NEWS & ARTICLES

Brnokoncert pořádá před Vánocemi tři koncerty nějvětších hvězd české popové scény

ARTICLE BY
BRNO KONCERT

Již řadu let zpříjemňuje Lucie Bílá sváteční čas svým tradičním vánočním koncertem Bílé Vánoce, ze kterého dýchá láska, klid a kouzelná atmosféra blížícího se Štědrého dne. Naši nejpopulárnější zpěvačku doprovodí kapela Petra Maláska. Již řadu let je Lucie Bílá naší absolutně nejpopulárnější zpěvačkou se širokým spektrem svého zaměření. Od roku 1997 se umisťuje na prvním místě v kategorii zpěvaček ankety Český slavík, řadu vítězství přerušila pouze v letech 2005 a 2006 Aneta Langerová.
Od samého počátku devadesátých let ji můžeme sledovat ve většině významných muzikálů české scény, její domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika. V oblasti popové hudby vydala Lucie Bílá celou řadu sólových alb, se kterými úspěšně dobývá žebříčky tuzemských hitparád, a její hity jako „Ave Maria" „Láska je láska", „Trouba", „eSeMeS" či „Miluji tě" zná téměř každý.
Nenechte si ujít slavnostní koncert ve čtvrtek 14. prosince 2017 v brněnském Sonocentru.

Do brněnského Sonocentra se také vrací jedna z největších hvězd české populární hudby, držitelka Diamantové desky Supraphonu a devítinásobná Zlatá slavice - Hana Zagorová. Vystoupí zde se svým dlouholetým kolegou Petrem Rezkem, s nímž natočila řadu duetů jako např. Duhová víla, Ta pusa je tvá, Dotazník či Vánoční tajemství. Na koncertu, který proběhne 5. prosince 2017, je bude doprovázet skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka.
Zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka Hana Zagorová se stala během své pěvecké kariéry druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka v historii (po Lucii Bílé), když získala devět Slavíků v řadě v letech 1977 až 1985.
Nazpívala již přes 820 písní a získala řadu prestižních cen za hudbu a zpěv, nyní vystupuje na svých koncertech, v televizi a na dalších akcích, např. na plesech nebo městských slavnostech. V roce 2015 byla uvedena v rámci hudebních cen Anděl uvedena do síně slávy.

Do Brna opět míří Jakub Smolík, současná umělecko-interpretační osobnost, která svými sladce laděnými písněmi oslňuje zejména něžnou část publika. V rámci loňského Vánočního akustického turné potěšil své fanoušky vystoupením za doprovodu smyčcového kvartetu. Letos přijede se svou kapelou v úterý 12. 12. 2017 do brněnského Sonocentra. Na koncertu zazní všechny průřez největšími hity, jako např. „Až se Ti jednou bude zdát“, „Ave Maria“, „Jen blázen žárlí“ či „Prý chlapi nebrečí“.
Na svém kontě má více než 22 alb a patří k českým interpretům s největší fanouškovskou základnou. Koncerty, na kterých s ním vystupuje doprovodná skupina a vokalistky, jsou obohaceny humorem i jevištní zábavou, čímž umocňuje divácký zážitek a potvrzuje skutečnost, že jeho představení není jen běžný koncert, avšak i zábavné show.


AUTOR ČLÁNKU