CARLSBAD CLASSIC 2014

Michal Hutta
13. Srpen 2014
Čtenost článku je: 14258 [?]

Pro všechny milovníky automobilů, historie a vůně benzínu tu máme tip na jednu zcela unikátní akci, která se koná jednou za rok. Jde unikátní závod Carlsbad Classic. Tento druhý ročník jediné setinové rallye v Čechách se však již letos odehrál, jak jinak, stejně jako vloni, v Karlových Varech. A stejně jako v loňském roce soutěž hostil noblesní hotelový resort Savoy Westend Hotel.

A jak to vypadalo? Výjimečná místa byla dokonale připravená, a tak mohla poskytnout jedinečný zážitek. Dvoudenní výlet v čase závodů historických automobilů Carlsbad Classic 2014 prostě neměl chybu. Kouzlo proslulého lázeňského města Karlových Varů společně s nejkrásnějším letoviskem v Evropě, resortem Savoy  Westend Hotel, pak dokreslovaly neopakovatelnou atmosféru této jedinečné soutěže.

Závod byl zahájen představením závodních automobilů. Start byl připraven v City Golf & Racing Clubu. Krátká přehlídka historických vozidel se konala v Radium Palace v Jáchymově, v Mariánských Lázních a Karlových Varech. Finálový společenský večer a vyhlášení výsledků soutěže se pak odehrálo v lázeňském komplexu Savoy Westend Hotel v Karlových Varech.

Závod byl rozdělen do dvou dnů. První den byla pro závodníky připravena cesta do hor, při níž najeli celkem 110 km. Na druhý den pak na závodníky čekala trasa dlouhá 180 km. Posádky projeli tzv. lázeňský trojúhelník, díky němuž postupně navštívili Mariánské Lázně, Lázně Kynžvart, Františkovy Lázně a Loket. V závodu přitom nehraje roli pouze rychlost, ale i přesnost, kvalita řidičských schopností během naměřených úseků, fair play a gentlemanské soutěžení. Na závodníky tu čekaly měřené úseky a tajné zkoušky. Podobné závody klasických automobilů mají také i v Monaku, v Itálii, ve Velké Británii anebo ve Francii.

Hlavní cenou pro vítěze byly legendární švýcarské náramkové hodinky značky Mondaine. Vítězný tým si navíc odvážel i křišťálový pohár speciálně navržený a vyrobený ve sklárnách Moser. V závěru této unikátní akce se pak konala dobročinná aukce v prospěch nadace Šance topmodelky Pavlíny Němcové. Partnery dražby byly firmy Moser, Word Wine, Ateliér Lesov (Studio Thun). Hlavní cenu do dražby – zapůjčení Lamborghini Adventador na víkend – poskytla společnost Advantage Cars. Vydražená částka: 80 600,- Kč putuje na nadační fond Šance. Celý závod se konal pod záštitou primátora města Karlovy Vary. Generálním partnerem akce byl resort Savoy Westend Hotel.

www.happyheartsfund.org

SAVOY WESTEND HOTEL KARLOVY VARY

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

SAVOY WESTEND HOTEL KARLOVY VARY

Soutěže společnosti