BMW M5 „Competition Edition“. Ultimativní edice páté generace vysokovýkonné business-limuzíny BMW.

Hana Benešová
30. Červenec 2016
Divize BMW M vyvinula exkluzivní speciální edici celosvětově nejúspěšnější vysokovýkonné business-limuzíny. BMW M5 „Competition Edition“ se s motorem o výkonu zvýšeném na 441 kW/600 k a točivým momentem 700 Nm řadí k nejvýkonnějším sériovým vozům BMW všech dob.

BMW M5 „Competition Edition“ je se standardně dodávanou dvouspojkovou převodovkou M DCT Drivelogic schopné z klidu na 100 km/h zrychlit během 3,9 s. Výroba této edice je pro celý svět omezena na 200 kusů, což těmto vozům dodává mimořádnou hodnotu. Srdcem BMW M5 „Competition Edition“ je známý vysokootáčkový osmiválec 4,4 litru s unikátní technologií BMW M TwinPower Turbo s kříženými výfukovými svody. Oproti standardnímu provedení došlo k navýšení výkonu o 29 kW/40 k na celkových 441 kW/600 k. Současně byl posílen točivý moment na 700 Nm.

Sportovně-elegantní linie BMW M5 nejlépe vynikne v metalických barvách Carbon Black a Mineral White – v každé z nich vznikne přesně 100 kusů. Ztělesněním mimořádné obratnosti jsou také kovaná a leštěná M kola s dvojitými paprsky v provedení Jet Black s pneumatikami různých rozměrů pro přední a zadní nápravu.

Také interiér podtrhuje unikátnost BMW M5 „Competition Edition“. Příkladem jsou v tomto směru karbonové dekorační lišty s logem „M5 Competition 1/200“. Pro vnitřní prostor je typické celokožené čalounění černou kůží Merino Black s kontrastním prošíváním Opal White a černými koberci Anthracite s koženým obšitím v bílé barvě Merino Opal White.

Mezi další speciality výbavy, jež podtrhují výkonnost ultimativní business-limuzíny, patří například hudební aparatura Bang & Olufsen High End Surround Sound, BMW Head-Up Displej, systém komfortního přístupu, varování při nechtěném opuštění jízdního pruhu nebo volitelně dodávaný Driving Assistant, vyhřívaná přední sedadla či sklopná opěradla zadních sedadel. BMW M5 „Competition Edition“ má cenu stanovenou na 129 500 eur.