochodu proti domácímu násilí. Akce nesoucí název „Šlapeme násilí na paty“, se jej zúčastnilo přes 300 výletníků. Všichni ušli téměř 2000 kilometrů.

Official Press Release

V ŠÁRCE SE POŠLAPE NÁSILÍ NA PATY

16.9.2014

 V sobotu 20. 9. 2014 odstartuje v kempu Džbán v Divoké Šárce první ročník charitativního pochodu proti domácímu násilí. Pochod pořádaný na podporu obětí domácího násilí a ve prospěch sdružení ACORUS je dlouhý 6 kilometrů. Hlavním cílem pochodu je upozornit širokou veřejnost na soudobý fenomén domácího násilí.