NEWS & ARTICLES

Celosvětové prodeje luxusního zboží se za rok 2017 vyšplhaly na rekordních 6,7 bilionu korun

ARTICLE BY

Pokud by se aktuální stav světové ekonomiky měřil objemem prodaných luxusních předmětů, byla by globální situace nadmíru pozitivní. Rok 2017 a 6,7 bilionu korun celosvětově vynaložených na osobní luxusní předměty je totiž historicky nejvyšší částka. Objem nákupů luxusního zboží a luxusních zážitků vloni vystoupal na 30,8 bilionu korun, což je o 5 % více než v roce 2016. Údaje uvádí studie společnosti Bain & Company. Rostoucí zájem o luxus je i u nás.Například největší české klenotnictví ALO diamonds zvýšilo počet prodaných investičních šperků v cenové kategorii nad 100 000 Kč o 37 %.

Podle Alojze Ryšavého, klenotníka a majitele největšího českého klenotnictví ALO diamonds, se sílící celosvětový zájem o luxusní zboží projevuje i v Česku a na Slovensku, kde je stále více lidí, kteří ukládají své dlouhodobě volné finanční prostředky do prémiových klenotů. „Češi a Slováci výrazně zvýšili svůj zájem o investiční klenoty. Za zvýšenými prodeji stojí postoj, že je lepší kupovat věci, jejichž hodnota ihned po zakoupení nezačíná klesat, ale naopak dlouhodobě růst.“

Vyšší útraty za luxusní zboží a služby v roce 2017 vykázala také Čína. Prodeje zde oproti předešlému roku vzrostly o výrazných 15 %., a to na konečnou částku asi 514 miliard korun. Také zde byl výrazně oživen obchod s diamantovými šperky. I v letošním roce se předpokládá vysoký zájem Číňanů o diamantové šperky. Jejich touha po tomto zboží by měla růst rychleji než v USA, kde se prodává nejvíce klenotů s diamanty na světě.
Světový trh s luxusním zbožím a luxusními zážitky roste zejména díky většímu objemu nákupů a růstu cen. Hlavním tahounem segmentu byly prodeje luxusních aut, které meziročně vzrostly o 6 % na 12,56 bilionu korun. Prodej drahých vín a jídla vzrostl o 6 % a velmi výrazný 14% skok vykázaly nákupy zážitkových plaveb na luxusních lodích.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

ALO DIAMONDS
220 109 111
alodiamonds@alo.cz
Na Maninách 1040/14, Praha 7

Firemní články

Official Press Release

UŽIJTE SI TŘPYTIVÉ VÁNOCE S ALO DIAMONDS

5.12.2014

Padající vločky za okny, zvuk rolniček a dětský smích patří ke Štědrému dni, stejně jako i dárky, zářící dětské oči a třpytivé šperky, jež po darování dokáží navěky uchovat tuto jedinečnou atmosféru ve vzpomínkách. Jedinečnost okamžiku spojeného s láskou a Vánoci tak díky nim zůstane nezapomenuta.
 

Official Press Release

ALO DIAMONDS - SVĚT ČAROKRÁSNÝCH DRAHOKAMŮ

4.11.2014

Příroda drahokamy stvořila a duha jim vdechla život. Každý kámen je naprosto jedinečný a jejich barva zcela neopakovatelná. Svět nádherných drahokamů nemá hranice a v podobě krásných šperků dokáže rozzářit každou příležitost.

Official Press Release

ALO DIAMONDS – TŘPYTIVÁ GEOMETRIE GOLD PYRAMID

24.9.2014

S příchodem podzimu ALO diamonds přišlo s novou sofistikovanou kolekcí klenotů. Třpytivá kolekce Gold pyramid prezentuje absolutní harmonii tvarů, delikátní třpyt a mistrně propracované detaily.

ŠPERKY OD ALO DIAMONDS

22.1.2013

Milovat znamená darovat nejvzácnější cit. Darováním diamantového šperku od Alo diamonds vyjádříte lásku i beze slov – třeba i k Mezinárodnímu dni žen.
www.alo.cz

Official Press Release

ALO DIAMONDS: ZAHALTE SE V TAJUPLNOU BRILIANTOVOU NOC

12.2.2013

Černé diamanty v sobě ukrývají nekonečnou hloubku a krásu tiché zimní noci. Zručná práce mistrů z nich vytvořila klenoty úchvatných tvarů. Vznikla tak čarovná kolekce elegantních šperků s černými brilianty, inspirovaná půvaby zimní přírody.

Official Press Release

ZÁSNUBNÍ PRSTENY OD ALO DIAMONDS

28.2.2013

ALO diamonds je renomovaná klenotnická značka s více než patnáctiletou historií. ALO diamonds vyrábí diamantové šperky nadčasového designu v různých cenových hladinách.

Official Press Release

NOVÝ BUTIK ALO DIAMONDS V OC ČERNÝ MOST

6.5.2013

V pražském OC Černý most najdete v pořadí již šestý designový butik ALO diamonds v České republice.
Jako všechny ostatní, i tento má originální design a jedinečné barevné provedení v odstínech bílé a zlaté barvy. Přijďte se inspirovat, diamantové šperky jsou tou nejkrásnější investicí.

Official Press Release

ALO DIAMONDS: PRSTEN, KTERÝ TO ŘEKNE ZA VÁS

13.5.2013

Láska je zázrak. Lásky je dar. Láska je prsten, který ukrývá vzácné emoce, nejslavnostnější okamžiky a nejvzácnější cit, který je díky diamantovému třpytu skutečně věčný.
www.alo.cz
 
Prsten ALO Casey

Official Press Release

NOVINKY Z POHÁDKOVÉ ŘÍŠE ŠPERKŮ ALO

27.6.2013

Delikátní třpyt diamantů, pestrá paleta duhových barev a šperků - klenoty s puncem noblesního luxusu značky ALO diamonds jsou věčné.
Exkluzivní klenotnická značka, která je symbolem originality a luxusu už 18 let, přichází s jedinečnou kolekcí, jejíž každý šperk dokazuje lásku k řemeslu, tradičním hodnotám a životu.

Official Press Release

VYBERTE LUXUSNÍ ŠPERK VAŠÍ LÁSCE U ALO DIAMONDS

9.2.2015

Dokažte své vyvolené, jak moc ji milujete a darujte jí ke dni svatého Valentýna tu nejkrásnější valentýnku. ALO diamonds si i tento rok pro vás připravil speciální edici krásných a něžných diamantových šperků.

Official Press Release

DIAMANTOVÝ STYL OD ALO DIAMONDS

14.7.2013

Alo – výjimečný styl pro výjimečné.
Po všech stránkách dokonalého gentlemana tvoří vybrané chování a sněhobílá košile ozdobená elegantními manžetovými knoflíčky. Tečkou za perfektní image jsou však originální šperky, které podtrhují jeho jedinečnost.
www.alo.cz

Official Press Release

ŠPERKOVNICE MALÉ DÁMY OD ALO DIAMONDS

4.9.2013

V každé princezně je ukryta velká dáma. A protože každé ženě sluší diamanty, malé holčičky nejsou výjimkou. Klenot i s jedním zářícím drahokamem je totiž splněným snem velkých i malých princezen.
K dostání v ALO diamonds.
www.alo.cz

Official Press Release

ŽHAVÉ PODZIMNÍ NOVINKY OD ALO DIAMONDS

23.9.2013

Náš velký den: Výročí svatby, narozeniny, svátek nebo den seznámení, všechny tyto příležitosti jsou natolik výjimečné, že si zaslouží být připomínány celý život. Každý den může přinést neopakovatelné zážitky a každý se může stát jedinečný jako diamantový šperk ALO. Poděkování s puncem ALO diamonds.

Official Press Release

ČAS NA LÁSKU S ALO DIAMONDS

15.10.2013

Luxus, krása a nezničitelný třpyt, to všechno představuje král drahokamů diamant, který jakmile zahalí šperk do luxusního třpytu, stvoří klenot, jenž dokáže i beze slov vyjádřit nejvzácnější cit.
www.alo.cz

Official Press Release

NOVÉ POKLADY Z NOVÉ KOLEKCE ALO DIAMONDS

23.6.2014

Pakliže chcete něco výjimečného a nezapomenutelného, je zapotřebí, aby šperk byl vskutku originální a precizně zpracovaný těmi nejlepšími zlatníky. Šperky ALO diamonds vám nabízí záruku špičkové kvality a trvalé hodnoty, která časem ještě narůstá. Šperky od ALO diamonds budou dělat radost i dalším generacím.

Official Press Release

LETNÍ DUHOVÝ KOKTEJL OD ALO DIAMONDS

17.7.2014

Blýskněte se na prosluněných plážích, kde si budete vychutnávat romantické západy slunce a třpytivých mořských vln novými šperky od ALO diamonds. Byly vytvořeny přímo pro tuto chvíli.

Official Press Release

JARNÍ POLÍBENÍ OD ALO DIAMONDS - ANGEL GARDEN

25.3.2015

Příchod jara vybízí k veselosti, radosti a užívání si. Vedle průvanu šatníku je dalším důležitou součástí každoročního úklidu i osvěžení šperkovnice o pár osvěžujících kousků. A musíme říct, že s ALO diamonds se vám to letos rozhodně podaří.

Official Press Release

ZROZENÍ HVĚZDY

27.5.2015

Většina z žen, které šperky dostávají jako dárky a obdivují drahé kameny i precizní práci zlatníků, nikdy neměla možnost vidět, jak takový klenot vzniká. Pozvání do zlatnické dílny tak velké šperkařské společnosti jako je ALO diamonds, navíc v doprovodu ředitele výroby Ivo Webera, se tedy nedalo odmítnout.

TRENDEM JSOU INVESTIČNÍ ŠPERKY

19.11.2015

V západních zemích je běžné, že rodina vlastní jeden nebo více investičních rodinných šperků, jejichž hodnota dlouhodobě roste. Podobný trend začíná být znatelný i v Česku. Z letošního průzkumu, který si nechalo vypracovat klenotnictví ALO diamonds, vyplývá, že téměř každý čtvrtý Čech (23 %), který kupuje klenoty, je pořizuje jako investici.

DEŠŤOVÉ KAPKY KOLEKCE DIAMONDS RAIN

20.3.2016

Nová kolekce šperků od ALO DIAMONDS přináší zvěčnění dešťových kapek. Náhrdelník či prsten, náramek nebo náušnice jsou doplňkem, který rozzáří každou ženu.

VÁŠNIVĚ RUDÝ TURMALÍN V NOVÉ KOLEKCI ALO DIAMONDS

4.4.2016

Designéři ALo diamonds přichází na trh s novou zářivou kolekcí šperků. Tentokrát se nechali designéři inspirovat drahokamem, který v sobě nese tu nejvzácnější barvu, a to rudou.

ŠPERK ALO DIAMONDS JE TA PRAVÁ ODMĚNA VAŠÍ PRINCEZNĚ ZA VYSVĚDČENÍ

16.6.2016

Blíží se čas konec školního roku a s ním předávání vysvědčení. Byla Vaše malá princezna celý rok pilná? Pokud ano, jistě přemýšlíte nad tím, jakým dárkem jí udělat radost. Chybu neuděláte, pokud zvolíte nějaký ze šperků pro děti klenotnické značky ALO diamonds.

Největší nezpracovaný diamant na světě se nepodařilo prodat

30.6.2016

Včerejší den byl pro diamantový průmysl výjimečným. V londýnské aukční síni Sotheby´s se dražil největší existující nezpracovaný diamant na světě – kámen Lesedi La Rona. Váží úctyhodných 1 109 karátů (221,8 gramů), vytěžen byl v listopadu 2015 v Botswaně, v dole Karowe společností Lucara Diamond.

Ozdobte svoji opálenou pleť šperkem z perleťové ALO diamonds

8.7.2016

Nákup luxusního šperku je jedním z nejkrásnějších momentů Vašeho života. Je proto velmi důležité, abyste se při jeho výběru obrátili na skutečné profesionály ve šperkařském oboru. ALO diamonds jimi jsou. Šperky této značky Vám nabízejí záruku kvality na nejvyšší úrovni a zároveň trvalé hodnoty, jež s časem neupadá, ale vzrůstá.

Nechte se okouzlit diamantovým létem ALO diamonds

22.8.2016

ALO diamonds se naladilo na léto. Nabízí kolekci s ryze letní tématikou, ve které mu byl inspirací svět květin. V letní kolekci Alo diamonds se na louku slétají diamantoví motýli na pestrobarevné květy, které tvoří acháty, safíry a rubíny.

PETRA KVITOVÁ SE STALA AMBASADORKOU ČESKÉ KLENOTNICKÉ ZNAČKY ALO DIAMONDS

16.9.2016

Petra Kvitová, teniska na nejvyšší světové úrovni, spojila své jméno s českou klenotnickou značkou ALO diamonds a stala se její ambasadorkou.

Překrásná kolekce ALO diamonds pro podzim a zimu 2016 ve stylu art deco

7.11.2016

Nová kolekce ALO diamonds podzim/zima 2016 nabízí šperky inspirované stylem art deco, výrazné prsteny osazené velkými výraznými barevnými drahokamy, módní náramky
anebo klenoty ve tvaru peříček.

Česká klenotnická značka ALO diamonds představila svou ambasadorku Petru Kvitovou veřejnosti

22.11.2016

Před týdnem, 15. listopadu, byla veřejnosti představena ambasadorka pro český trh ALO diamonds – tenistka nejvyšší světové úrovně Petra Kvitová.

Kdy jindy potěšit překrásným šperkem, než na Vánoce…Alo diamonds

21.12.2016

Vánoce jsou nejkrásnějšími dny v roce. Kdy jindy podarovat své blízké něčím opravdu krásným. Krásným tak, jako jsou šperky od Alo diamonds. Šperky značky ALO diamonds Vám nabízejí záruku špičkové kvality a trvalé hodnoty, která s časem ještě vzrůstá.

ALO Heaven Opera

Diamantové vyznání lásky, ALO diamonds

17.1.2017

Lásku je potřeba hýčkat a pečovat o ni. Vyznání lásky na svatého Valentýna diamantovým šperkem navždy zůstane zachováno v paměti i srdci ženy. Hodnota šperku je navíc stejně jako láska věčná. Třpytící se prsten, náušnice nebo přívěsek zvýrazní krásu ženy, která si při každém pohlédnutí na šperk vzpomene na svého vyvoleného.

Řekněte své lásce, co k ní cítíte, nádherným diamantovým šperkem

3.2.2017

Blíží se svátek sv. Valentýna s ním i čas, kdy muži přemýšlí, čím potěšit svoji vyvolenou. Lepší dárek než drahý šperk s historií snad není…ALO diamonds je jedním ze špičkových evropských výrobců diamantových šperků. Jedinečný design šperků ALO diamonds respektuje soudobé trendy, ale zároveň zůstává nadčasový.

Svět má nový nejdražší vydražený drahokam

7.4.2017

Nejdražším vydraženým drahokamem na světě se stal růžový diamant Pink Star o váze 59,6 karátu. Budoucí majitel za něj nabídl v přepočtu 1,599 miliardy korun (490 000 000 HKD, hongkongských dolarů). Kámen vydražila v Hongkongu aukční síň Sotheby's.

Smaragdový prsten rodiny Rockefellerů jde do dražby. Cena může překonat dosavadní rekord

20.6.2017

Svět šperků a drahých kamenů s velkou pravděpodobností čeká nový světový rekord. Prsten s výjimečným 18karátovým smaragdem, který je známý jako Rockefellerův smaragd, má ambice přepsat historicky nejvyšší vydraženou cenu za jeden karát.

Celosvětové prodeje luxusního zboží se za rok 2017 vyšplhaly na rekordních 6,7 bilionu korun

27.2.2018

Pokud by se aktuální stav světové ekonomiky měřil objemem prodaných luxusních předmětů, byla by globální situace nadmíru pozitivní. Rok 2017 a 6,7 bilionu korun celosvětově vynaložených na osobní luxusní předměty je totiž historicky nejvyšší částka.