BOTTEGA VENETA: POZNEJTE CESTOVÁNÍ S KOMFORTEM

03. Srpen 2022 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 02. 09. 2022

Seriál zabývající se ikonickými značkami je u nás na luxusu již tak trochu tradicí. Je podle nás totiž důležité dozvědět se zajímavé informace o známých značkách, které vídáme kolem sebe, jezdíme v jejich automobilech, anebo si oblékáme jejich oblečení. V každém článku se zaměřujeme na právě jednu konkrétní značku. Dnes přichází na řadu opět firma, která se zabývá oblečením. Konkrétně si představíme značku Bottega Veneta, její historii i zajímavosti.

Hledáte při výběru zboží diskrétnost, kvalitu a dokonalé řemeslné zpracování? Pak jsou pro vás jako dělané produkty od značky Bottega Veneta. Firma byla založena roku 1966 v italské Vicenze a vytvořila nový standard luxusu. Proslavila se díky své unikátní technice „intrecciato“, která představuje ručně proplétanou kůži. Je založena na tradici italských mistrů koželuhů, kteří výborně kombinují tradiční techniky s nejrůznějšími inovacemi.

Bottega Veneta stále ukazuje, že patří mezi nejluxusnější značky světa. Design jejích produktů je smyslný, rafinovaný a silně osobní. Sofistikovaná individualita značky je patrná v celé řadě výrobků, včetně koženého zboží, ready-to-wear, šperků, nábytku a dalších.

Již od svého založení vyrábí jedinečná a nádherná zavazadla. Jsou kombinací dokonalého řemeslného zpracování s moderním vzhledem a praktičností. Každý kousek zcela naplňuje potřeby i těch nejnáročnějších cestovatelů. Nabízí širokou škálu modelů různých velikostí a barev. Vyberete si, ať už potřebujete pouze tašku na toaletní potřeby, kufřík na kratší výjezd nebo velký cestovní kufr na dlouhou dovolenou.

Každý kus je vyroben z té nejlepší kůže, která je velmi měkká a zároveň praktická na údržbu. Formální, sportovní, tradiční nebo high-tech výrobky jsou vyráběny z krokodýlí kůže, klasické Bottega Veneta Intrecciato a velmi odolného Marco Polo, který je z pogumovaného plátna s koženou aplikací. I když Bottega Veneta stále roste, vlastnosti, které ji definují, jsou neměnné. Jedná se o vynikající řemeslné zpracování, inovativní design, nejnovější funkce a nejkvalitnější materiály.

  • První dámská přehlídka značky Bottega Veneta proběhla v roce 2005, pánská poté rok nato. To vše bylo uskutečněno až téměř 40 let po jejím založení.
  • Od minulého roku je Bottega Veneta sponzorem Benátské taneční biennale (Venice Biennale).
  • Víte, že název „Bottega Veneta“ v překladu vlastně znamená „benátský ateliér“?

Navštivte butik Bottega Veneta třeba i u nás v České republice, konkrétně kde jinde než ve známé ulici Pařížská.

Galerie