Bourbon Four Roses slaví 130 let a přináší limitovanou edici Small Batch

Hana Benešová
10. Říjen 2018

Letos je to přesně 130 let od chvíle, kdy Paul Jones juniorv Kentucky zaregistroval značku Four Roses a položil tak základy světově oceňovaného bourbonu, který má ve znaku čtyři rudé růže. Palírna Four Roses si toto významné výročí připomíná nejenom prostřednictvím série historicky laděných degustací či představením archivu plného zajímavých exponátů, ale zejména limitovanou edicí bourbonu Four Roses Small Batch.

Pro tuto speciální edici vzniklo celkem 3.600 ručně očíslovaných lahví s logem 130. výročí, z nichž je jejich omezené množství možné zakoupit také u nás. Pro výrobu výjimečného bourbonu Small Batch 130th Anniversary Editionbyly vybrány čtyři z celkových deseti receptur Four Roses, které značka pro svoji výrobu využívá.

Brent Elliott, master distiller Four Roses k jeho vzniku říká: „Pro tuto limitovanou edici Small Batch k oslavě důležitého výročí značky jsem chtěl vytvořit něco speciálního. Od samého počátku jsem se zaměřoval na získání unikátních ovocných chutí z našich kvasinek F a V, a právě tato ovocnost je nejvýraznější nótou ve výsledném produktu. Pro kontrastní chuť jsem přidal také starší a kořeněnější dávku bourbonu. Propojením těchto dvou rozdílních chuťových profilů jsme, věřím, dosáhli skvěle vyváženého, komplexního a unikátního bourbonu.“

Bourbon je vyroben v sudové síle s obsahem alkoholu 54,3 % a ve vůni nese bohaté tóny vanilky, malin, zralých bobulovitých plodů a lehké karamelovo-vanilkové nóty crème brullé. Na patře bourbon rozvíjí chuť meruňěk, máty, hřejivé skořice a jablek s jemným dubovým nádechem. Závěr je velmi dlouhý a příjemný, s doznívajícími tóny skořice, ovoce a vanilky.