NEWS & ARTICLES

Co koupit k Valentýnu drsnému muži? Třeba kvalitní kapesní nůž

ARTICLE BY

Vybrat dárek k Valentýnu pro muže není nikdy jednoduché. A vlastně nejen k Valentýnu. Pokud si Vaše druhá polovička na něžné dárky nepotrpí, třeba by ji potěšil kapesní nůž. Ty v našem článku patří mezi světovou nožní elitu.

Lionsteel

Kapesní nůž LionSteel SR1 Titanium Raindrop. Společnost LionSteel vznikla v roce 1969 v městě Maniago, kde je výroba nožů stejně tradiční jako v německém Solingenu. Jméno dala továrně kamenná socha lva stojící před budovou a materiál, ze kterého jsou nože vyrobeny. Nyní svoje výrobky prodává nejen v Evropě, ale i v USA. Orientuje se na výrobu nožů té nejvyšší kvality. Filozofií firmy je dodávat nože vyrobené výhradně v Itálii.

Leatherman

Nářaďový nůž Leatherman LEAP. Tento nůž má multifunkční kleště s nářadím, mezi které například patří pilka, nůžky s pružinou, pravítko, pinzeta nebo otvírák. Jedná se o první Leatherman nářaďový nůž vyvinutý speciálně pro mladší uživatele od 9 let. Leatherman Leap disponuje bezpečnostními pojistkami, které chrání začínajícího uživatele před úrazem.

Leatherman CRATER C33TX BLACK je dvojčetem nože s koncovým označením C33T. I on je zde pro případy, kdy potřebujete pouze kvalitní nůž, pár šroubováků a jeden otvírák na láhve. Celý nástroj je již tradičně ultra lehký, jako všichni jeho bráškové z řady CRATER. Důvodem je rukojeť ze sklolaminátových vláken, která díky svým jedinečným vlastnostem už nemusí být vyztužována ocelovou vložkou. Oproti tomu čepel je vyrobena z prvotřídní oceli 420HC.

BucknBear Knives

BucknBear SEA SHELL FLIPPER. Značka produkuje jedny z nejlepších nožů na světě. Nože jsou z velmi kvalitní oceli, jejich čepel je velmi tvrdá a ostrá, takže splňuje i ty nejvyšší standardy. Rukojeť je vyrobena z nejkvalitnějších surovin, v tomto případě z mušlí, které z nože dělají skvostný designový kousek. Nůž je dodáván v prvotřídním koženém pouzdře.

Muela

Damaškový nůž Muela BX 8DAM. Krásný kapesní nůž od španělské firmy Muela s čepelí z damaškové oceli s nádherným vzorem. Na výrobu byly použity špičkové oceli RWL34 a PMC27. Výsledkem je čepel s nadstandartními mechanickými vlastnostmi, jako jsou odolnost proti zlomení a opotřebení, torzní, rázová a ohybová houževnatost a skvělé řezné vlastnosti. Střenky jsou vyrobeny ze dřeva, kování je mosazné. Nůž je opatřen klasickou hřbetní pojistkou. Spolu s nožem dostanete dárkovou kazetu a certifikát.

Böker

Böker Tirpitz-Damast 110190DAM. BÖKER® je německá firma, která vyrábí nože té nejvyšší kvality. Nože s pevnou čepelí, zavírací nože, kuchyňské nože a stojany si díky výjimečné kvalitě oblíbila řada zákazníků z celého světa. Všechny nože jsou vyrobeny z nejlepších, odolných materiálů a jsou nepostradatelným pomocníkem, ať jste kdekoliv. Jako nadstandard si můžete na nůž objednat gravírování například se jménem Vaší firmy nebo člověka, kterého jím obdarujete.

VICTORINOX

Kapesní nůž Victorinox Swiss Champ XAVT měří 91 mm a má 80 funkceí. Nůž je určen především sběratelům. Tyto legendární švýcarské nože se vyrábí již od roku 1891, kdy se uskutečnila první dodávka pro armádu. Společnost Victorinox je v současnosti největším výrobcem nožů a nástrojů v Evropě, které se dováží do více jak 100 zemí světa. Světový úspěch nožů Victorinox spočívá v jejich kvalitě, ceně, bezvadné funkčnosti a mnohostrannosti použití každého nástroje.

Spyderco

Spyderco Civilian. Spyderco je americká nožířská firma sídlící v Goldenu v Coloradu. Podnik si nechal patentovat nůž s kulatým otvorem v čepeli, umožňující otevření nože jednou rukou. Na trhu se proslavila také díky noži CLIPIT Mariner, prvnímu noži se speciálním zoubkovaným ostřím nazývaným SpyderEdge. U zavíracích nožů uplatňuje Spyderco tři typy pojistek. Jde o frontlock, linerlock a ball bearing L lock. Mnoho nožů je určeno i pro použití pod vodou.

Mikov

Mikov Predator 241-DD-1/WILDCAT. Exkluzivní nože vyrábí také česká firma Mikov. Tento je vyhazovací a má čepel z damaškové oceli a střenku z exotického dřeva. Nůž je dodáván včetně luxusního koženého pouzdra a dárkové krabičky.

Mikov Predator 241-RP-1/KP. Exkluzivní vyhazovací nůž od českého výrobce Mikov má střenku z jeleního parohu. Nůž má čepel z nerez oceli RWL34, která se vyznačuje vysokou řezivostí, odolností proti opotřebení a přelomení, tvrdostí (60HRC) a extrémní trvanlivostí ostří. Nůž je dodáván včetně koženého pouzdra.

Opinel

OPINEL VR N°08 Houbařský nůž. Francouzské zavírací nože Opinel jsou generacemi prověřenou klasikou. Ručně broušená čepel vyrobená z vysoce kvalitní švédské oceli, kvalitní a silně lakovaná odolná dřevěná rukojeť. Její tvar je přizpůsoben typickému použití - ořezávání hub směrem k sobě. Praktický štěteček na čištění hub je vyrobený z pravých štětin divočáka.
Nůž je vybaven patentovanou pojistkou ViroBlock.


AUTOR ČLÁNKU