Co se stane, když skvost z konce 19. století přetvoří italští architekti z 21. století

Redakce Luxus.cz
13. Prosinec 2016
Nádherný palác bývalé Hypoteční banky z konce 19. století převedli do 21. století význační italští architekti a designéři. S citlivým porozuměním pro vše krásné a elegantní dokázali ze starého paláce udělat oázu vybraného vkusu a moderního pohodlí.

Jednotlivé detaily jsou němými svědky umění dekorace fin de siècle. Citlivá rekonstrukce je zachovala a zasadila do nového kontextu moderního pětihvězdičkového hotelu. Návštěvníci tak mohou například nad těmi nejjemnějšími likéry z celého světa obdivovat erby cechovních měst Českého království, které původně byly zakládajícími městy Hypoteční banky.

Nádherně vyvedené interiéry pamatují dobu, kdy v nich korzovali pánové v žaketech a dámy v krinolínách. Nyní mohou shlížet na návštěvníky z celého světa, hollywoodské celebrity, důležité politické činitele i významné businessmany. V luxusním hotelu se pravidelně setkává řada osobností světového významu.

Duch předminulého století vtiskl do genia loci budovy jistý pocit starosvětské pohostinnosti. Když se k němu připočte italské umění dolce vita, využití nejmodernějších technologií a dokonalý servis, vzniknou pokoje, ve kterých je radost pobývat. Každý pokoj hotelu představuje malou oázu komfortu a klidu, kam se hosté rádi vracejí.
prezidentské apartmá

prezidentské apartmá

Prezidentské apartmá je samozřejmě chloubou hotelu. Velkorysý prostor, vkusné sladění starých a nových prvků, nádherné původní fresky, mramorové obložení koupelny, nebo perličková lázeň patří k dlouhému seznamu věcí, které udělaly dojem i na ty největší světové hvězdy.

prezidentské apartmá