BIO kosmetika je šetrná nejen k pokožce, ale také k životnímu prostředí

Redakce
14. Březen 2018

V dnešní uhoněné, přetechnizované době, kdy jsme zavaleni umělými látkami kdoví jakého původu, zažívá obrovský trend BIO kosmetika. Není se čemu divit. Je vyrobena pouze z přírodních látek a má v sobě mnoho antioxidantů a vitamínů, které jsou prospěšné pro naši pokožku. BIO kosmetika neobsahuje žádné konzervanty, parfémy či barviva, s čímž je spjato i minimální riziko alergických reakcí. BIO kosmetika je proto vhodná nejen pro dospělé, ale také pro ty nejmenší, jejichž pokožka je nejcitlivější.

Vše začíná již v zemědělství. U toho ekologického nejsou používány žádné chemické postřiky, umělá hnojiva, hormony a další syntetické látky. Díky tomu je půda dlouhodobě úrodná a suroviny v ní vypěstované jsou kvalitní. Takto vypěstované rostliny jsou pak pro potřeby BIO kosmetiky ekologicky zpracovávány a pečlivě kontrolovány. Nesmí být na jejich výrobu použity již zmíněné syntetické látky, ale také třeba látky z mrtvých zvířat.

Dalším pozitivem u BIO kosmetiky je fakt, že nesmí být testována na zvířatech, jak tomu bohužel u běžné kosmetiky často je. Recyklovatelné obaly jsou pak samozřejmostí. Kromě klasické pleťové kosmetiky jsou dnes vyráběny i přírodní parfémy, bio vůně a dekorační kosmetika. Bohužel, poznat kvalitní BIO kosmetiku není dnes lehké. Na rozdíl od potravin pro ni totiž v Evropské unii neexistuje jednotná norma. Zajímat se tak musíte o její složení a to, zda má daný produkt certifikát. Na druhou stranu, pátrání se vyplatí...