Brokis předvádí na Designbloku letošní novinky

BIG ONE: Lucie Koldová
Hana Benešová
26. Říjen 2018

Na  přehlídce českého designu Brokis představuje kolekce Puro Sparkle, Puro Single, Puro Segments, Jack O’Lantern či Big One, jež byly poprvé uvedeny jako světelné koncepty Lucií Koldovou v projektu DAS HAUS na imm cologne v Kolíně nad Rýnem. Dále je také k vidění kolekce Knot od italských designérů Chiaramonte Marin, která byla rozšířena o nové typy svítidel - Knot Table a Knot Small Pendent.

PURO SPARKLE: Lucie Koldová

PURO SPARKLE: Lucie Koldová

Nová svítidla jsou oslavou ručně foukaného skla v kombinaci s precizním zpracováním, zajímavými materiály nebo nevšedním technickým řešením. Svými novými produkty společnost Brokis potvrzuje svoji nezastupitelnou pozici na poli světového sklářského designu.

 

PURO SEGMENTS: Lucie Koldová

PURO SEGMENTS: Lucie Koldová

Na Designbloku má Brokis „zamlženou“ expozici z poloprůhledných zástěn, která dává jen tušit obrysy svítidel a poskytuje divákovi možnost zážitku nerušeného okolními vzruchy. Produkty Brokis jsou vystaveny jak vedle hlavní expozice v Superstudiu, tak v Chips lounge, kde Lucie Koldová představí křesla Chips pro firmu Ton doplněná o svítidla Jack‘O Lantern, a dále ve Wallpaper Store, v němž Brokis zazáří světelným konceptem Ivy a novým materiálem BROKISGLASS - opět v návrhu od Lucie Koldové.

 

PURO SINGLE: Lucie Koldová

PURO SINGLE: Lucie Koldová

Art direktorka Lucie Koldová je přední česká designérka působící v Praze. S BROKIS spolupracuje od roku 2010. Ve svém čistém a charismatickém díle se zaměřuje především na objekty ze skla a nábytek. Její portfolio tvoří výrobky denní potřeby, poetické galerijní objekty a limitované série, zasahuje i do konceptuálního designu a designu městského prostoru. Lucie ráda kombinuje sklo s jinými ušlechtilými materiály a snaží se jít na samou mez jejich proporčních možností, čímž dosahuje pozoruhodné jednoduchosti a elegance.

KNOT: CHIARAMONTE MARIN DESIGN STUDIO

KNOT: CHIARAMONTE MARIN DESIGN STUDIO

CHIARAMONTE MARIN DESIGN STUDIO pracovali pro známé nábytkářské firmy a výrobce osvětlení a zároveň učili v Evropském centru pro zachování architektonického dědictví v Benátkách. Obdrželi mnoho ocenění a jejich práce je doteď vystavována v několika sbírkách světových muzeí.  Účastnili se také Benátského Bienále, kde spolupracovali s Yoko Ono.