BVLGARI POMÁHÁ V NEPÁLU

Redakce
06. Květen 2015
Čtenost článku je: 17483 [?]

Italská společnost Bvlgari po strašlivém zemětřesení v Nepálu neváhala a přispěla částkou 500 000 eur organizaci Save the Children, kterou aktivně podporuje. Soustředí se na pomoc stabilizovat život a životní podmínky dětí a rodin zasažené zemětřesením. Mnoho z 320 000 dětí ztratilo domov, všechny své věci a mnohdy i rodinu. Jsou ohroženy infekcí, která se v oblasti rozšiřuje. Konkrétně šli peníze poskytnuté firmou Bvlgari na nákup a dovoz plachet a lan, z kterých se postavily dočasné přístřešky. Tým také rozdával balíčky pro děti s teplým oblečením, přikrývkami a mýdlem.

Jean-Christophe Babin, CEO společnosti Bvlgari věří, že pomoc z jejich strany v postiženém regionu byla rychlá a smysluplná co do jejího rozsahu a hlavně dopadu. Upozorňuje též na téma výživy, které je ústředním námětem veletrhu Expo 2015 v Miláně, kde rovněž Bvlgari spolupracuje s organizací Save the Children .

Mezi hlavními kroky Save the Children organizace jsou: 1) Práce s lokální vládou a zajištění sjednocení rodin rozdělených ničivým zemětřesením a zřízení psychologické péče pro postižené děti 2) Zajištění přístupu k čisté vodě a nezbytné hygieně 3) Starost o podvyživené děti a podpora matkám 4) Zřízení provizorních učeben a oprava poničených škol