NEWS & ARTICLES

BOURBON FOUR ROSES SMALL BATCH KONEČNĚ TAKÉ V ČR

ARTICLE BY

Four Roses bývá označován za nejlehčí a nejjemnější americký bourbon. Nyní přichází na český trh poslední z portfolia palírny se čtyřmi rudými růžemi ve znaku, který zde doposud chyběl – Four Roses Small Batch. Bourbon, jenž byl poprvé představen v roce 2006 a od té doby sbírá jedno ocenění za druhým, si tak mohou vychutnat milovníci whiskey po celé České republice.

Bourbon Four Roses Small Batch se na český trh dostává jako absolutní novinka z iniciativy společnosti Jan Becher – Pernod Ricard, která je v ČR oficiálním distributorem značky Four Roses. Výraz small batch v názvu tohoto bourbonu odkazuje na fakt, že se vyrábí v omezeném množství.

Z deseti receptur Four Roses se na Small Batch používají čtyři. Master distiller a jeho tým smíchají dohromady obsah 17 sudů s bourbony o průměrném stáří 7,5 roku (ty nejstarší jsou až 12leté). Výsledkem je hladký a jemný bourbon se 45 % alkoholu, plnou chutí, hloubkou a charakterem. V příjemně bohaté vůni lze rozpoznat tóny ovoce a koření s náznakem sladkého dubu a karamelu. V ústech se rozvine skvěle vybalancovaná chuť zralého červeného bobulového ovoce s určitou sladkostí a tóny koření. Závěr je jemný, sušší a příjemně vytrvalý.

Bourbon se vyrábí ze směsi obilí, v níž převažuje kukuřice. Její podíl musí činit minimálně 51 %, zbytek připadá na ječmen, žito nebo pšenici. Zrání destilátu probíhá výhradně v nových dubových sudech, které jsou zevnitř vypálené. Musí v nich být uložen minimálně dva roky, teprve pak se lahvuje. Na každé etiketě je ručně napsáno, z jakého sudu bourbon pochází, kde přesně byl ke zrání uložen a kdy došlo na jeho stáčení.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

JAN BECHER - PERNOD RICARD
255732111
info@jan-becher.com
Přemyslovská 2845/43, Praha

Firemní články

oDHALENÍ NEJTAJEMNĚJŠÍ WHISKY NA SVĚTĚ: The Glenlivet Cipher

2.6.2017

Limitovaná edice single malt whisky The Glenlivet Cipher je tou nejtajemnější whisky všech dob. Elegantní černá láhev z neprůhledného skla byla na trh uvedena s tajným chuťovým profilem a bez jakýchkoliv bližších informací.

HAVANA CLUB PŘEDSTAVUJE SEDMILETÝ IKONICKÝ RUM V NOVÉM DESIGNU

17.1.2017

Havana Club 7 Años, legendární sedmiletý rum značky Havana Club s nezaměnitelnou kvalitou získanou tradičním výrobním procesem, přichází s novým designem. Pýcha mistrů výroby ikonických rumů, Havana Club 7 Años zapsal kubánský rum na mapu jako světového leadera v kategorii extra prémiových rumů.

BOURBON FOUR ROSES SMALL BATCH KONEČNĚ TAKÉ V ČR

11.1.2017

Four Roses bývá označován za nejlehčí a nejjemnější americký bourbon. Nyní přichází na český trh poslední z portfolia palírny se čtyřmi rudými růžemi ve znaku, který zde doposud chyběl – Four Roses Small Batch.

Začíná celosvětová soutěž The Venture o 1 milion dolarů. Poprvé se mohou účastnit podnikatelé z ČR

12.8.2016

Značka Chivas Regal vyhlašuje třetí ročník mezinárodní soutěže „The Venture“ o nejlepší podnikatelský projekt se sociálním přesahem. O milion dolarů, který bude rozdělen mezi finalisty, a mentoring od špiček světového obchodu, mohou historicky poprvé soutěžit i uchazeči z České republiky.

V parných dnech Vás osvěží tradiční francouzský Lillet

3.8.2016

Víno Lillet se vyrábí podle tajné receptury, jež zahrnuje maceraci ovoce v brandy po dobu, která trvá 4 až 6 měsíců. Víno tak tvoří 85 % obsahu, zbytek nápoje je směsí deseti různých ovocných koncentrátů. Nezaměnitelnou chuť mu dodává kůra ze španělských a marockých sladkých pomerančů a kůra zelených pomerančů z Haiti.

ZAMĚSTNANCI SPOLEČNOSTI JAN BECHER – PERNOD RICARD POMÁHALI POTŘEBNÝM

10.6.2016

Již pošesté zaměstnanci společnosti Jan Becher – Pernod Ricard opustili svoje kanceláře a vydali se v rámci celosvětového dne společenské odpovědnosti skupiny Pernod Ricard Responsib’All Day pomáhat.

NOVÁ WHISKY FOUNDER’S RESERVE Z PALÍRNY THE GLENLIVET

9.3.2016

Skotská palírna The Glenlivet představuje Founder’s Reserve. Tato novinka ve své produktové řadě je vyrobena mistrem značky Alanem Winchesterem a vzdává poctu průkopníkovi a zakladateli palírny The Glenlivet Georgi Smithovi a jeho vizi vyrábět jemné sladové whisky té nejvyšší kvality.

EXKLUZIVNÍ DÁREK PRO MUŽE V PODOBĚ PERSONIFIKOVANÉ WHISKY

2.12.2015

Darujte muži svého srdce, blízkému kamarádovi, či někomu z rodiny originální dárek v podobě personifikované lahve kvalitní whisky Chivas Regal 12yo.
Sdělíte tím obdarovanému, jak moc si vážíte jeho samotného a jeho schopnosti ocenit kvalitu. Tím, že lahev ponese jméno obdarovaného, zvýšíte výjimečnost svého dárku.

PRÉMIOVÉ LIHOVINY PRO PRAVÉ GENTLEMANY

19.11.2015

Kubánské rumy, skotské whiskey, irská whiskey, exkluzivní šampaňské – to jsou prémiové lihoviny, které by ve vašem baru v čase večírků a oslav neměly chybět. Zaručena je vysoká kvalita a exkluzivita těchto výrobků.

HAVANA CLUB UNIÓN COHIBA ATMOSPHERE

MARTELL SLAVÍ 300 LET OD ZALOŽENÍ UNIKÁTNÍM KOŇAKEM MARTELL PREMIER VOYAGE

30.10.2015

Ambasadorkou oslav se stala celosvětově uznávaná herečka Diane Kruger, která ztělesňuje francouzskou eleganci a styl.
A sklepmistr domu Martell Benoît Fil pro tuto příležitost vytvořil jedinečnou kompozici složenou z 18 mimořádných vínovic, tzv. eaux-de-vie, ze sklepů Martell z let 1868 - 1977.

EXKLUZIVNÍ NOVINKA – CHIVAS REGAL EXTRA

7.10.2015

Proslulou prémiovou Whiskey Chivas Regal není potřeba představovat. Ikonická klasika se v dnešní době prodává ve stopadesáti zemích v Evropě, asijské části tichomoří v Severní a Jižní Africe.

PRVNÍ PRESTIGE SELECTION SHOP PRÉMIOVÝCH LIHOVIN JAN BECHER – PERNOD RICARD V PRAZE

6.9.2015

La Bodeguita del Medio v Praze je unikátní pražský koktejl bar, ve kterém byl nově otevřen první obchod Prestige Selection Shop společnosti Jan Becher – Pernod Ricard.

Official Press Release

ČÍNA JE ZEMĚ PŘÍLEŽITOSTÍ, TVRDÍ SPOLEČNOST PERNOD RICARD

5.6.2015

Pernod Ricard, společnost, která vlastní Absolut vodku, koňak Martell, a whisky Jameson, se připojila k firmám, které říkají, že ekonomický růst se zpomaluje v Číně. Přesto by měli vědět, že se prodej Pernod Ricard zvýšil 27 krát od roku 2012. Pernod Ricard zůstává věrný ve své myšlence, že Čína je nová „Země příležitostí“.

Official Press Release

CHIVAS REGAL 12YO: SUPER-PRÉMIOVÁ WHISKY V LIMITOVANÉ EDICI

29.11.2013

Legendární skotská whisky Chivas Regal 12yo přichází v předvánočním období v novém kabátě.

Official Press Release

BEEFEATER BURROUGH'S RESERVE: GIN S „NOVOU TVÁŘÍ“

1.10.2013

Nový gin je dílem Desmonda Payneho - master distillera značky Beefeater. Je inovativní, kreativní, jiný... zkrátka výjimečný. Jemně destilovanému ginu zlatavých tonů dodal několikatýdenní odpočinek v dubových sudech, kde předtím zrál francouzský Jean de Lillet. Kromě medového zabarvení do ginu vnesl krásný květinový charakter a plnou chuť.

Official Press Release

BECHEROVKA LEMOND MÁ NOVOU ART.EDICI LAHVÍ OD MLADÝCH DESIGNÉRŮ

12.4.2013

Becherovka Lemond uvedla na trh limitovanou Art.edici dvou lahví. Originální design značka připravila ve spolupráci s mladými talentovanými umělci. V lahvích najdete oblíbenou citrusovou chuť a vůni likéru Lemond. Limitovaná edice je k dostání v obchodech, kde se Lemond běžně prodává.