Cara Plasma podpořila Kapku naděje Venduly Pizingerové

21. Prosinec 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17650

Společnost Cara Plasma od roku 2020 pravidelně podporuje nadaci Kapka naděje. Ani tento rok vedení společnosti nezapomnělo přispět a předat finanční dar přímo zakladatelce a prezidentce nadace Vendule Pizingerové a řediteli Nadačního fondu Kapka naděje Janu Fischerovi, který neváhal a hned poté šel darovat krevní plazmu pro dobrou věc.

„Cara Plasma je pro nás důležitým partnerem. Oceňuji, že nám pomáhá realizovat projekty na pomoc dětským pacientům a jejich rodinám. Hlavním cílem nadace je zlepšovat vybavenost českých nemocnic, což se nám daří už 21 let,“ říká Vendula Pizingerová, zakladatelka jedné z nejstarších českých nadací Kapka naděje.

„S nadací Kapka naděje spolupracujeme od minulého roku a počítáme s její podporou i nadále. Je pro nás důležité podporovat smysluplné projekty a přispívat na nemocniční vybavení pro dětské pacienty, i proto jsme nadaci předali šek na necelých 300 tisíc korun,“ dodává marketingový ředitel společnosti Cara Plasma Petr Utěkal.

Plazmu v odběrovém centru Cara Plasma nedaruji poprvé, už minulý rok na podzim jsem si vyzkoušel darování na vlastní kůži. Je to správná věc, kterou by měl dělat každý, komu to zdravotní stav dovolí,“ komentuje darování plazmy Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

Kapka naděje pomáhá už od roku 2000 zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními nebo léčbu transplantace kostní dřeně. Nadace ale přispívá také na oddělení popálenin, kde se někteří pacienti léčí i s léky z krevní plazmy. Společnost Cara Plasma zase odebírá krevní plazmu, ze které se vyrábějí léky na zmírnění popálenin, jaterního selhání, hemofilii, ale i na nádorové onemocnění či léčbu snížení imunity. Činnost a cíl nadace Kapky naděje i plazmaferetických center Cara Plasma je pomáhat druhým žít.

Galerie