Degustace prémiových rumů Premier Wines & Spirits

Redakce
20. Duben 2018

Zaměříme se na 6 prémiových vzorků exkluzivních rumů. Jako první se představí Flor de Caña 18YO, který pochází z Nikaragui, kde zrál 18 let v dubových sudech po whisky a bourbonu. Z nich převzal charakteristické tóny čokolády, karamelu, vanilky, ale i pražených oříšků. Jako druhý ochutnáte Bayou Select, louisianský rum stařen klasickým solera systémem v sudech, které se dříve používaly na sherry.

Z rodiny bermudských rumů Gosling’s si představíme jedinečný Gosling’s Family Reserve. Ten je v dubových sudech stařen tak dlouho, dokud nezíská dokonalou lahodnou chuť, kterou si spojujeme většinou se starou whisky nebo s koňakem. Každá láhev má vlastní číslo a hrdlo je zapečetěno voskem. Dále okusíme rum Prohibido 15YO Gran Reserva z Mexika. Ten díky dlouhému zrání získává sladké tóny, které podtrhuje výrazná dřevitost. V chuti se prolínají sladké rozinky, švestky a sušené ovoce s tóny ořechů a dřeva.

Jako pátý se představí rum Ron de Jeremy XO, jedinečná směs prémiových rumů pocházejících z Barbadosu, Jamajky, Guyany a také Trinidadu zrající až 15 let v dubových sudech po bourbonu. Má krásnou tmavou barvu a v aroma karamelizované ořechy s výrazným kořením. Jako poslední ochutnáme Relicario Dominicano Supremo, který je zástupcem speciální edice dominikánských rumů. Je nasládlejší, díky staření můžeme ucítit aroma vanilky, kokosu a koření. Na zdraví!

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor