Michal Hutta - Czech Made Man

Michal Hutta
Rozhovor sepsal Ondřej Petera
01. Leden 2021

Michal Hutta podniká na globální úrovni v desítce odvětví, mezi které patří hotelnictví, zdravotnictví, individuální cestování, média a poradenství. Své obchodní a manažerské zkušenosti získal v podnikání při postgraduálním studiu v Japonsku na Tokijské univerzitě v oboru mechanická informatika se specializací na umělou inteligenci. Dále pobýval a podnikal několik let v Dubaji než se rozhodl pro návrat do Prahy. Jeho netradiční přístup k podnikání se vymyká mainstreamu, a proto se zaměřuje na poskytování úzce profilovaných služeb, převážně pro vysoce bonitní klientelu.

Otázka
Říká se o Vás, že jste skromně náročný člověk, už toto zní jako paradox. Co Vám tedy udělá největší radost?
Odpověď
V rámci mého podnikání zažívám opravdu každý den nějaké netradiční zážitky, které se nedají koupit, protože jsou neopakovatelné. Ale člověk se přesytí všeho. Opravdu největší radost mám z dárků, které jsou něčím symbolické, které vystihují moji podstatu. Anebo z takových, které udělají radost mému životnímu parťákovi, labradorce Nellynce.
Michal Hutta

Michal Hutta

Otázka
Máte nějaká životní hesla, jimiž se řídíte?
Odpověď
Ano, je jich několik – například: „Buď důvodem, díky kterému ostatní uvěří, že je v lidech ještě hodně dobra“. Dále miluji i třeba tento: „God is watching, so give him a good show“. Myslím si, že tyto dvě hesla v sobě skrývají mnohem víc než to, co říkají na první pohled.
Otázka
Co pro vás znamená první motto? Je všeobecně známé, že hodně pomáháte lidem v nouzi, proč to děláte v takové míře?
Odpověď
Pomáhat je to potřeba. :)
Michal Hutta

Michal Hutta

Otázka
Máte pravdu, hned rozebereme i druhé motto, jste věřící?
Odpověď
V jistém smyslu určitě ano. Podle mě má každý nějakou alternativu, které věří a jejíž společný prvek je nějaký druh energie.
Otázka
Má to něco společného s klinikou, kterou provozujete v Jížní Americe? Zaměřuje na léčbu nevyléčitelných nemocí.
Odpověď
Zdraví je v současné době velmi citlivé téma, já už dlouho tvrdím, že každá nemoc se dá vyléčit, jen ještě nevíme jak. Klinika, kterou řídím, spojuje konvenční i nekonvenční metody, při nichž slavíme velké úspěchy převážně v léčbě rakoviny a Alzheimerovy chodoby. Metody, které používáme, není možné rozumně provozovat v EU ani USA, nařízení těchto států vše dost stěžují, ne-li až blokují.
Michal Hutta - Ve výzkumu se hodí každá ruka

Michal Hutta - Ve výzkumu se hodí každá ruka

Otázka
Rozumím, toto téma, stejně jako to následující, by bylo asi na samostatný rozhovor. Dalším oborem, ve kterém podnikáte, je cestovní ruch. Můžete nám ale prozradit, jak jste začínal?
Odpověď
Jakožto každý člověk rád poznávám nová a zajímavá místa. Nejdříve bylo moje cestování koníček – od přátel z Japonska jsem měl k dispozici soukromé letadlo. Každý rok jsem naplánoval cestu kolem světa, na které bylo 8 zastávek, v každé zemi jsme strávili 4 dny. Tak dlouhou dovolenou si lidé časem nemohli dovolit. Proto se plnila prázdná místa prvními zákazníky. Další bod zlomu přišel jednoho dne, kdy jsem viděl film Troja. Přál jsem si vidět místa, na kterých probíhalo natáčení, a poznat, jak to tam vypadá ve skutečnosti. Začal jsem nabízet cesty po stopách velkofilmů. Tuto službu nabízím dodnes. Další služba, kterou nabízíme, je specifická tím, že se klienti dostanou jen na taková místa, která nejsou přístupná běžné populaci.
Otázka
Doufal jsem, že v rámci cestování budete mluvit o Vaší celosvětové síti mučíren, kterou provozujete a která je velmi nedostupná. Můžete prozradit nějaké detaily?
Odpověď
Abyste se stal členem prémiového BDSM klubu, musíme si domluvit osobní schůzku, která bude velmi otevřená. Na této schůzce si povíme možnosti a očekávání, a pokud se shodneme, tak si můžete vybrat balíček služeb. Základní členství je zdarma, avšak pokud rok nevyužijete pronájem žádné mučírny, budete vyloučeni a není cesta jak členství získat znovu. To platí i pro prémiový program Black Diamond, který je nabitý doprovodnými službami v rámci vašeho pobytu. Po přijetí do klubu dostanete přístup do klientské sekce, kde můžete vybírat z aktuálně 48 mučíren po celém světe.
Michal Hutta - Cestovatelské zážitky jsou často opravdu netradiční

Michal Hutta - Cestovatelské zážitky jsou často opravdu netradiční

Otázka
Poslední obor Vašeho podnikání jsou média. Prozradíte nám nějaké podrobnosti?
Odpověď
Určitě to není poslední obor, ale v zásadě se dají produkty nějak zaškatulkovat do těch ostatních. Každopádně, média jsou jen hobby, kde se dozvídám informace, které by se ke mně jinak nedostaly. Dává mi to zajímavý rozhled. Dlouho opakuji, že je třeba se vzdělávat neustále a napříč obory.
Otázka
Co chystáte do budoucna?
Odpověď
V podnikání hledám jen něco, co bude mít synergii s aktuálními projekty. V současné době začínám pendlovat mezi Českou republikou a Německem, kde mám pár nových aktivit. Ale všeobecně už je čas najít životní partnerku a usadit se.
Michal Hutta - To nejlepší je potřeba si vychutnat

Michal Hutta - To nejlepší je potřeba si vychutnat

Otázka
Co pro vás znamená luxus?
Odpověď
Dříve bych vám jmenoval deset, možná padesát luxusních značek. V posledních letech však říkám, že opravdový luxus je dobrý charakter člověka, v mém světě především skromnost. Můžete mít firem, kolik chcete, ale domů si musíte brát jen to, co potřebujete, protože jak se přesytíte, je těžké se dostat ze začarovaného kruhu shromažďování majetku. A když už si vezmete víc, tak tím ideálně pomoci i ostatním či udělat radost bližním. Každopádně, luxus je pro mě být zdravý a mít zdravé přátelé, (časem) i rodinu.
Děkujeme za rozhovor

One Above All Group