CO NÁM ŘÍKAJÍ HVĚZDY S COSMOPOLITAN LADIES HELAS CLUB

Michal Hutta
03. Duben 2014
Čtenost článku je: [?]

V posledním zimním týdnu připravil dámský klub COSMOPOLITAN EXECUTIVE HELAS LADIES CLUB pro své členy setkání s názvem Co nám říkají hvězdy. Esoterickému povídání předcházelo ryze praktické odborné setkání, kde společnost Newton Media představila přítomným možnost využití sociálních síti, jako jsou Facebook, Twitter nebo LinkedIn, především pak jejich využití v rámci podnikání. Nový celoroční hlavní partner klubu představil nové technologie, a tak byly hostesky u registrace vybaveny novými LG tablety namísto papírových seznamů. 

Samotné setkání odstartovalo povídáním s pražskou kartářkou, vědmou, vykladačkou tarotu a spisovatelkou, paní Markétou Vostrou a Jiřím Kubíkem, který se astrologii věnuje od roku 1995 a je členem České astrologické asociace a Astrologické společnosti ČR. Markéta Vostrá se vědmou nenazývá. „Tak mě pojmenovala média,“ říká. A jak se dostala k tarotu? „Už jako malá jsem byla hodně senzibilní a všechno jsem vnímala tak nějak jinak. Ve dvaceti jsem měla osobní problémy a zašla ke kartářce. Ta se mě zeptala, co tam dělám, proč si neodpovím sama. Začala mě vést a po její smrti jsem v učení pokračovala sama,“ říká kartářka. „Tarot je řemeslo jako každé jiné. Odhaluje hranice, je to tenká linka mezi vědomím a nevědomím; Odhaluje to, co o sobě tušíme,“ vysvětluje a dodává: „Lidské utrpení pochází ze tří různých zdrojů. Prvním je to, že mám, co nechci. Druhým, že nemám, co chci a tím třetím zdrojem je, že nevím, co chci.“

 

Jiřího Kubíka, který je v civilním život právník, přivedla k astrologii zvědavost. Jednou se zeptal na horoskop kamaráda, který jej odkázal na knihu a tím to začalo. „Sehnal jsem si knihu, kterou mi doporučil. Pak další a další a začal jsem studovat. Po pěti letech jsem měl pocit, že jsem na mrtvém bodě, tak jsem kontaktoval pana Baudyše mladšího, který mě okolo roku 2000 seznámil s jeho tatínkem a ten mě začal učit.“, říká astrolog, který v rámci večera vyložil horoskop také klubu samotnému. „Datum, kdy klub vznikl, přeje komunikaci. Nevidím tady teď ani v následujícím roce žádné negativa,“ doplnil.

 

S hlavním hostem, nezapomenutelnou Tornádo Lou z filmu Limonádový Joe, si zakladatelka klubu Helena Kohoutová povídala nad šálkem jasmínového DILMAH čaje. Květa Fialová vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění, kterou absolvovala v padesátém roce. K herectví se žena, která od té doby natočila přes šedesát filmů a hrála ve spoustě divadelních představení, dostala zcela pragmaticky. „Zjistila jsem, že nic pořádného neumím a musím se něčím živit,“ popisuje své rozhodnutí. Nejraději vzpomíná na spolupráci panem Werichem. „To se mi takhle jednou zdálo, že ho znám. Tak jsem jela do Prahy a požádala ho o angažmá. On se mě tak lekl, že si mě tam nechal,“ vzpomíná na svůj nástup do Divadla ABC, kde zůstala až do roku 1990. Ví se o ní, že má ráda přírodu, zvířata a v dětství se chtěla stát čarodějnicí. „Čarodějnictví je to, že nějak vnímáte, že TO je. TO není žádná perníková chaloupka, kde vás upečou a sežerou, to ne. Čarodějnictví je to, že rozeznáte bylinky, lidi. Rozeznáte hvězdy,“ vysvětluje. To, že v jejím věku zvládá stále hrát divadlo a zapojovat se do okolního dění, nepřičítá žádným nadpřirozeným schopnostem. „Energii odnikud neberu. Přijímám, co přichází. Nestěžuju si, já jenom děkuju. Člověk by měl důvěřovat tomu, co posílají. Oni vědí proč,“ říká. „V životě jsou důležitý i ty přesdržky. Ty nás mají poučit a naučit si vážit. Posunou nás dál. Za věci je nutné poděkovat a nějak je zvládnout. Dívat se na život jako na zázrak,“ doplňuje. „Člověk si myslí, že je něco v pořádku, ale pak zjistí, že je to špatně. Pak zpětně hledáte, kde jste to, že je to špatně, měla poznat. Tím se člověk učí. Každý den jsme ve škole života. A když to vnímáme dobře, tak nás to může něco naučit.“

 

Během večera bylo pro hosty připraveno překvapení v podobě prezentace nové zlato – jantarové kolekce přírodní kosmetiky ATOK. Přítomným byla představena také andělská voda Aqua Angels z islandského ledovce, doplňky stravy Juwital, ochutnávka čokolády od Procházka – čokoládové speciality nebo knihy vydavatelství Metafora. Tajemnou atmosféru dokreslila výstava obrazů paní Marie Brožové z Galerie Pastelka.

 

 

Dalajlámova motlitba, kterou Květa Fialová zahájila své povídání

Ať se stanu v každé době, nyní a navždy,

ochráncem těch bez ochrany

vůdcem pro ty, co ztratili cestu,

lodí pro ty, kteří plují přes oceán,

mostem pro ty, kteří přecházejí řeky,

úkrytem pro ty, co jsou v nebezpečí,

svítilnou pro ty, co nemají světlo,

útočištěm pro ty, co nemají kde hlavu složit

a sluhou pro všechny potřebné.

To je smysl života, abychom si pomáhali. 

 

                                                                                                                                     

AGENTURA HELAS

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Rozhovory

AGENTURA HELAS

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže