Cadillac Optiq: Nový kompaktní elektrický crossover

04. Červenec 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 03. 08. 2024

Cadillac, tradiční americká značka luxusních automobilů, se chystá představit svůj nový model, který má být vstupenkou do světa elektromobility. Jmenuje se Optiq a je to kompaktní crossover, který bude konkurovat ostatním elektrickým SUV na trhu. Optiq by měl být odhalen v roce 2023 a začít se prodávat v roce 2024.

Optiq je čtvrtým vozidlem v elektrickém portfoliu Cadillacu, které se rozšiřuje díky spolupráci s čínským partnerem SAIC-GM. Optiq bude menší a levnější než jeho sourozenec Lyriq, který je luxusním SUV střední velikosti. Optiq bude mít délku 4,8 metru, šířku 1,9 metru a výšku 1,6 metru. Jeho rozvor bude 2,95 metru.

Optiq bude poháněn baterií Ultium, kterou vyvíjí General Motors, mateřská společnost Cadillacu. Baterie Ultium má vysokou kapacitu a flexibilitu, což umožňuje vytvářet různé konfigurace a výkony. Optiq bude nabízet dva stupně výkonu: 150 kW a 180 kW. Zatím nejsou známé údaje o dojezdu, rychlosti a ceně.

Optiq bude mít moderní a elegantní design, který bude odrážet DNA značky Cadillac. Bude mít typickou masku chladiče s vertikálními LED světly, která bude sloužit jako identifikační znak. Zadní část bude mít také vertikální LED světla, která budou tvořit působivý efekt. Optiq bude mít také panoramatickou střechu, která bude propouštět dostatek světla do interiéru.

Interiér Optiq bude prostorný a komfortní, s využitím kvalitních materiálů a technologií. Optiq bude mít digitální přístrojovou desku, dotykovou obrazovku, bezdrátové nabíjení, adaptivní tempomat, asistenční systémy a další funkce. Optiq bude také nabízet možnost personalizace, například výběr barev, materiálů a doplňků.

Optiq je určen pro zákazníky, kteří hledají kompaktní, ale luxusní a výkonné elektrické SUV. Optiq bude konkurovat modelům jako Tesla Model Y, Audi Q4 e-tron, Mercedes-Benz EQA nebo Volvo XC40 Recharge. Optiq bude prodáván nejen v Severní Americe, ale také v Číně, kde je velký trh pro elektrická vozidla

Optiq je dalším krokem v transformaci Cadillacu, který chce být lídrem v oblasti elektromobility. Cadillac plánuje do roku 2030 nabízet pouze elektrická vozidla a ukončit výrobu spalovacích motorů. Optiq je tedy příslibem budoucnosti, která bude čistá, efektivní a stylová.

Galerie