Bernardaud – první porcelánová liga

Porcelán Bernardaud bude ozdobou každé kuchyně, moderní i historické
Martin Straka
07. Červen 2018

Jestliže často na zmínku o různých špičkových zahraničních produktech reagujeme slovy o tom, že i u nás v České republice umíme zhotovit výrobky stejně kvalitní, v některých případech lze tuto logiku použít i opačně. Tradiční český porcelán je jistě pojem a mnozí čeští výrobci mají své pevné místo na mapě světové porcelánové extraligy. To ale neznamená, že si nelze občas udělat radost porcelánem zahraničním, taktéž unikátním a výjimečným. Jednou ze značek porcelánu, která si taktéž vydobyla své místo mezi nejluxusnějšími výrobci, patří francouzské rodinné firmě Bernardaud. Proč je zrovna porcelán s touto značkou tak oblíbený a ceněný?

Ročně je vyrobeo okolo 20 milionů kusů porcelánu Bernardaud

Ročně je vyrobeo okolo 20 milionů kusů porcelánu Bernardaud

Francouzské městečko Limoges je s výrobou porcelánu spojeno již dlouho, od roku 1863 pak tuto jeho porcelánovou tradici pomáhá vytvářet i firma Bernardaud. Zakladatel firmy, Leonard Bernardaud zajistil firmě pevné základy i uchycení na velkém americkém trhu. Na jeho synech bylo převést firmu přes rozbouřené vody velké hospodářské krize i druhé světové války. Všichni uspěli a na dalších následovnících již bylo uvést porcelánku do moderní, zcela globalizované doby plné televizních reklam.

Porcelán Bernardaud - tradice od roku 1863

Porcelán Bernardaud - tradice od roku 1863

Množství luxusních restaurací a hotelů a zájem o značku Bernardaud v Evropě, Severní Americe i Asii je tím nejlepším důkazem svědčícím o jejich úspěchu. Tradice v kombinaci s moderními technologiemi a konstantní nekompromisní kvalita dělají z porcelánu Bernardaud značku vyhledávanou manažery exkluzivních podniků po celém světě. Na vzniku každého kusu porcelánu Bernardaud se podílí množství řemeslníků a umělců znalých svého řemesla – ruční zdobení, umění litografie, serigrafie, leptání… to vše dělá z každého kusu porcelánu Bernardaud prakticky umělecké dílo. Mít ve sbírce sadu porcelánu této zvučné značky je čirá radost. Bernardaud bude ozdobou každé domácnosti.

Firemní články