Boucheron: Oslňte šperky, které ztělesňují krásu přírody

Hana Benešová
08. Srpen 2018

Klenotnický dům Boucheron slaví 160 let výročí ve velkolepém stylu. Jako poctu dosavadní tvorbě šperkařského domu a jeho neutuchající touze po inovaci vytvořil jedinečnou kolekci high jewelry Nature Triomphante, která otevírá brány do nové éry kreativity.

Kolekce vzdává hold přírodě a inspiruje se stylem art deco. Šperkaři tentokrát odložili tužky stranou a vyvinuli nový proces designování šperků. Rozhodli se pracovat se skutečnými rostlinami a přímo je do jednotlivých šperků zakomponovat. Díky tomu se jim podařilo dokonale přírodu napodobit a zachytit každičký detail okvětního lístku či listu.

Boucheron vytvořil celkem devět unikátních prstenů s motivy květin – sasanek, macešek, hortenzií a pivoněk. Pro své „Fleur Éternelle“ používá skutečné okvětní lístky, které jsou na šperk upevněny bez použití barviv či chemikálií. Proces stabilizace lístků zachovává jejich přirozenou barvu a patentovaná politura dodává každému okvětnímu plátku sametový povrch.

Vytvoření takového díla je výsledkem mnohaletého výzkumu a mimořádného tvůrčího úsilí, což dokazuje vysokou odbornost a preciznost řemeslníků klenotnického domu Boucheron.

Díky spojení kreativity, svobodného ducha, odborné znalosti a touhy po inovaci povznáší Boucheron svůj odkaz a současně posouvá hranice možného. Práce na kolekci inspirovala kreativní ředitelku Boucheronu Claire Choisneovou k tomu, aby zkombinovala tradiční techniky šperkařských umělců s těmi moderními, průkopnickými.

Šperkaři klenotnického domu Boucheron nyní pracují i s 3D technikou, která skenuje a tiskne tvar květin. Boucheronu se tak podařilo takřka nemožné, poskytnout věčný život materiálům převzatým přímo z přírody.