BVLGARI PŘEDSTAVUJE NEJTENČÍ HODINKY SE SAMONÁTAHEM

Redakce
18. Květen 2018
Čtenost článku je: 12917 [?]

Italská značka Bvlgari se pyšní dalším rekordem. Tentokrát představila nejtenčí hodinky se samonátahem, které mají tloušťku pouhých 3,95 mm. Hodinky Octo Finissimo drží světový rekord již počtvrté. Kombinují technickou důmyslnost s estetickou vytříbeností a navíc disponují pískovanou povrchovou úpravou. Nový automatický strojek s tourbillonem navazuje na tradici modelu Octo Finissimo Tourbillon z roku 2014, Octo Finissimo Minute Repeater z roku 2016 a loňského modelu Octo Finissimo Automatic.

Je to nová hvězda na obloze, která definuje mistrovství značky Bvlgari ve výrobě luxusních hodinek, jež jí a jejím hodinkám Octo Finissimo Tourbillon Skeleton a Octo Finissimo Automatic mimo jiné získalo ocenění na loňské výstavě Grand Prix d’Horlogerie de Genève. Závažíčko, díky kterému strojek disponuje automatickým nátahem, je z hliníku a bílého zlata. Kontrastní hustota těchto kovů zajišťuje pravidelnou oscilaci. Vývoj a samotná výroba takto tenkých hodinek je velmi náročná, nejedná se pouze o miniaturizaci stávajícího modelu. „Design v kombinaci s výjimečným strojkem dává vzniknout legendám.“ - Jean-Christophe Babin

Za zmínku stojí i další modely z řady Octo Finissimo, například Minute Repeater Carbon. Ty disponují černým brněním a titanovým pouzdrem, což je vysoce lehký a odolný funkční materiál. Hodinky mají díky polymerům překvapivě vynikající akustické vlastnosti. Snoubí se v nich nejmodernější technologie se základními prvky předchozí generace. Tenké jsou pouze 6,85 mm.

Pro milovníky růžového zlata je tu model Octo Finissimo Automatic. V nabídce je také rhodiem potahovaná pískovaná ocel, což dává hodinkám skutečně punc luxusu. S verzí z titanu z roku 2017 mají společný matný pískovaný povrch, pod kterým se ukrývají živé, výrazné barvy. Ať si vyberete jakýkoliv nový model Bvlgari, určitě nešlápnete vedle. Za zmínku stojí i další nové modely - Octo Finissimo Skeleton Sandblasted a Octo L´originale titanium.

Galerie