DB Schenker rozšiřuje svou elektrickou flotilu o 36 nových vozů FUSO eCanter

22. Prosinec 2020
Čtenost článku je: [?]

Mezinárodní poskytovatel logistických služeb DB Schenker a společnost FUSO, spadající do portfolia Daimler Trucks, dál prohlubují své průkopnické partnerství na poli e-mobility. V následujících měsících zařadí DB Schenker celkem 36 elektrovozů FUSO eCanter do provozu v jedenácti evropských zemích.

Přední poskytovatel pozemních přeprav v Evropě tak posiluje své aktivity v rámci strategie udržitelnosti a rozšiřuje využívání elektromobilů ve smíšených flotilách. DB Schenker vozy FUSO eCanter už od roku 2018 využívá v Berlíně pro přepravy zásilek v centru města. Od roku 2019 pak tyto vozy společnost zavedla také v Paříži, Frankfurtu nad Mohanem a Stuttgartu.

DB Schenker je lídrem inovací v logistice a nyní se stáváme také lídrem v poskytování tzv. zelené logistiky. Zaměřujeme se na udržitelnost od první do poslední míle. Napříč Evropou s vozy FUSO eCanter ukazujeme, že bezemisní logistika je ve velkých městech dostupná už dnes. Jsme proto hrdí na to, že jsme mohli zajistit většinu letošní produkce vozů eCanter právě pro naše aktivity. Pro naše klienty to znamená stejnou kvalitu služeb, ale bez lokálních emisí,“ říká Cyrille Bonjean, ředitel pro evropské pozemní přepravy v DB Schenker.

Jsme nesmírně rádi, že jsme mohli partnerství s DB Schenker pozvednout na další úroveň s dodávkou 36 bezemisních nákladních vozů FUSO eCanter. Společně děláme velký krok v elektrifikaci městské logistiky, čímž přispíváme ke snížení hluku a emisní zátěže ve velkých městech napříč jedenácti evropskými zeměmi. Tato smlouva znamená dosud největší objednávku vozů eCanter a rádi bychom společnosti DB Schenker poděkovali za její dlouhotrvající důvěru ve vozy FUSO na naší společné cestě k CO2 neutrálním přepravám,“ říká Hartmut Schick, Prezident & CEO Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC) a ředitel Daimler Trucks Asia (DTA).

DB Schenker