Benefiční Koncert završil celoroční aktivity Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club

Hana Benešová
18. Prosinec 2017
Adventní čas a blížící se konec roku vybízí každého z nás ke zpomalení, bilancování a zamyšlení se nad tím, co nám tento rok přinesl a co můžeme očekávat od toho příštího. Pro Agenturu Helas byl tento rok ve znamení oslav – ať už 20 let jejího fungování, tak i významných jubileí řady projektů. Již po 20. se udělovala Exportní cena DHL UniCredit pod patronací agentury Czech Trade.

Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club oslavil 18. narozeniny a projekt Ocenění Českých Podnikatelek má za sebou 10. ročník. Oslavy těchto významných momentů zakončil klub tradiční předvánoční akcí v bazilice svatého Jakuba Většího a přilehlém Klášteře minoritů sv. Jakuba spojenou s varhanním koncertem.

Barokní baziliku rozezněly tóny největších varhan v Praze i v Čechách, které mají 8 277 píšťal, čtyři manuály a 91 znějících rejstříků. Na historický nástroj zahrála titulární varhanice Irena Chřibková, ředitelka kůru baziliky sv. Jakuba v Praze, která koncertuje po celé Evropě, Japonsku, Rusku, Izraeli a USA. Hosté mohli kromě zvuku majestátních varhan obdivovat i samotné prostory bazilik, sál Jana Lucemburského, arkádovou chodbu a původní gotické sklepení ze 13. století, kde proběhl MALÝ PŘEDVÁNOČNÍ JARMARK.

K vidění a také k zakoupení byly produkty od společností JAJA Pardubický perník, Granát, La Petien a BEWIT. Návštěvníci se mohli také seznámit s vozy značky PEUGEOT a BMW prezentovanými společností Autosalony Kopecký. Stánky zde měly také značky Espresso, Terezia Company, Andělské pralinky a Sady Nebílovy, vyzkoušet hosté mohli i produkty od Ketodiet, Chytré kaše JAPŮ nebo křišťálovou vodu Aqua Angels.

V prostorách gotického sklepení proběhla degustace moravských vín z rodinného Vinařství Maláník Osička, společnost Sephora si pro dámy připravila vánoční líčení se značkou Kat Von D. U stánku Blue Holiday pak bylo možné objevit dovolenou snů. Součástí předvánočního setkání byl i dobročinný bazar a tombola, jejichž výtěžek putuje na sbírku ve prospěch svatojakubských varhan.