ČSOB se stává zákazníkem startupu Pointee, který prošel akcelerátorem Start it @ČSOB

02. Červen 2021

Inovativní firma Pointee využívá nástroje umělé inteligence a datové vědy k efektivnímu řízení procesů. Snižuje tak náklady svých zákazníků o stovky tisíc korun. Při svém rozvoji čerpala zkušenosti odborníků z akceleračního programu Start it @ČSOB. A nyní se ČSOB stává platícím klientem tohoto úspěšného startupu, jehož nástroje dokážou bance zefektivnit robotizované procesy až o 30 %. Spolupráci zvažuje i mateřská společnost ČSOB, belgická banka KBC.

Vždy startupům říkáme, že jim otevřeme dveře do banky a zaručíme jim, že dostanou detailní zpětnou vazbu na svoje řešení. Koupíme si ho ale jen tehdy, pokud bude nejlepší na trhu a banka ho bude potřebovat. To se v tomto případě naplnilo,“ říká o navázané spolupráci Zuzana Paulovics, lídr programu Start it @ČSOB. „Na Pointee oceňujeme kromě kvalitního zakladatelského týmu a skvělého produktu i jejich pracovitost a otevřenost k novému přístupu. Vždy hledají způsob, jak přinést skutečnou hodnotu, a daří se jim ho nalézt,” dodává Paulovics.

Pointee je softwarová platforma, která díky umělé inteligenci a datové vědě pomáhá organizacím optimalizovat procesy, zvyšovat produktivitu a snižovat tím provozní náklady. Na základě reálných dat automaticky nachází silná a slabá místa robotizovaných procesů a doporučuje kroky pro jejich zlepšení. Od 1. května začíná jejich služby využívat ČSOB, která odhaduje, že díky této spolupráci budou její robotizované procesy o 30 % efektivnější, a tedy i rychlejší.

Zabývám se procesní optimalizací přes 15 let a Pointee představilo nejlepší nástroj na řízení procesů, jaký jsem za celou tu dobu viděla. Podařilo se jim propojit tradiční svět zlepšování procesů s moderními technologiemi na bázi robotů a doplnit je perfektní vizualizací. Řešení českého startupu je natolik zajímavé, že ho v tuto chvíli představujeme do Belgie naší mateřské společnosti i dalším firmám ve skupině,” říká Denisa Škantová, výkonná ředitelka Zpracování operací a nákupu ČSOB.

Program Start-it @ČSOB nám pomohl s nasměrováním našeho produktu do správné oblasti. S mentory jsme perfektně spolupracovali a dostali dobrou zpětnou vazbu – a ta je pro nás v Pointee tou nejlepší motivací,“ hodnotí Jan Strnad, CEO Pointee.

Startup Pointee úspěšně prošel akceleračním programem Start it @ČSOB, který od roku 2018 nabízí poradenství a mentoring začínajícím inovativním firmám. Ten startupu pomohl s nastavením produktu i obchodní strategie. Program pomohl Pointee objevit zcela nový segment na trhu v podobě zefektivňování robotizovaných procesů a získat další investice. Kromě ČSOB má Pointee za sebou úspěšné projekty pro firmy, jako je Škoda, Kofola nebo Total Service.

ČSOB PRIVATE BANKING

Galerie

  • 0

Firemní články

ČSOB se stává zákazníkem startupu Pointee, který prošel akcelerátorem Start it @ČSOB
Startup „Vím o všem“ z programu Start it @ČSOB získal miliony na rozvoj
Společnost ČSOB nabízí zelenou Autopůjčku pro financování elektroaut
ČSOB rozumí studentům, a proto jim dává rovných 1000 Kč
ČSOB spustila možnost pořídit první investici pomocí Smartbankingu
V Hradci Králové už vyrostla hrubá stavba regionální centrály ČSOB
Program ČSOB pomáhá regionům přispěje neziskovým projektům částkou přes 4,1 miliony korun
ČSOB rozšiřuje nabídku služeb pro klienty Poštovní spořitelny i Hypoteční banky
ČSOB již podeváté podpoří prospěšné projekty ve všech českých regionech. Do výběru se může zapojit každý
V české republice zdražují nemovitosti nejrychleji z Evropské unie
Martin Kosobud a Pavel Tichý přebírají cenu ČSOB je počtvrté nejlepší privátní bankou v České republice podle The Banker
Ta nejosobnější forma bankovnictví v podobě Wealth Office od ČSOB
ČSOB PRIVATE BANKING JE PODLE EUROMONEY NEJLEPŠÍ PRIVÁTNÍ BANKOU
VÝTĚŽEK KARTY DOBRÉ VŮLE Z ČSOB ZA LOŇSKÝ ROK ČINÍ 668 TISÍC KORUNVÝTĚŽEK KARTY DOBRÉ VŮLE Z ČSOB ZA LOŇSKÝ ROK ČINÍ 668 TISÍC KORUN
ČSOB OBHÁJILA POZICI NEJLEPŠÍ PRIVÁTNÍ BANKY V ČESKÉ REPUBLICE PODLE THE BANKER
PLATEBNÍ KARTA WORLD ELITE OD ČSOB ANEB „KARTA DOBRÉ VŮLE“
DRTIVÁ VĚTŠINA ZÁMOŽNÝCH ČECHŮ PŘISPÍVÁ NA CHARITU, PROZRADIL PRŮZKUM ČSOB
PRIVÁTNÍ BANKOVNICTVÍ ČSOB ZVÍTĚZILO V SOUTĚŽI FINANCIAL TIMES GROUP PRIVATE BANKING AWARDS 2013
INVESTIČNÍ KOMENTÁŘ ČSOB: DO KTERÝCH ODVĚTVÍ SE VYPLATÍ INVESTOVAT?
PRIVÁTNÍ BANKOVNICTVÍ ČSOB OCENĚNO V ANKETĚ ČASOPISU EUROMONEY
PRIVÁTNÍ BANKOVNICTVÍ ČSOB OSLAVÍ 10. VÝROČÍ VYDÁNÍM PAMĚTNÍ MEDAILE

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže