Christian Dior Haute Couture kolekce podzim/zima 2016 – 2017

Redakce Luxus.cz
26. Červenec 2016
Christian Dior představil pro letošní podzim a zimu svoji haute couture kolekci. Její návrháři Lucie Meier a Serge Ruffieux se v ní navrátili ke zdroji, základům tohoto módnímu domu: ateliéru.

Zcela symbolicky je jejich kolekce prezentována v couture salonech 30. Avenue Montaigne, v intimním prostředí, které je jako stvořené pro tuto kolekci, jež vzdává hold znalostem a řemeslnému zpracování ateliérů Dior.

Hlavní inspirací jim byl barový oblek. Je jako tlukoucí srdce, kterým žije celý kolekce. Inspirace oblekem číšníků jde skrz formu. Na bundách a sukních je zcela zřetelný tvar přesýpacích hodin, celá kolekce je o kontrastu černé a bílé.

Tyto dvě barvy drží v kolekci významné místo. Jejich kombinace je nejelementárnějším vyjádřením dualit: muž a žena, historie a modernost. Designéři je vnímají jako metaforu jejich vztahu, jako cestu k nalezení rovnováhy.

Monsier Dior sám bílou zbožňoval: „Bílý znamená jednoduchý, čistý a jde se vším.“ O černé by prý mohl napsat celou knihu. Meier a Ruffieux začali se sukněmi. Experimenty s plisováním a zdobením naleznete jak na večerních šatech, tak na dlouhých sukních. Jsou typické svými podšívkami a vrstvami organzy, jejich nový look je lehčí a více současný. Prodloužená saka jsou svým řasením také velmi zajímavá. Díky nim dostává duch Dioru na pohybu.

Jediná barva, jediná ozdoba, je sochařská zlatá. Inspirací bylo tomuto módnímu domu dílo Jeana Cocteau. Zlaté akcenty kolekce, výšivky jako šperky…Pro svoji show Dior své ateliéry vyzdobil v jejím duchu. Vše v nich slaví nesrovnatelné zkušenosti Dioru, zdroje veškeré krásy.

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy
Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor