Bydlení na zámku: V Invest obnoví historické jádro Jinonic, v první fázi postaví 9 exkluzivních bytů

Redakce
13. Duben 2018
Společnost V Invest se rozhodla vdechnout nový život historickému jádru pražských Jinonic. Projekt, který dostal název Jinonický dvůr, by měl svým obyvatelům v budoucnu nabízet jedinečnou kombinaci přírody a života v historickém středu této části Prahy a zároveň umožnit výbornou dostupnost do centra metropole.

Citlivá obnova se bude týkat bývalé zemědělské usedlosti ze 17. století – jinonického zámečku, jakožto i místního pivovaru, který zanikl koncem 19. století. Výstavba první fáze by měla být dokončena ve 3. Q/2019. Partner a ředitel developerské společnosti V Invest k rekonstrukci řekl: „Historické jádro Jinonic má unikátní genius loci. Výjimečný charakter tohoto místa chceme podtrhnout citlivou rekonstrukcí původního Schwarzenberského panství. V souladu s jeho historickou úlohou a v úzké spolupráci s památkáři zde proto plánujeme vybudovat jak exkluzivní byty, tak inspirativní prostor pro práci“.

Nejedná se pouze o rekonstrukci původních objektů. Na místě vznikne v rámci první etapy devět exkluzivních bytů s předzahrádkami a charakterem několikapodlažních rodinných domů. Byty budou vhodné zejména pro zájemce, kteří hledají dostatek prostoru a soukromí. V druhé fázi projektu pak v budově jinonického zámečku vzniknou další byty a kanceláře.

V Jinonicích se dodnes dochovala původní náves a několik památkově chráněných budov. Nedaleko odsud se nachází Přírodní park Košíře-Motol a také jedinečná přírodní rezervace Prokopské údolí. Lokalita je velmi lukrativní svou dostupností do centra Prahy, jízda autem trvá zhruba 10 minut. V okolí se nachází škola, mateřská školka, sportoviště nebo nákupní centrum Galerie Butovice. Stanice metra je vzdálená 5 minut chůzí.