DB Schenker rozšiřuje aktivity s novým logistickým centrem v Lucembursku

30. Září 2020

Lucemburská pobočka DB Schenker rozšiřuje své skladové kapacity u nákladového terminálu letiště v Lucemburku, které patří mezi nejvýznamnější v Evropě. Chystané logistické centrum o rozloze 7 000 m2 vytvoří 100 nových pracovních míst a v rámci evropské a globální sítě DB Schenker nabídne přímá spojení na hlavní spotřebitelské trhy.

S pokračujícím růstem DB Schenker jsme se rozhodli pro hledání vhodné lokality pro nové logistické centrum u lucemburského letiště. Po jednání s lucemburskou vládou a naším realitním partnerem, společností WDP, jsme našli vhodnou lokaci v Eurohub Centru v nedalekém Conternu. Centrum bude vybudováno v souladu s nejvyššími standardy udržitelnosti a práci v něm najde až 100 zaměstnanců,“ říká Emile Goossens, CFO v Schenker Logistics Benelux.

Ilustarční obrázek – nejedná se o fotku od DB Schenker

Ilustarční obrázek – nejedná se o fotku od DB Schenker

Nový terminál nám umožní nabídnout kompletní portfolio služeb v rámci celého dodavatelského řetězce. Navýší se také kapacita pro nakládky a vykládky leteckých zásilek a další rozšíření sběrných služeb a služeb s přidanou hodnotou díky napojení na síť DB Schenker,“ doplňuje Axel Quadt, ředitel pobočky DB Schenker v Lucembursku.

DB Schenker v Lucembursku působí od roku 1989 a od té doby posiluje a rozšiřuje svou nabídku logistických služeb nejvyšší úrovně. Letecké přepravy, se kterými společnost do Lucemburska vstoupila, se následně podařilo úspěšně rozšířit o námořní a pozemní přepravy spolu s logistickými službami. Schenker Logistics BeNeLux proto investuje do moderního terminálu, který tyto aktivity efektivně zastřeší.

Společnost WDP Luxembourg vybuduje nové distribuční centrum na rozloze cca 15 000 m2 v logistické zóně Eurohub Center v Conternu. Logistická společnost DB Schenker si z toho pronajme skladovou plochu 7 000 m2 na dobu deseti let. Spuštění provozu je při hladkém průběhu povolovacího řízení plánováno na Q4 2021. WDP je do projektu připravena investovat více než 18 milionů eur.

DB Schenker

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže