ČESKÁ NÁMOŘNÍ RALLYE SKONČILA

26. Říjen 2015 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17216

V sobotu 23.10. skončila poslední rozjížďkou Česká námořní rallye. Přestože se dlouho čekalo, než zeslábne vítr, nakonec k tomu došlo a v době rozjezdu foukal vítr kolem 20 uzlů. Ke konci rozjížďky vítr opět zesílil, ale předem byly zakázané spinakery a to v obou třídách.

Na první bóji dojely Firsty 35 v pořadí Psyche Jana Štrunce na prvním místě, potom Rodop, Morgan a Hyveco. V tom okamžiku byl vítr na 10 uzlech a vypadalo to, že cesta dolů na motýla bude pomalá. Vítr ale začal znovu sílit a YC Kladno byla natlačena na bóji, která zachytila kotevní lano bóje na kýl. Bóje byla nahrazena a YC Kladno byla ze hry.

Při druhém zaďáku do cíle zesílil vítr na 20 uzlů. Na závětrné bóji se objevil první tým Hyveco a za ním Morgan a až třetí jel v té době celkově vedoucí Rodop. Toto pořadí vydrželo až do cíle.

Foto: Dragonfly & Estetikdent Podle předběžných propočtů to vypadá, že tým Hyveco přeskočil v celkovém pořadí Rodop a stal se republikovým šampiónem. Musí se však počkat na projednávání protestů.

Ve třídě Elan 350 byly na startu dvě lodě přes čáru. Na návětrné bóji vedla jachta Quebec, za ní Dragonfly & Estetikdent a třetí byla Bohemia Praha. V cíli to však vypadalo jinak – celkově zvítězil tým Dragonfly & Estetikdent. Druhé místo získal tým Roaring Forties a Quebec se propadla na místo třetí. Uvidíme, zda něco na finálním umístění změní protesty. Výsledky naleznete na adrese www.yachting.cz/tps_centrum.